07.04.2020 09:23
1.448 okunma
Paylaş
İddialara kaynak gösterdi! 5G insan hücrelerini...
Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Bulut, 2.4 ghz internet hızının insan hücresini tahrip ettiğini belirterek, İstanbul Üniversitesi'nde hazırlanan bir doktora tezini kaynak gösterdi.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Bulut, 2.4 ghz internet hızının insan hücresini tahrip ettiğini belirten çarpıcı bir yazı yazdı.

İşte Bulut'un söz konusu yazısı:

Önümde İstanbul Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Biyofizik Anabilim Dalı Biyofizik Programı içinde 2016 yılında hazırlanmış, İstanbul Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen bir doktora tezinin özeti var.

Tezin adı, "Elektromanyetik alan uygulamasının (wi-fi 2.4 ghz) insan embriyonik böbrek hücrelerinde apoptoz ve oksidatif stres değerleri üzerine selenyum ve çinkonun etkisi."

Evinde veya iş yerinde wi-fi İnternet bağlantısı kullananlar, bilgisayarlarında, önce bağlantının kurulduğunu gösteren dalga şeklindeki işarete sonra da "özellikler"e tıklarsa, orada "Ağ Grubu: 2.4 GHz" ifadesini görecektir. Tezde, bu İnternet hızı sebebiyle yayılan elektromanyetik dalgaların insan vücudunda meydana getirdiği hücre hasarlarının çinko ve selenyum ile tedavi edilip edilemeyeceği araştırılıyor. Sonuç: Bu dalgaların insan hücresine zarar verdiği kesin.

***

Tezin sahibi, Nural Pastacı Özsobacı, tez danışmanı Derviş Özçelik.

Parantez içinde verilen değerleri, konuyla ilgili uzmanlar dışında kimsenin anlaması mümkün değil. Bu bir gazete yazısı ama orijinal haline dokunmamak için özeti aynen veriyorum. Sabırla okuyun ve parantez içindeki değerleri geçerek anlamaya çalışın lütfen:

"2.4 GHz frekansında elektromanyetik radyasyon yayan cihazların özellikle iletişim alanında kullanımı artmaktadır. Yapılan çalışmalar elektromanyetik alanların (EMA) biyolojik sistemlerde oksidatif stres, hücre hasarı ve apoptoz gibi olumsuz biyolojik etkiler oluşturduğunu belirtmektedir.

Organizmada bulunan ve antioksidan özelliği olan çinko ve selenyum, peroksitdismutaz (SOD) ve glutatyon peroksidaz (GSH-Px) gibi antioksidan enzimlerin yapısında bulunarak apoptoz üzerine etkili olduğu da çalışmalarda gösterilmiştir.

Bu amaçla insan embriyonik böbrek hücrelerinde (HEK293) 2.4 GHz frekanslı EMA uygulanmasında selenyum ve çinkonun etkisi, apoptoz ve oksidatif stres değerleri ile araştırılmıştır.

Çalışmamızda HEK 293 hücreleri ile; kontrol, 2.4 GHz, 50?M Zn+2.4 GHz, 100?M Zn+2.4 GHz, 100nM Se+2.4 GHz, 200nM Se+2.4 GHz grupları oluşturuldu.

EMA grupları 1 saat 2.4 GHz EMA'a maruz bırakıldı, element grupları ise Zn ve Se ile hazırlanıp 48 saat inkübe edildikten sonra EMA'a maruz bırakıldı.

Sonuç olarak 2.4 GHz EMA'ın hücrede çeşitli olumsuz etkiler meydana getirdiği, Zn ve Se takviyesi ile bu etkilerden korunabileceği sonucuna varıldı."

***

Cep telefonları ve dolayısıyla baz istasyonları ile bunlara elektromanyetikdalga gönderen uydular, insan, hayvan ve bitkilerin DNA'sını bozuyor. Dalgalar biraz daha yoğunlaştırılırsa, bu durum insanda ve hayvanda, ani hastalanmalara veya ani ölümlere, bitkilerde ise yanmaya kadar gider.

Nasıl lazer ışınları silâh olarak kullanılıyorsa elektromanyetik dalgaların da silâh olarak kullanılması mümkündür! Küresel şirketler, bu dalgaların iyonize olmadığını ve hiçbir zarar vermediğini propaganda ediyor ama bilim diyor ki, "Şu anda kullanmakta olduğunuz 2.4 GHz hız bile insan hücresini tahrip ediyor!" Gerisini siz düşünün...

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
 

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya