+A A -A

Fenerbahçeliler bu şoka alıştı!

-A A +A

'de sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalan ancak Hollanda Milli Takımının davetine giden 'nin sol diz çapraz bağında yırtık olduğu açıklandı.

Hollanda'nın Fransa ile oynadığı mücadelede sonradan oyuna giren Robin van Persie'nin bu maçta dizinden sakatlık yaşadığı belirtildi. Hollandalı yıldızın yapılan muayene ve tetkikler sonucunda sol iç yan bağ gradede 2. Derece yırtık ve ön çapraz bağında kısmi yırtık tespit edildiği belirtilirken tedavisine başlandığı açıklandı.

34 yaşındaki futbolcunun bu denli ağır bir sakatlıktan sonra futbola dönüp dönemeyeceği merak konusu oldu.

ÇAPRAZ BAĞ FELAKETİ
Tıp bilimindeki gelişmelere paralel olarak, futbolcularda görülen sakatlıkların büyük bölümü önlenebiliyor. Ancak öyle bir sakatlık var ki, kimse ne zaman olacağını veya nasıl ortaya çıkacağını önceden kestiremiyor. Üstelik ameliyat etmek de kesin çözüm olmuyor. Tedavi süreci aylar sürdüğü için futbolcuda ister istemez psikolojik sorunlara yol açıyor. 'Yeniden sakatlanma' korkusu sporcunun içine işliyor ve o endişeyle sahada ikili mücadeleye girmekten çekiniyor.

RONALDO'YU BİTİREN SAKATLIK
Brezilyalı Ronaldo, ön çapraz bağlarında yaşadığı sakatlıklar yüzünden defalarca futbola ara verdi ve son olarak 34 yaşında jübile yapmak zorunda kaldı.

ÇAPRAZ BAĞ NEDİR?
Dizde yer alan bağlar, kemikleri birbirine bağlayan güçlü dokulardır. Ön çapraz bağ, uyluk kemiğini, kaval kemiğine bağlayarak, arka çapraz bağ ile birlikte dizin sabit kalmasını sağlar.

FENERBAHÇE'DEKİ 13. SAKATLIĞI
Sol çapraz bağları yırtılan Robin van Persie, Fenerbahçe forması giyerken 2 yıl içinde 13. kez sakatlanmış oldu.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 05.09.2017 - 20:23 -434-
Bu sayfayı paylaşın :