+A A -A

İki Amerika

-A A +A

Değerli Arkadaşlarımız

 

Geçen yazılarımızda "İKİ AMERİKA" dan söz etmiştik.

 

İki Amerika vardır.  Bosna Savaşında olduğu gibi, birinci Amerika'yı  ABD'DE durduramayan  İSRAİL FİRSTERS ikinci Amerika bunu İngiltere üzerinden yapar. Birinci Amerika'nın  ikinci Amerika'nın elini bağlamadan uygulamaya koyacağı  her politika sancılar ve büyük kayıplara sebep olur. Türkiye,  PKK PYD ile savaşa daha fazla angaje olmadan önce ABD'DEN İngiltere'nin denklemden  çıkarılmasını talep etmelidir demiştik.

 

ISRAIL çıkarlarını Amerikan çıkarlarına ustun tutan ikinci Amerika, birinci Amerika'nın ABD'nin dış ve askeri politikalarına egemen olduğu dönemlerde, İsrail politikalarına ters düşen Amerikan politikalarını engellemek için genellikle Bati Avrupa'yı özellikle de İngiltere'yi kullandığını anlatmıştık.

 

Bu günlerde de böyle bir durum yaşıyoruz.

İsrail'in PKK politikası, Kuzey Irak ve Kuzey Suriye!de Güney ve Doğu Türkiye'de, Batı İran'da Sol ideolojide, laik, PKK denetiminde bir Kurt devletinin kurulmasıdır.

 

An Emerging Kurdistan

by Ofra Bengio
August 3, 2015

http://www.meforum.org/5418/iraqi-kurdistan

 

İngiltere'nin resmi tutumunun sözcüsü Independent: ABD'nin Türkiye'nin PKK operasyonlarına onay vermesini tarihi hata olarak nitelerken

Turkey conflict with Kurds: Was approving air strikes against the PKK America's worst error in the Middle East since the Iraq War?

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/turkey-conflict-with-kurds-was-approving-air-strikes-against-the-pkk-americas-worst-error-in-the-middle-east-since-the-iraq-war-10417381.html

 

Bu gün İngiliz Büyükelçiliğinden gelen açıklama; Büyükelçi PKK'yi şiddete son vermeye çağırıyor:

 

British ambassador calls on PKK to end violence

http://www.hurriyetdailynews.com/british-ambassador-calls-on-pkk-to-end-violence.aspx?pageID=238&nid=86596

 

 

Amerika'nın zoruyla yapılmış bir hizaya gelmeyi mi işaret ediyor?

 

 

Doğan Medyasının bu süreçte ISRAIL politikaları yanında olduğuna bir delil de aşağıda Hürriyet'ten Burak Bekdil, ISRAIL tabanlı Middle East Forum'da Hükümetin PKK'ya açtığı savaşı, bütün Kürtlere açılmış bir savaş gibi yansıtıyor.

 

 

Turkey and Its Kurds: At War Again

by Burak Bekdil
The Gatestone Institute
August 6, 2015

http://www.meforum.org/5426/turkey-kurds

 

M Can

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 08.08.2015 - 12:33 -830-
Bu sayfayı paylaşın :