+A A -A

Haçlı savaşında Türkiye işte böyle tuzağa çekilmeğe çalışılıyor!

-A A +A

Bilindiği gibi, ABD baştan yaptığı açıklamaya göre, tüm İslam ülkelerine karşı Haçlı savaşını ülkemize dolaylı olarak yaptırmak istiyor, Bütün İslam dünyası ile birlikte ülkemizi de parçalamayı ve yok etmeyi hedefliyor. Türkiye ABD’nin bu kahpe oyununa gelmemek için karşı bir strateji geliştirmelidir. Bu strateji İslam düşmanı tüm stratejileri boşa çıkarmalı, Türkiye’yi ve İslam dünyasına yolları açmalıdır.

 

Türkiye bu dünya savaşında
düşman oyunlarını nasıl
bozabilir?

Türkiye’nin Suriye’de Afrin’de yaptığı operasyonlar çok güzel ve çok başarılı. Ancak Türkiye’nin bu operasyonlarının karşısında dikkatlerden kaçmayan karanlık bir taraf var. İslam’a ve Türkiye’ye karşı Haçlı Savaşı yapan ABD, bu başarılı operasyonlardan hiç rahatsız olmuyor ve üstelik bu operasyonları engellemeye çalışmıyor.

ABD’nin Türkiye’ye karşı hiç müdahalede bulunmaması ve düşmanın ayak takımı denebilecek uydu güçleri ve birlikleri ile Türkiye’nin her geçen gün daha çok Haçlı savaşının içine çekilmeye çalışılması dikkatleri çekiyor.

Bunun en önemli belirtilerinden birisi Amerika’nın Türkiye’nin başarılı Afrin harekatı karşısında ülkemize yol verircesine hiç ses çıkarmamasıdır.

Burada hatırlanması ve unutulmaması lazım gelen bir husus daha var: Bilindiği gibi, ABD savaşı başlattığı ilk yıllarda, “bu son Haçlı savaşı Müslümanların Müslümanlarla savaşı olacak”, demişti. Bugün bu hedefteki Müslümanların en başında Türkiye geliyor.

Bu savaşın Türkiye’den gizli tutulan yanları çoktur. Bunları ifade etmeden önce belirtmemiz lazım gelen yanlarına bakalım.

ABD VE İSRAİL NEDEN SAVAŞIN
BİTMESİNİ İSTEMİYOR?

Geçen haftalarda, Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Başkanı Sencer İmer, Suriye'deki bu savaşın bitmesini isteyen ve istemeyen güçlerin arasında da bir mücadelenin sürdüğüne dikkat çekerek, şöyle demiştir:

"Savaşın bitmesini, Rusya Federasyonu, İran, Türkiye, Bağdat ve bir anlamda Almanya ve Avrupa Birliği istiyor. ABD ile İsrail şahin kanadı istemiyor. (...) Yeni dünya düzeni yaratıyorlar. Kime karşı, asıl Türkiye’ye karşı terör koridoru oluşturulmak isteniyor."  [i]

TÜRKİYE HAÇLI SAVAŞINDA DOLAYLI
OLARAK NASIL KULLANILMAK İSTENİYOR?

Bilindiği gibi, ABD bu savaşta mümkün olduğu kadar kendi insanını kullanmak istemiyor. Planları buna göre yapmış bulunuyor.

İslam’a karşı dünya savaşında kendi güdümüne ve kontrolüne aldığı Müslümanları diğer İslam ülkelerine karşı kullanarak savaşı gerçekleştirmek istiyor.

Kendi güdümündeki ve kontrolündeki Müslümanlarla diğer Müslümanları vurmak, böylece iç savaşlar ve karışıklıklar çıkararak İslam dünyasında iç savaşlar çıkarmak istiyor.

TÜRKİYE, ABD’NİN OYUNLARINA
GELMEMEK İÇİN NE YAPMALIDIR?

ABD, bu haçlı savaşını istemese de Türkiye’ye dolaylı olarak yaptırmak istiyor. Amerika Türkiye’nin İslam dünyasındaki nüfuzundan istifade etmek ve bu nüfuzu kullanmak istiyor. Türkiye, ABD’nin bu kahpe oyununun farkına varıp bir an önce karşıt tedbirlerini almalıdır.

İnşallah bugün Türkiye’yi idare edenler, düşmanın bu alçakça oyunlarının farkına varırlar ve düşman tuzaklarına düşmezler.

Türkiye ABD’nin bu kahpe oyununa gelmemek için karşı bir strateji geliştirmelidir. Bu strateji İslam düşmanı tüm stratejileri boşa çıkarmalı, Türkiye’ye ve İslam dünyasına yolları açmalıdır.

SONUÇ

Tarihte pek çok Haçlı savaşları karşısında düşmanlarını hezimete uğratmış bulunan Türkiye bu son dünya savaşında da düşman oyunlarını rahatlıkla bozabilir.

Yalnız bunun için önce Allah’a inanması ve güvenmesi gerekir.

Allah muvaffak eylesin! Yardımcımız olsun.

Sevgiler, saygılar!

herden1950@hotmail.com

Hasan Erden

 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 24.03.2018 - 16:50 -1,061-
Bu sayfayı paylaşın :