+A A -A

Hep aynı oyuna geliyoruz

-A A +A

Sayın Cumhurbaşkanım, başbakanım, içişleri bakanım, genel kurmay başkanım Ne olur terörle ilgili her gün yeni kararlar alın.

Lisede güreşe başlamıştım. Üniversitede de devam edeyim dedim. Antrenmanlara gittim. Isınma hareketlerinden sonra antrenör bizi eşleştirdi. Serbest çalışın dedi. Karşımda tanımadığım kişi ayağını iki ayağımın arasına sokuyordu bende bu bacağı tutmaya çalışıyordum. O anda nasıl ediyorsa beni tuş ediyordu.  Her seferinde ayağını uzatıyor bende tutuyordum, akıbetim hep aynıydı. Hep tuş oluyordum. Kenara geçince bir güreşçi bana yaklaştı sen ne diye o adamın ayağını tutacağım diye uğraşıyorsun dedi. O kişi üniversiteler arası Türkiye şampiyonu ve o oyunu da en iyi yaptığı oyun. Sen hep aynı oyuna geliyorsun dedi.

Teröristler de bomba tuzaklıyor, güvenlik güçleri etkisiz hale getirmek istiyor uzaktan ya patlatıyorlar ya da ateş açıyorlar. Hep aynı oyuna geliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım Bu ilçelerin insanları da masum değil. Bizim güvenlik güçlerimizin hareketlerini koordinatlarına kadar teröristlere bildirmedikleri ne malum .

Bizim askerimizin polisimizin yerini teröriste çevredeki evlerden bildirmedikleri ne malum.

Ne olur her gün terörle ilgili yeni stratejiler geliştirin, bunları halka açıklamak zorunda değilsiniz.

                Benim bir tane Mehmetçiğimin, bir tane polisimin ölmemesi için neler yapmalıyız diye her gün düşünmelisiniz. Yeni kararlar almalısınız.

                Hangi hatalar yapılıyor? Neler yapmalıyız? Her gün bunları sorgulamak zorundasınız.

Bu ilçeler neden tamamen boşaltılmıyor, Bir evden ateş açılıyor.

Bizim güvenlik güçlerimiz piyade tüfeği ile ateş açıyor. Bizim tankımız, topumuz, roketatarımız yok mu yahu? Bomba tuzaklanmış evin yerle bir edilmesi gerekmiyor mu? 

ABD olsaydı ateş açılan evleri füzelerle yerle bir ederlerdi.

Yeni silahlar geliştirin evi tamamen yıkan güçlü silahlar geliştirin.

Nusaybin de Suriye ile arasını hendekle açıp tünelden malzeme, insan geliyor mu diye araştırmalısınız.

Operasyon yapılan mahalleleri boşaltın Allah aşkına sonrada evleri yerle bir edin.

Orantılı güçmüş orantısız güçmüş. Dünyanın neresinde suçluya sen de benim gibi silah kullan deniyor. Silah güvenlik güçlerinin elinde olur.

Ülkemizde bu terör olayları hemen bitivereceğe benzemiyor. Devleti idare edenler bunu bilmeli ve yeni takdikler, yeni stratejiler, yeni silahlar geliştirmelidir. İçerde bulunan hainler de etkisiz hale getirilmelidir. İstihbarat iyi çalışmalıdır.

Her şehit geldikçe milletin yüreği kan ağlıyor. Bu vatanı korumak için tabii ki şehit vereceğiz.

Ancak tedbir almak, yeni stratejiler geliştirmek te sizlerin göreviniz.

Terörle mücadele de Allahtan başka kimseye güvenilmez.

 

Necdet ERGÜN    (Ziraat Yüksek Mühendisi)
www:necdetergun.com
e-mail: necdet@necdetergun.com

2 Yorum var.

Sayın Ergün, 70'li yıllardaki yayın organımız olan YMM'de Köy Odası diye bir köşe vardı. Oradaki Çavuş emmi derdi ki; "Doğru söze Çavuş Emmin ne desin" .Bence sade ve güzel bir değerlendirme. Sağolunuz.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 04.05.2016 - 11:27 -1,355-
Bu sayfayı paylaşın :