12.11.2019 12:51
216 okunma
Paylaş
Pensilvanya'da yaşananlar ortaya çıktı
Isırdığı hurmayı yollamış!
Örgüt içinde olağanüstü özelliklere sahip görülen FETÖ elebaşı Gülen'in örgüt üyelerini nasıl motive etmeye çalıştığı, Pensilvanya'daki toplantılarda neler yaşandığı yürütülen soruşturma ve davalardaki ifadelerle ortaya çıkarıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturmalar ve açılan davalardaki ifadeler, Pensilvanya'daki toplantılarda yaşananları, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in hangi yöntemlerde üyelerini motive etmeye çalıştığını deşifre etti.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde çok sayıda soruşturma ve dava açıldı. Darbe girişimine yönelik soruşturma ve kovuşturmaların yanı sıra örgüt üyeliğine ilişkin yürütülenler de FETÖ'nün gerçek yüzünü ortaya çıkardı.

Soruşturmalarla açılan davalarda ifade veren gizli tanık ve tanıkların beyanları, FETÖ elebaşı Gülen'in, ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki malikanesinde mensuplarıyla bir araya geldiği toplantılarda neler yaşandığının belirlenmesini sağladı.

İfadeler, teröristbaşı Gülen'in, örgüte yönelik operasyonlarla moral bozukluğu yaşayan mensuplarını hangi yöntemlerle motive etmeye çalıştığının, hangi istismar yöntemlerini kullandığının deşifre edilmesine de katkı sundu.

Şüpheli sıfatıyla beyanı alınan bir kişinin, "Cemaate gelen arkadaşlar Fetullah Gülen'i olağanüstü hususiyetleri bulunan bir kişi olarak görüyorlar. Hatta Amerika'ya giden ve Fetullah Gülen'in sohbetlerine katılan bir arkadaş, Fetullah Gülen'in karşısında bulunduğu sırada içinden geçen duyguları söylediğini, kurumlarda öğretmen olan kişilerin isimlerini bildiğini, bu kişilerin suretleri hakkında yorum yaptığını söyledi." şeklindeki ifadeleri, örgüt üyelerince Gülen'in olağanüstü özellikleri bulunan biri olarak görüldüğünü gün yüzüne çıkardı.

Pensilvanya'da yaşananlar

Pensilvanya'daki malikanede yaşananları ortaya çıkaran ifadelere göre, FETÖ malikanesinde Gülen, bir gün örgüt üyeleriyle bir araya geldi. Çeşitli konularda talimat veren Gülen'in konuşmasını yapıp ayrılmasından sonra bazı örgüt mensupları, teröristbaşı Gülen'in bardağından artan suyu içmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Başka bir toplantıda ise Gülen, konuştuğu sırada bir peçeteye ağzını sildi. Bunun üzerine bazı örgüt mensupları bu peçeteyi alarak saklamayı tercih etti.

Teröristbaşının hediyeleri

Gülen, ısırdığı bir hurmadan geri kalanın, Ankara'da görevinden ihraç edildiği için üzüldüğü söyleyen FETÖ mensubuna gönderilmesini istedi. Gülen ayrıca, çok sayıda örgüt mensubuna tespih, takke, gömlek, eşarp gibi hediyeler gönderdi. Örgüt mensupları bu hediyelere özel önem verdi.

FETÖ elebaşı Gülen ayrıca, örgüt mensuplarına kendi giydiği atletleri hediye olarak gönderdi. Bu olayı ortaya çıkaran ifadede, bazı örgüt mensuplarının atletleri giyerek uyuduğu aktarıldı.

Teröristbaşı Gülen'in bazı örgüt üyelerine gönderdiği 1 dolarlık banknotlar da uzun süre gündemde kaldı. Gülen tarafından iletilen bu banknotların örgüt içinde bereket getirdiğine, işlerin açılmasını sağladığına inanıldı.

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
4.12.2019 20:20:00
7 mazlum daha özgürlüğe kavuştu
Hizb-ut Tahrir’e vurulan prangalar kırılıyor. Yaptığı İslâmî faaliyetlerle Müslümanların gönlünde taht kuran Hizb-ut Tahrirli mazlumların yargılandığı davalarda, son bir ay içerisinde 7 beraat, 2 tahliye kararı verildi. İfadeye çağrıldı sonrasında tutuklandı Fetullahçı çeteye mensup yargı mensuplarının uyduruk gerekçelerle mahkum ettiği Müslümanlar nihayet adaletle tanıştı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından sosyal medya paylaşımı gerekçesiyle ifadeye çağrıldıktan sonra örgüt propagandası yapmaktan tutuklanan Engin Uygun, çıkarıldığı mahkemede beraat etti. Gazetemiz okurlarından ve 3 aydır cezaevinde tutulan Ramazan Şimsek de aynı davadan suçsuz bulundu. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından ifade vermeleri için çağrılan Engin Uygun ve Ramazan Şimşek, sözde örgüt propagandası yapmak suçlaması ile nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmışlardı. Masumiyetleri tescillendi Müslümanların yüreğine su serpen bir benzer karar da Adıyaman’dan geldi. Adıyaman’da Hizbut Tahrir’e üye olmaktan yargılanan 5 mazlum Yüksek Mahkeme’nin hak ihlali kararı sonrası özgürlüğüne kavuştu. Hizb-ut Tahrir’e üye oldukları gerekçesiyle cezaevinde tutulan Abdurrahman Tosun, Fahri Türkoğlu, Mehmet Çelik, Mehmet Hallaç ve İsmail Özkan yargılanarak beraat etti. Daha önce Adıyaman Özel Yetkili Mahkemesinin 4 kişinin üyelikten bir kişinin de yöneticilikten ceza aldığı davaya ilişkin, Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesine yapılan rededdilmişti. AYM’nin Yılmaz Çelik hakkında verdiği emsal karar neticesinde itiraz edilen dosya, Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmiş, yeniden yargılamanın yolunun açılması üzerine dosya yeniden görülmek üzere Adıyaman’a iade edilmişti. Uzun süre devam eden yargı sürecinin ardından Adıyaman’da yeniden yargılanması yapılan Abdurrahman Tosun, Fahri Türkoğlu, Mehmet Çelik, Mehmet Hallaç ve İsmail Özkan’ın masumiyeti tescillendi. Yüksek Mahkeme: Hizb-Ut Tahrir terör örgütü değildir! İslami bir fikir hareketi olan Hizb-ut Tahrir’in terör örgütleri listesinde olmadığına ilişkin onlarca resmi yazı ve mahkeme kararı bulunuyor. Akit’in ısrarlı haberleriyle kamuoyunun gündeminde tuttuğu Hizb-ut Tahrir davalarıyla ilgili Anayasa Mahkemesi emsal teşkil edecek bir karara imza atarak, Hizb-ut Tahrir’in terör örgütü olmadığını vurguladı. Yargıtay ve mahkemelerin Hizb-ut Tahrir’in silahlı bir terör örgütü olarak kabul edilmesine ilişkin karar gerekçelerinin “yeterli” olmadığına hükmeden AYM, hak ihlali kararının gerekçesini Resmi Gazete’de yayımladı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin ceza yağdırdığı Hizb-ut Tahrir’e yönelik “terör örgütü” suçlamasına itiraz eden Yargıtay Üyesi Mustafa Kurtaran ise, 19 Temmuz 2017 tarihli şerhinde, Hizbut Tahrir’in terör örgütü olmadığını, Hizb-ut Tahrir’in kuruluşundan bugüne kadar ülkemizde veya başka bir ülkede şiddet olayına karışmadığını savundu.
YAZARLAR
Haber Akışı

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya