+A A -A

Fikret Orman'dan Beşiktaş hakkında önemli açıklamalar

-A A +A

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Süper Lig'in sonlarına doğru yaklaşırken kulübün Avrupa hedeflerinin yanı sıra kulübün diğer çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Güçlü bir Türk futboluna ihtiyaç duyulduğuna dikkati çeken Orman, "Fenerbahçe'nin güçlenmesi bizi rahatsız etmez. Fenerbahçe'nin güçlenmemesi bizim için kötü bir şey.

Kuvvetli bir Fenerbahçe bizim için iyi bir rekabettir. Kuvvetli bir Beşiktaş onlar için rekabettir. Türk futbolunun Trabzonspor'a, Bursaspor'a, Başakşehir'e ihtiyacı var.

Güçlü bir Türk futboluna ihtiyacımız var. Futbol ailesinin bir bütçesi var, bir yerlere geldik ama artık sıçrama yapmamız lazım." dedi.

"RAMAZANDA KUTLAMA YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

Beşiktaş'ın şampiyonluğu kazanması halinde Karadeniz ve Güneydoğu şehirlerinde organize edilecek kutlamalara katılacağını söyleyen Orman, şampiyonluğun ramazan ayına denk gelmesi halinde kutlama yapmayacağını belirtti. 

Geçen sezon kazanılan şampiyonluğun ardından Avrupa'da da kutlamalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Orman, şu ifadeleri kullandı:

"Bu benim değil Beşiktaşlıların yaşayacağı bir sevinç. Beşiktaş büyük bir camia. Süre yeterli olursa ramazana kadar kutlamalara katılmak istiyorum. Çok yerden talep var.

Eğer şampiyon olursak Karadeniz'de, Güneydoğu'da bir şeyler yapmak istiyorum. Hep aynı bölgedeki insanları mutlu etmektense biraz da başka bölgedeki insanlarla temas olmasını istiyorum.

Biz Beşiktaş'ı öyle ayağa kaldırdık. Sevgilerle, dualarla Beşiktaş bir yere geldi. Böyle gitmesine de gayret ediyorum. 7 Mayıs'ta Fenerbahçe maçı var, sonra Bursaspor ve Kasımpaşa maçları var. Şampiyonluk ramazana denk gelirse kutlama yapmayı düşünmüyorum." 

 "ABOUBAKAR'IN KALMASI TARAFTARIYIM"

Gelecek sezonla ilgili transfer çalışmalarına devam ettiklerini anlatan Fikret Orman, Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar'ın takımda kalmasını istediğini söyledi. 

Aboubakar'ın hatalar yaptığını belirten Orman, "Çok genç ve sevdiğimiz bir oyuncu. Mayıs ayından itibaren o konuda çalışmalara başlarız. Aboubakar'ın kalması taraftarıyım ama Finansal Fair Play'den dolayı zor gözüküyor. Beşiktaş'ın tek seçeneği de Aboubakar değil." şeklinde konuştu.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 28.04.2017 - 17:26 -645-
Bu sayfayı paylaşın :