+A A -A

Gençlik Tecrübeyle Buluşmaya Devam Ediyor

-A A +A

Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı gençliği, ‘’Gençlik Tecrübeyle Buluşuyor’’ etkinliği çerçevesinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım KESER’i ziyaret etti. Ziyaret Anadolu Vakfı Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan YILDIRIM’ın öncülüğünde gerçekleşti. Ziyarete Anadolu Vakfı Gençlik Teşkilat Başkanı Aydın ŞIK, Başkan Yardımcısı Nurullah ÖPÖZ ve Genel Sekreter Mahsun ŞAHİN, Yönetim Kurulu Üyesi Abdussamed POLAT ile Ankara Üniversitesi Mülkiye Maliye Topluluğu katıldı.

Başkan Keser konuşmasında, gençlerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Kültür” alanında üzerine düşen her türlü desteği gençliğe vermeye hazır olduğunu ifade etti. Gençlerle olan muhabbetinde Anadolu ve Anadolu sevdasından bahseden Asım Keser, bu topraklarda kadim bir kültürün mirasçıları olduğumuzu ve Anadolu’nun her köşesinden medeniyet ışığının fışkırdığını söyledi. Daha sonra kurumu ve mesleği hakkında tecrübelerini aktaran Asım Keser, gençlikten beklentilerini ve kariyer planlamasında yol haritası çizecek gençlerin yapması gerekenler hususunda tecrübelerini aktardı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım Keser, ziyaret hakkında düşüncelerini kişisel sosyal medya hesabından ‘’Anadolu sevdamız… Bir Anadolu güzellemesi… Anadolu Vakfından yarınlarımızı kuşanacak ‘Can’larla beraberdik. Meslektaşım, dostum sevgili Adnan YILDIRIM’ın yamacında kadim sevdamıza yürek kabartan gençlerle mesleğe yönelik hasbihal ettik.’’ Sözleri ile ziyaret hakkındaki memnuniyetini dile getirdi.

Anadolu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Adnan YILDIRIM ise ziyarete ilişkin görüş ve düşüncelerini sosyal medya hesabından şu sözlerle ifade etti: ‘’Bir ülkenin zenginliği sadece yeraltı ve yerüstü kaynaklarıyla ölçülemez. Zenginlik aynı zamanda edibi, şairi, düşünürü ile taçlandığında ayrı bir önem kazanır. Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım KESER kardeşim de edebi kişiliği ile bir Anadolu Sevdalısı dostumdur. Kendisini Anadolu Vakfı gençliği ile ziyaret ettik. Asım Bey’den medeniyetler beşiği Anadolumuzu dinledik. Anlatımıyla bizi binlerce yıl öteye götüren ve bugüne kadar bilmediğimiz birçok hususta aydınlatan kıymetli dostuma şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.

Anadolu Vakfı gençliği ile Ankara Üniversitesi Mülkiye Maliye Topluluğu öğrencileri de yapılan bu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bir başka etkinlikte buluşmak üzere etkinliğe son verildi.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 21.10.2017 - 16:28 -586-
Bu sayfayı paylaşın :