+A A -A

Ergün Diler'in yazısının düşündürdükleri!

-A A +A

Ergun Diler'in 19 Temmuz 2016 Takvim yazısı çok önemli uyarılar içeriyordu. Bunları yorumlarımla birlikte okuyucularımıza aktarmak istedim.[1]

1) Paralel Yapı'nın ordunun içinde dal budak saldığı doğru. Ama bu darbe girişimi kesinlikle ve kesinlikle Paralel Yapı'nın tek başına kalkıştığı bir durum değil. Eğer olayı böyle görürsek büyük yanılgı içine düşeriz. Olan biteni anlamakta zorlanırız.

Dun ve bugün Yeni Şafak’tan İbrahim Karagül basta olmak üzere birçok yazar darbe girişiminde ABD'nin rolüne işaret etti.[2]

2) İslam'ı yücelten bir Ankara istemeyen Amerika, NATO üzerinden hem Paralel Yapı'yı hem Erdoğan'ı tasfiye etmek istiyordu... Paralel CANLI BOMBA olarak kullanılıyordu.

Okuyucularımız daha önceki yazılarımızda Siyonizm'in paralel yapıyı Türkiye’ye İran usulü Şeriat düzeni getireceğini değerlendirerek tasfiye etmek istediğini söylediğimizi hatırlayacaklardır.

3) Umutsuz olmak istemem. Değilim de... Ama DIŞ POLİTİKADA bu adamlarla ortak bir yol bulamazsak saldırılar artacak. Bu işlere kalkışacak çok isim var. Liste verecek değilim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu anlamıştı. İsrail ve Rusya ile normalleşmeden sonra sıra Avrupa ve Amerika’daydı.

4) Eğer ikinci dalga gelecekse, orada rol alacaklar da belli! Nasıl birinci dalga bizi şaşırtmadıysa ikincisi de şaşırtamaz.

İkinci dalganın TSK içindeki Pentagonla ilintili sekularist yapılanmadan gelmesi muhtemeldir.


5) Fırsattan istifade içeride Avrupa'ya yakın güçler, tasfiye için düğmeye asılmış durumda. Bu, ikinci saldırıyı hızlandırmaktan başka işe yaramaz..

Burada Ergun Diler'in "tasfiye" kelimesinden TSK, yargı, üniversite, Milli Eğitim, Devlet sektörü, polis içinde başlatılan sayısı şimdiden yüz bine varan görevden almaları anlayacaksak, bu tasfiyelerin, yas ile kuruyu özenle ayıran bir dikkatle yapılması gerektiği açıktır.

Aksi halde Türkiye içinde sosyal barışın bozulması olasıdır ki, Ergun Diler bunu ikinci saldırıyı hızlandıracak bir faktör olarak değerlendirmektedir.

Burada, Türkiye’nin çok vahim bir darbe tehlikesini atlatmasını haklı bir sevinçle karşılayan vatandaşlarımıza önemli bir görev düşüyor.

1960 darbesinde biz Demokrat Partililere "kuyruk" yaftası yapıştırıldı. Adalet Partisi iktidara gelinceye kadar uzuntulu yıllar yaşadık. O aşağılamalar hafızamızdan onlarca yıl silinmedi. Darbeye katılanlara, destek verenlere af yok. Yasalar çerçevesinde cezalarını çekecekler. Ancak ayni mahalleyi, ayni apartmanı paylaştığımız diğer insanların hislerini dikkate alalım. Büyük Türkiye yolunda ancak toplumsal barışla yürünür.

M. Can

 

1 yorum var.

Darbe başarılı olsaydı, halkın istemediği bir azınlık iktidara getirilecek ve Irakta olduğu gibi yıllar süren çatışma, terör, bombalama ile Türkiye bitirilecekti. İŞİD ve PKK gibi terör örgütlerinin eline vahşi batının verdiği listelerle milli güçler infaz edilirken haçlı - siyonist güçler, 1000 yıldır devam eden amansız mücadelede milletimizi köle ederek ülkemize yerleşecekti. Küresel şer güçlerin başlattığı bu saldırı, salya sümük tiplerin yaptığı basit bir darbe girişimi değildir ve arkası gelecektir. 70 yıllık gladyo ve gizli iktidarı gözden kaçırmayın.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 21.07.2016 - 13:49 -2,027-
Bu sayfayı paylaşın :