Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı 7. Danışma Meclisi Toplantısını Yaptı
20.03.2019 23:47
664 okunma
Paylaş
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı 7. Danışma Meclisi Toplantısını Yaptı
Daha sonra Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah Başer, Vakfın faaliyetleri, vizyonu ve misyonu hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında medeniyetin oluşumunda sanat ve edebiyatın rolü ve etkisi üzerinde durdu.

Gökhan Aslan’ın sunuculuğunu yaptığı program Mehmet Solmaz’ın Kuranı Kerim tilavetiyle başladı.

Toplantı, Danışma Meclisi başkanı Mevlüt Ayhan’ın konuşmasıyla devam etti.

Divan teşkili için Mehmet Öztürk, Gökhan Aslan ve Av. Ali Aydın Önerildi ve öneri oy birliği ile kabul edildi.

Divan Başkanı Mehmet Öztürk’ün gündemi sunumundan sonra Vakıf faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı.

Daha sonra Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah Başer, Vakfın faaliyetleri, vizyonu ve misyonu hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında medeniyetin oluşumunda sanat ve edebiyatın rolü ve etkisi üzerinde durdu.

Vakıf Genel Müdürü Av. Ali Ay da Vakfın Anadolu Ay Yayınları hakkında ayrıntılı bilgiler sundu. 

Av. Ali Ay’ın konuşmasından sonra kürsüye “Sanat ve Edebiyat Topluluğu” İcra Kurulu Başkanı Mustafa Yıldız, topluluğun oluşumu, kuruluşu, amacı ve işleyişi ile ilgili bir sunum yaptı.

Toplantının Özel Oturum bölümünü Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şazeli Çügen yönetti.

Özel oturumda konuşmacılardan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Necmettin Türinay “Medenilik, Medeniyet ve Uygarlık”;

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Caner Arabacı “Aydın Zümrenin Medeniyet İnşasına Etkisi”;

Anayasa Mahkemesi Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Dr. Osman Arslan “Edebiyat ve Sanat Yoksa Medeniyet Olmaz”;

Şair Yazar Mustafa Ökkeş Evren “Kavram Kargaşası İçinde Medeniyet Kavramına Ayna Tutmak”;

Gençlikten Sorumlu Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Yıldırım “Sanat ve Gençlik”;

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Öğrencisi ve Ayizi Dergisi Yayın Kurulu Üyesi Ayşe Buluç “Medeniyetin Yapı Taşı Olarak Dil Meselemiz” konu başlıkları altında birer sunum yaptılar.

Programın öğleden sonraki bölümünde Danışma Meclisi yönetimi, Sanat ve Edebiyat Topluluğu (SET) icra kurulunun seçimleri yapıldı.

Danışma Meclisi Başkanlığı üyeliklerine, Mevlüt Ayhan, H. Ömer Gülseren, Kezban Ay, Vildan Çiçek ve Aydın Şık tekrar seçildiler.

Sanat ve Edebiyat Topluluğu (SET) İcra Kuruluna, Mustafa Yıldız, Mustafa Ökkeş Evren, Adnan Yıldırım, Musa Doğruer, Ferhat Sürmeli, Özcan Kartal ve Ayşe Buluç seçildiler.

Dilek ve temenniler bölümünde katılımcılardan; Prof. Dr. Talip Özdeş, Haki İnci, İlhan Akkurt, Edip Ahmet Ceylan, Halil Kaya, Hamit Yalçın, Alim Korkmaz, Şuayip Yeğen söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Şazeli Çügen’in başkanlığında, Osman Arslan, Mustafa Yıldız, Mustafa Ökkeş Evren’den oluşan komisyonun hazırladığı sonuç raporu Divan Başkanlığına sunuldu.

Toplantının sonunda Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah Başer, bir değerlendirme konuşması yaparak programı sonlandırdı.

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
Haber Akışı

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya