+A A -A

Hürriyet, Skandal Manşet İçin özür diledi: Maksadımızı aştık

-A A +A

Hürriyet Gazetesi, Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın imzasıyla "Karargah rahatsız" başlıklı  bir yazı yayınlamış ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik akıl almaz iftiralarda bulunmuştu.    

Hürriyet'in yalanlarına başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere hükümet ve TSK'dan sert tepkiler gelmiş, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yazıyla ilgili  soruşturma başlatmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Atılan başlık bir terbiyesizliktir, seviyesizliktir" sözleri ile eleştirdiği skandal yazı hakkında Hürriyet'ten bir açıklama geldi.

 

Hürriyet, Türkiye demokrasini hedef alan maksatlı yazının suçunu editörlerine atma yolunu seçti. Gazete "Kasıt bu olmamakla birlikte ‘karargahta rahatsızlık’ başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz" diyerek kendini aklamaya çalıştı.

NUH ALBAYRAK: UYDURDUĞUNUN TEYİDİDİR

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak Hürriyet'in açıklamasını Twitter hesabından değerlendirdi. Albayrak, açıklamanın "Karargah rahatsız" başlığını Hürriyet'in uydurduğunun teyidi olduğuna dikkat çekti.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 28.02.2017 - 20:51 -1,631-
Bu sayfayı paylaşın :