+A A -A

İkna Olmaya Niyetleri Yok!

-A A +A

Türkiye adı konulmamış bir dünya savaşının içinde olmasına rağmen düşmanların söylem ve eylemlerine hak vererek propaganda yapmak, akıl tutulması olsa gerek.

Türkiye yöneticileri, kendisini çepeçevre kuşatan tuzakları nasıl kırarız diye canlarını dişlerine takarken onlara destek yerine köstek olmaya çalışanları gördükçe bu akıl tutulmasının hayret verici hali, bizi de hayrete düşürüyor.

Bunlara göre, sanki milli meseleler yok gibi. Milli konularda ortak bir vatan ve devlete sahip olan insanlardan kenetlenme beklenir. Artık bu hassasiyetini ancak geçmişte ve 15 Temmuzda görebildiğimiz milletçe kenetlenme konusunu, düşmana hak veren tavır ve ifadelerle kaybetmiş gibi görünen çok kişiye rastlamak mümkün.

Bunu bir parti meselesi olarak görmek kadar talihsizlik göremiyorum. Millet EVET de diyecek, HAYIR da diyecek. Ama Batı’nın gösterdiği düşmanlıkta neredeyse Türkiye’den yana olmayan tavırlar ve söylemler vicdan yaralayıcıdır.

En vazgeçilmez dostlarımdan bazılarının yaptığı acımasız eleştirileri dinlerken sanırsın ki coğrafyamızı cehenneme çevirenler, Suriye’yi, Libya’yı, Irak’ı ve daha nice ülkeleri bu cehenneme sürükleyenler, Türkiye’nin şu anki yöneticileridir. Özellikle de Erdoğan.

Bu ne insaf sınırlarını aşan bir yaklaşımdır?  Dünyamızı tarumar eden Batı dünyasının sözcüleri gibi sadece bizi suçluyorlar. Niye? Acaba insanları EVET’ten caydırıp HAYIR’cı yapabilir miyiz, diye.

Fırat kalkanı Harekâtı nedeniyle Türkiye’nin içinde bulunduğu savaş dolayısıyla yapılan diğer bir eleştiri de “Efendim, Türkiye Müslümanları öldürüyor.”  

Kendilerini Hz. Ali’den daha Müslüman, hatta hâşâ kâfir onu sayan Haricileri, Hz. Ali’nin kılıçtan geçirmesini nasıl izah edeceksiniz?

Bazı densizlerin HAYIR diyenleri hainlerle aynı kefeye koymaları nedeniyle “Gördünüz mü, HAYIR diyenleri hain sayıyorlar” diyerek demagoji yapıyorlar. Bu, öyle bir demagoji ki “Biz, HAYIR diyenlere hain demiyoruz; fakat bütün hainler HAYIR diyor” şeklindeki açıklamaları bile demagoji sayanlar, neye inanacak, nasıl ikna olacaklar, bilemiyorum.  Hoş, ikna olmak gibi bir dertleri yok. Bu nedenle ikna çabaları fayda etmiyor.

 Ne diyelim; Allah hepimizi hidayetinden ayırmasın.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 10.03.2017 - 15:01 -1,269-
Bu sayfayı paylaşın :