08.03.2019 07:41
141 okunma
Paylaş
Aynı meydan aynı şiir
Siirt mitinginde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz sırtımızı emperyalistlere, PKK'ya, PYD'ye dayayanlardan değil şu meydanı dolduran halkımızdan alıyoruz.
ürkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde, vatandaşlara hitap etti.
 
Bugün yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadelede destan yazan güçlü bir Türkiye olduğunu belirten Erdoğan, bugün vatandaşını bölücü terör örgütünün insafına asla terk etmeyen, kararlı bir Türkiye'nin bulunduğunu vurguladı.
 
Bugün yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadelede destan yazan güçlü bir Türkiye olduğunu belirten Erdoğan, bugün vatandaşını bölücü terör örgütünün insafına asla terk etmeyen, kararlı bir Türkiye'nin bulunduğunu vurguladı.
 
"Siirt, can Siirt, canan Siirt, yeri kalbimizin baş köşesi Siirt" ifadeleriyle konuşmasına başlayan Erdoğan, "Eniştesi ve milletvekili olmaktan daima gurur duyduğum Siirt, bugün sizleri bir kez daha yürekten selamlıyorum." diye konuştu.
 
Siirt'in tüm ilçelerini tek tek sayarak selamlayan Erdoğan, "24 Haziran seçimlerinde yüzde 83'lük ve yüzde 75'lik oy oranlarıyla destan yazan Tillo ile Şirvan'a özellikle teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
Vatandaşların Regaip Kandili'ni tebrik eden Erdoğan, "Bizi bugün Leyle-i Regaip'e kavuşturan Rabb'imin barış, huzur ve esenlik içinde ramazan ayına da Kadir Gecesi'ne de vasıl eylemesini diliyorum. Bu mübarek gecenin milletimizin birliğine, beraberliğine, dünyanın dört bir yanında eziyet çeken mazlum ve mağdurların acılarının hafiflemesine vesile olmasını niyaz ediyorum. Filistin ve Suriye başta olmak üzere zulüm altında inleyen kardeşlerimiz için bu gecenin felaha vesile olmasını Rabb'imden diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 aylık bir aranın ardından tekrar Siirt'e gelmenin memnuniyetini yaşadığını ifade etti.
 
"Bugün maşallah Siirt bambaşka güzel" sözlerine yer veren ve Siirtlilere şükranlarını sunan Erdoğan, "Allah muhabbetimizi, dayanışmamızı, yol arkadaşlığımızı daim eylesin çünkü biz enerjimizi, kuvvetimizi, motivasyonumuzu buradan alıyoruz. Bize 40 yıldır siyasette milletimize hizmet etme şerefini yaşatan işte bu dayanışmadır. Bize 25 senedir İstanbul'dan başlayarak tüm Türkiye'ye hizmet etme onurunu tattıran şu aramızdaki muhabbettir." dedi.
 
"Gücümüzü milletimizin birliğinden, beraberliğinden alıyoruz"
 
"Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammed'siz muhabbetten ne hasıl" ifadelerini aktaran Erdoğan, "Bize 17 yıldır Siirt'le beraber tüm Türkiye'ye birbirinden önemli eserler kazandırma gururunu yaşatan da yine aramızdaki sevgidir. Bizi ayakta tutan her türlü saldırıya karşı bize direnme gücü veren de işte karşımdaki şu uhuvvet tablosudur. Biz gücümüzü milletimizin birliğinden, beraberliğinden alıyoruz." diye konuştu.
 
Vatandaşların kendisine seslenmesi üzerine, "Siz enişteyi seviyorsunuz, enişte de sizi seviyor" karşılığını veren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Biz gücümüzü Kürt'le Türk'ün, Arap'la Laz'ın, Çerkez'in, Boşnak'ın, Gürcü'nün, Roman'ın kardeşliğinden alıyoruz zira biz yaratılanı Yaratan'dan ötürü sevdik. Biz gücümüzü medyadan değil işte şu karşımdaki meydandan alıyoruz. Biz gücümüzü, baronlardan, lobilerden, elitlerden değil gece bize dua etmek için uykusunu bölenlerin samimiyetinden alıyoruz. Biz sırtımızı emperyalistlere, bölücülere, PKK'ya, YPG'ye, PYD'ye dayayanlardan değil, eli kanlı katil sürülerinden değil, şu meydanı dolduran halkımızdan alıyoruz. Bu mücadeleyi de CHP gibi terör örgütünün siyasi uzantılarını belediyelere doldurmak için değil sizin için, milletimiz için veriyoruz. Biz bu mücadeleyi Türkiye'yi hedefleriyle, hayalleriyle, idealleriyle buluşturmak için veriyoruz.
 
Milleti ile yürüyen bir siyasetçinin aşamayacağı bir engel yoktur. Sırtını Hakk'a ve halkına yaslayan bir devlet adamının önünde durabilecek hiçbir fani güç yoktur. Evelallah Siirtli hemşehrilerimin desteği, duası yanımızda olduğu sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir badire yoktur. Sizler bize, iradenize sahip çıktığınız sürece Allah'ın izniyle çözüme kavuşturamayacağımız hiçbir mesele yoktur."
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Siirt mitinginde halka hitap etti.
Vatandaşlardan 31 Mart'ta güçlü bir destek beklediklerini ifade eden Erdoğan, "31 Mart'ta Siirt'in Türkiye'nin 17 yılda elde ettiği başarılara destek vermesini istiyoruz. 31 Mart'ta Siirt'in siyasi özgürlüklerine, temel hak ve hürriyetler alanındaki kazanımlarına sahip çıkmasını bekliyoruz. 31 Mart'ta Siirt'ten bu şehrin tarihine, kültürüne, şanına yaraşır bir tablo bekliyoruz." dedi.
 
Meydandakilere, "Siirt, 31 Mart'ta ülkene sahip çıkıyor musun? Siirt, 31 Mart'ta geleceğine sahip çıkıyor musun? Siirt, 31 Mart'ta sandığa, demokrasiye sahip çıkıyor musun? Siirt, 31 Mart'ta barışa, huzura, istikrara sahip çıkıyor musun? Siirt, 31 Mart'ta sandıklara sahip çıkıyor musun?" diye soran Erdoğan, olumlu yanıt almasının ardından, "Maşallah, barekallah, işte Siirt budur, Siirt'e yakışan da budur. İşte bizim bildiğimiz, tanıdığımız, aşık olduğumuz Siirtbudur." karşılığını verdi.
 
"Siz Recep Tayyip Erdoğan'ı gayet iyi biliyorsunuz, öyle mi? Zaten bilmeseniz herhalde kızınızı vermezdiniz?" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Sadece bu şehrin eniştesi, milletvekili olarak değil, 40 yıldır ülkemiz için verdiğimiz hizmet mücadelemizden de bizleri çok iyi biliyorsunuz. Eserlerimizle, yaptıklarımızla, yatırımlarımızla 81 vilayetimizin her birine kazandırdığımız yollarımız, barajlarımız, okullarımız, hastanelerimizle bizi gayet yakından tanıyorsunuz. Ailemizle, siyasetimizle, yaşantımızla tam 40 yılı aşkın süredir sizlerin huzurundayız." diye konuştu.
 
Şiiri tekrar okudu
 
Bu süreç içinde bir çok saldırıyla, anti demokratik müdahaleyle gizli açık pek çok darbe girişimiyle karşılaştıklarını söyleyen Erdoğan, "15 Temmuz gecesinde olduğu gibi doğrudan canımıza kastedildiği günler yaşadık. Burada Siirt'te okuduğumuz bir şiirden dolayı hapis cezasına çarptırılarak siyasi hayatımızın bitirilmek istendiği dönemleri gördük. Bu meydanda okudum o şiiri ve o şiiri okudum diye bizi içeri aldılar." hatırlatmasında bulundu.
 
Vatandaşların şiiri tekrar okumasını istemesi üzerine, "Bir daha mı? Ama birileri rahatsız olabilir." ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker. Bir şey bizi sindiremez kar, bora, fırtına yüklense biz yine imanı ile övündüğümüz ecdadımızla zaferleri taçlandıran bir milletiz. Unutmayın herkesin bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardır. Hiç şüphesiz Rabb'imiz hesap yapanların en hayırlısıdır."
 
"Milli iradeyi, CHP ve HDP'ye rağmen güçlendirdik"
 
1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile devraldığı hizmet sancağını, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak bugünlere taşıdığını anlatan Erdoğan, "Hayata geçirdiğimiz reformlarla demokrasimizin standardını yükselttik. Tabelalar, harfler, klavyeler üzerindeki kısıtlamaları kaldırdık. Köy, ilçe, çocuk isimleri üzerindeki yasakları biz kaldırdık. Kılık kıyafet, başörtüsü, dış görünüş üstündeki baskılara biz son verdik. Ülkemizin hangi sorunu, problemi varsa cesaretle, kararlılıkla onun üzerine gittik." ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Kürt kardeşlerimizin meselesini de Arap kardeşlerimizin meselesini de Alevi, Sünni vatandaşlarımızın sıkıntılarını da biz çözüme kavuşturduk. Hem de bütün bunları CHP ve HDP gibi Türkiye'nin kronik sorunlarına çözüm bulmak yerine onlardan beslenen asalaklara rağmen yaptık. Milli iradeyi, CHP ve HDP'ye rağmen güçlendirdik. Demokrasimizi CHP ve HDP'ye rağmen ilerlettik. Ekonomimizi ve CHP ve HDP'ye rağmen büyüttük. Hak ve özgürlükleri CHP ve HDP'ye rağmen genişlettik. Barış, emniyet ve huzur CHP ve HDP'ye rağmen perçinledik. 82 milyonun kardeşliğini CHP ve HDP'ye rağmen savunduk. CHP ve HDP'nin başını çektiği onca provokasyona rağmen, hukuk ve adaletten asla taviz vermedik. Cumhuriyet mitinglerine, Gezi olaylarına, 17-25 Aralık darbe girişimine, 6-8 Ekim hadiselerine, 15 Temmuz ihanetine kadar her türlü saldırının, kışkırtmanın üstesinden işte böyle geldik. Son 17 yılda attığımız adımları, gerçekleştirdiğimiz bütün reformları CHP, HDP zihniyetine rağmen başardık. Şimdi bunlara birisi daha takıldı. Sözde İYİ Parti. Öyle bir yanlış yapıyor ki dün birlikte Denizli'ye gitmişler. Denizli'de yaptığı konuşmada, bu Hanımefendi, benim Denizlili kardeşlerime 'terörist' dediğimi söylüyor. Ya bunun medyada ne yazıyor, bir hafta önce cumhurbaşkanı buraya geldi ne konuştu, bundan da haberi yok. Bunların kılavuzu karga."
Denizli'deki konuşmasını hatırlatan Erdoğan, "Ben vatandaşıma 'terörist' diyecek kadar enayimiyim." dedi.
 
"İşte buyurun, baş terörist"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandakilere "Kime terörist diyorum şimdi izleyelim" diyerek, HDP'li yöneticilerin bölücü terör örgütü PKK ile ilgili sözlerinin yer aldığı videoyu izletti.
 
Videoda "Kürdistan'da kazanacağız, batıda AKP ve MHP'ye kaybettireceğiz" diyen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin çıkması üzerine Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
 
"İşte buyurun, baş terörist. Bu adam Kürt değil. Soruyorum sizlere, Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Türkiye'de benim Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu bölgem, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu, Ege bölgem var, Marmara var. Ama bizde Kürdistan diye bir bölge yok. Sen, Kürdistan'da yaşamak istiyorsan, Kuzey Irak'ta Kürdistan var, buyur oraya git, orada yaşa. Ama benim ülkemi bölme gayreti içine giremezsin. Buna biz de müsaade etmeyiz, benim milletim de müsaade etmez. Kaldı ki ne diyor, '1 Temmuz'a kadar terörle mücadeleyi kaldırmazsanız, savaş çıkar'. Sen kimsin. Siz zaten hep bunun içerisinde oldunuz ama biz, askerimizle, polisimizle, Cudi'ye, Gabar'a,Tendürek'e girdik, inlerinize kadar sizi kovaladık. Bundan sonra da halkımın huzurunu kaçıracak olanları oralara kadar kovalayacağız. Durmak yok yola devam."
 
"Bunlarla yola çıkılmaz"
 
"Bu milletin huzurunu kaçıramayacaksınız. Bu vatanı bölemeyeceksiniz, parçalayamayacaksınız." diyen Erdoğan şu değerlendirmeyi yaptı:
 
"'Biz, gücümüzü YPG, PYD, PKK'dan alıyoruz' diyor. İşte terörist bunlar. Ben, bunlara 'terörist' diyorum. Bundan daha güzel bir ifade olur mu? Bayan Meral Hanım rahatsız olmuş. İyi ki oldun. Hani sen geçmişin ülkücüsüydün, milliyetçiydin? Ne oldu da sana bu kadar değişiverdin? Ama güvenmeyin bunlar çok rahat değişirler. Bu, partimi kurduğumuz zaman benimle beraber yola çıkanlardandır. Ama sonra da bizi, Afyon'dan yola çıkarken satanlardandır. Orada bizi sattı kayboldu. Bunlar bu. Ondan sonra başka partilere gitti. Oraları da sattı. Hatta kendi partisinde bile 'ben ayrılıyorum, bırakıyorum' dedi. Bir de baktık ki anında geri döndü. Onun için bunlarla yola çıkılmaz. Bunlara güven de olmaz. 31 Mart bunlara en büyük hesabın sorulacağı gün olacaktır. Şimdi bunlar, aklını hırsının esiri yapanlar hariç bugün herkes gerçeği görüyor. Hayata ideolojik kalıplarla bakanlar dışında elini vicdanına koyan her bir vatandaşımız şu hakikati kabul ediyor; 2002'nin Türkiyesi ile 2019'un Türkiyesi arasında dağlar kadar fark var. Bugün ekonomisiyle, dış ticaretiyle, ihracatıyla, sanayisiyle, üretimiyle kendisinden söz ettiren bir Türkiye var."
 
Bugün dağlarında teröristlerin cirit attığı değil, çobanların, turistlerin gezdiği, piknik ve kayak yapılan bir Türkiye olduğunu anlatan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
 
"Daha iyi bir Türkiye olacak inşallah. Sokaklarında çetelerin dolaştığı, teröristlerin çukurlarla vatandaşımızın hayatını zehir ettiği yokluk ve yoksulluğun hakim olduğu o dönemleri bir daha yaşanmamak üzere geride bıraktık. İşte Siirt önümüzde örnek. İşte Diyarbakır, işte Van, işte Ağrı, işte Hakkari, Şırnak bütün buralar şu anda yenilendi, adeta oralarda yepyeni şehirler kurduk. Siz bize destek olduğunuz müddetçe inşallah bu Türkiye manzarası güçlenerek, güzelleşerek devam edecek. Siz bize sahip çıktığınız sürece inşallah biz de ülkemizin tekrar zulüm ve terör cenderesine alınmasına izin vermeyeceğiz."
 
Siirt'teki mitinge yoğun katılım vardı.
Erdoğan, milletini sevenin milletine hizmet ettiğini, vatandaşını sevenin vatandaşına hizmet götürdüğünü, ülkesini, milletini, şehrini sevenin oraya yatırım yaptığını kaydetti.
 
"Karşımda bir iş adamı görüyorum. Sağ olsun Sayın Özdemir, Limak, bu terör bölgelerinde geldi barajlar yaptı. Bir baraj da burada." diyen Erdoğan, Özdemir'in Kurtalan'da çimento fabrikası kurduğunu hatırlattı.
 
Nihat Özdemir'in hem istihdam meydana getirdiğini hem de her türlü tehdide rağmen bu yatırımları yaptığını belirten Erdoğan, çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür etti.
 
"Zira bu ülkede taş üstüne taş koyanın bizim başımızın üstünde yeri var." ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Onun için de istiyoruz ki Siirtli, Siirtli olmayan, bu bölgeye gelip yatırım yaparsa, bizim de onlara her türlü hizmeti vermek boynumuzun borcudur. İstismar siyasetiyle hizmet siyaseti arasındaki en büyük fark işte budur. Mesele belediyenin kepçeleriyle teröristler için çukur açmak, yol kapatmak değil altyapı yapmaktır. Mesele belediyenin kamyonlarıyla bomba taşımak değil, çöpü taşımak, sokaklardaki pisliği temizlemektir. Mesele vatandaşın vergisini Kandil'deki terör baronlarına aktarmak değil, o vergilerle insanımıza hizmet etmektir. Mesele 14-15 yaşındaki çocukları zorla dağlara kaçırmak değil, onları eğitmek, geleceğe hazırlamaktır. Mesele daha hayatının baharındaki gençlerin eline silah vermek değil, kalem, bilgisayar vermektir. Ne diyor? 'Kaleşlerimizle sizleri yok ederiz'. İşte terörist, bu milletvekili olsa ne yazar, olmasa ne yazar. Yaptığı konuşmaya bak. Mesele yıkmak değil, yapmaktır, öldürmek değil, ihya etmektir. Bütün mesele 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' diyebilmektir. Hamdolsun, ülkemiz son 17 yıldır işte bunu başarmıştır."
"82 milyonun her bir ferdinin huzuru için çalışıyoruz"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Ankara'nın daha önce hiç olmadığı kadar Siirt'e yakın olduğunu, daha önce hiç olmadığı kadar vatandaşının yanında bulunduğunu ve insanının sesini duyduğunu belirtti.
 
Siirtlilerle tüm vatandaşların taleplerini bizzat dinleyip, onlara cevap verdiklerini aktaran Erdoğan, iller, ilçeler ve bölgeler arasında ayrım yapmadan, 81 ilin, 82 milyonun her bir ferdinin huzuru için çalıştıklarını vurguladı.
 
Sadece bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını gidermediklerini, aynı zamanda yılların birikmiş sorunlarına çözümler ürettiklerini ifade eden Erdoğan, bugüne kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne, 290 milyar liralık kamu yatırımı yaptıklarını, Siirt'e son 17 yılda 9 milyar liralık yatırım sağladıklarını anlattı.
 
"Çocuklar en güzel sınıflarda eğitim alsın" diye 2 bin 292 yeni derslik inşa ettiklerini kaydeden Erdoğan, "Bugün 14 bin öğrencisi ve 534 öğretim üyesiyle bölgesinin parlayan yıldızı olan Siirt Üniversitemizi şehrimize biz kazandırdık. Yani Siirtli evlatlarımızı Ankara'ya İstanbul'a değil, üniversiteyi Siirt'in ayağına getirdik." diye konuştu.
 
Yükseköğrenim öğrencileri için 3 bin 824 kişi kapasiteli yurt binaları açtıklarını aktaran Erdoğan, şehre gençlik merkezi, kapalı yüzme havuzu, kamp eğitim merkezi, spor salonu, Kurtalan'a gençlik merkezi yaptıklarını ifade etti.
 
Eruh Gençlik Merkezi, Baykan Gençlik Merkezi ve Siirt Atatürk Stadyumu Atletizm Pisti'nin proje çalışmalarının da devam ettiği bilgisini veren Erdoğan, Siirtli ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, yaşlılara ve engellilere toplam 1,5 katrilyon lira kaynak desteği verdiklerini vurguladı.
 
"17 tesisi şehre kazandırdık"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkta, aralarında 300 yataklı Siirt Devlet Hastanesi'nin ve 100 yataklı Kurtalan Devlet Hastanesi'nin de olduğu 6 hastaneyle birlikte toplam 17 tesisi şehre kazandırdıklarını, 15 sağlık tesisinin yapımı, 6 sağlık tesisinin ise plan, proje ve ihale çalışmalarının sürdüğünü aktardı.
 
Siirt'te bin 279 konut projesini hayata geçirdiklerini hatırlatan Erdoğan, "İmar barışıyla 5 bin 285 Siirtli kardeşimizin sıkıntısını çözdük. Siirt'teki 10 tarihi eserimizin restorasyonunu yaparak ihya ettik." dedi.
 
Ulaşımda 7 kilometreden devraldıkları bölünmüş yol uzunluğunu 125 kilometreye çıkardıklarına işaret eden Erdoğan, Siirt Kurtalan yolundaki üç köprüyü, Baykan yolundaki Reşat Baysal Köprüsü'nü tamamladıklarını, Kurtalan, Reşat Baysal varyantı ve havalimanı bağlantı yolu ile Küçüksu-Pervari yolunu da bu yıl bitireceklerini, Siirt ve Kurtalan şehir geçişlerini de bu yıl hizmete sunacaklarını anlattı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eruh-Şırnak, Siirt-Eruh ve Silvan Malabadi-Haydar Köprü-Van yolunun da gelecek yıl bitirileceğini bildirdi.
 
Siirt-Pervari yolunun 25 kilometresinin tamamlandığını, kalan 60 kilometrenin de birkaç yıl içerisinde devreye alınacağını anlatan Erdoğan, Siirt Kurtalan yeni demiryolu hattının etüt çalışmalarını bu yıl tamamlanacağını ve yapımı için gerekli adımların atılacağını ifade etti.
 
Siirt'in uzun vadeli içme suyu problemini çözmek için 8 içme suyu tesisini hizmete aldıklarını anımsatan Erdoğan, Siirt merkez, Kurtalan, Tillo, Pervari ilçeleri ile üç beldeye Botan Çayı ve Kezer Çayı kaynağından memba kalitesinde içme suyu temin ettiklerini vurguladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt'te halka hitap etti
Erdoğan, "Siirt'e bin dekar araziyi sulayacak Veysel Karani göletini inşa ediyoruz. Siirtli çiftçilerimize toplam 483 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik." dedi.
 
Türbelerini her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği İbrahim Hakkı Hazretleri ve Hocası İsmail Fakirullah Hazretleri'nin eşyaları, objeleri ve kitaplarının bulunduğu müzenin tadilatını yaparak, Tillo'ya gelen ziyaretçilerin hizmetine sunduklarına değinen Erdoğan, "Şehrimizdeki iş insanlarımıza toplam 2,5 milyar lira tutarında yatırım teşviki vererek, 7 bin kişilik ilave istihdam sağladık. Siirt'teki 7 bin iş yerimize toplam 195 trilyon liralık Sosyal Güvenlik Kurumu prim teşviki verdik." ifadesini kullandı.
 
Siirt, Kurtalan ve Tillo'ya doğal gazı getirdiklerini anımsatan Erdoğan, "Bunlar daha önce niye yoktu? Biz dertliyiz, dolayısıyla da bunları yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.
 
"Gelin ülkemizle beraber tüm dünyada kardeşliği, barışı yüceltelim"
 
"Bizim tanıdığımız Siirt merttir, namerde boyun eğmez. Bizim bildiğimiz Siirt cesurdur, teröre, baskıya, şiddete prim vermez." diyen Erdoğan, Siirt'in "Çeşme Başı Su Başı" türküsünde yer alan dizeleri okudu.
 
Siirt'in ahdine vefa göstereceğine inandığını vurgulayan ve vatandaşlardan il, ilçe belediye başkan adaylarına sahip çıkmalarını isteyen Erdoğan, "Cumhurbaşkanı, Siirt'in bir damadı olarak Siirt'teki belediye başkan arkadaşlarımla beraber el ele vereceğiz ve Siirtimiz'in gerek merkezde gerek ilçelerimizde çok daha iyi bir noktaya 'devam' inşallah diyerek yükselteceğiz." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirtli vatandaşlardan daha müreffeh bir Türkiye davasına omuz vermelerini isteyerek, "Bu seçimlerde AK Parti'ye vereceğiniz her destek istikbalimize yakılmış bir ışıktır. Gelin Türkiye'yi dünyanın zirvesine taşımayı sürdürelim. Gelin ülkemizle beraber tüm dünyada kardeşliği, barışı yüceltelim. Gelin Suriye'den Irak'a kadar etrafımıza çekilmek istenen terör zincirini hep beraber kırıp atalım. Gelin 31 Mart'ta mührü AK Parti'ye, gönül belediyeciliğine basıp, bu ülkenin mutlu ve müreffeh geleceğini hep beraber inşa edelim." çağrısında bulundu.
 
Alandaki vatandaşlarla Rabia işaretini yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan 31 Mart'ta tercihlerini hizmet siyasetinden yana kullanma, mührü gönül belediyeciliğine vurma sözünü aldı.
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
Haber Akışı
...