anadolu vakfı, yeniden milli mücadele, hayrullah başer
        +A A -A

Gurbetten Sılaya Anma Toplantısı

-A A +A

Araştırma Kültür Vakfınca organize edilen “ Gurbetten Sılaya “ adlı geçmişi anma, geçmişlerimize rahmet okuma ve yad etme toplantısı 12.11.2017 Pazar günü saat 14:00 da AKV toplantı salonunda yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı Recep KIRIŞ’ ın hoş geldiniz konuşması ve  “ İslamda Kardeşlik “ konusunun ayet ve hadislerle işleyerek devam etti.

Daha sonra “ Gurbetten Sılaya “ adıyla, ahirete irtihal eden arkadaşlarımızın hatıraları ve biyografileri slayt gösterisiyle yapıldı. Toplantıda söz alan Mehmet ÖZUTKU geçmişi ve vefat eden arkadaşlarımızı yad ederek, ruhlarına fatiha okunmasını istedi.

Toplantıda İnfak Vakfı Başkanı Ömer KÖSE’ ye söz verildi. Düşüncelerini aktardı birlik ve beraberliğin önemini özetledi.

Devamında ise Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Başkanı Hayrullah BAŞER birlik ve kardeşlik konusuyla ilgili yaptıklarımız ve yapamadıklarımızı istişare ederek, yapmamız gerekenleri birlikte konuşup uygulamalıyız diyerek kürsüyü Necmettin TÜRİNAY’ a bıraktı. TÜRİNAY, ahirete göçmüş arkadaşlarımızın biyografileri daha güzel anlatılırsa iyi olur diye düşünüyorum diyerek, “Giden arkadaşlarla, kalan arkadaşları bir teraziye koysak, giden arkadaşların daha ağır, daha fazla olduğunu görüyoruz. Mücadele Birliği kendi döneminde görevini yapmış, dönemini tamamlamıştır. Yeni dönem olarak günümüzün şartlarına uygun geleceği önceleyen bir anlayışımızın olması gerekir” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Kapanış için Metin MAHİTAPOĞLU kürsüye gelerek, geçmişimizi yeni nesillere aktarmamızın önemine değinerek, katılımcılara teşekkür etti ve yeniden bir araya gelmek dileğiyle toplantıyı sonlandırdı.  

Haber: A. ASLAN - Anahabergazete

 

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 13.11.2017 - 15:12 -678-
Bu sayfayı paylaşın :