15.05.2020 15:37
19.008 okunma
Paylaş
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy'dan "Vakıf Haftası" mesajı
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, "Amacımız, yüzlerce yıldır bizlere emanet bırakılmış ve bugün önemini daha da iyi idrak etmekte olduğumuz, yardımlaşma ve karşılık beklemeden iyilik yapma kavramlarının temsili bir mücevher gibi olan vakıf olgusunu oluşturan şuurun canlı tutulmasını sağlamaktır." değerlendirmesini yaptı.

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, "Amacımız, yüzlerce yıldır bizlere emanet bırakılmış ve bugün önemini daha da iyi idrak etmekte olduğumuz, yardımlaşma ve karşılık beklemeden iyilik yapma kavramlarının temsili bir mücevher gibi olan vakıf olgusunu oluşturan şuurun canlı tutulmasını sağlamaktır." değerlendirmesini yaptı.

Ersoy, yayımladığı mesajında, 11-17 Mayıs tarihlerindeki Vakıf Haftası'nın bu sene "Vakıf Medeniyetinde Şefkat ve Merhamet" temasıyla sosyal medya kanalları ve kitle iletişim araçları aracılığıyla kutlanacağını belirtti.

Vakıf Haftası boyunca, hiçbir karşılık beklemeden hayır yaparak topluma katkı sunan ecdadın rahmetle yad edilmesine vesile olmayı umduklarını vurgulayan Ersoy, "Vakıflar Genel Müdürlüğü, dünden bugüne kuşaklar arasında canlı bir köprü olan vakıf kültür mirasının korunmasında ve gelecek nesillere intikalinin sağlanması hususunda gerek ülkemizde gerekse Osmanlı vakıflarının yayıldığı geniş coğrafyada çalışmalarını sürdürmektedir." ifadesini kullandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının üstündeki büyük vebal ve sorumluluğun farkında olarak koşullar ne olursa olsun gayretle çalışmakla mükellef olduklarının altını çizen Ersoy, şunları kaydetti:

"Bu minvalde, vakıf abide eserlerimize can suyu verilmeye, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kuru gıda paketi ulaştırılmaya, muhtaç durumdaki vatandaşlarımıza vakfiyeler doğrultusunda aylık bağlanılmasına, eğitim çağındaki öğrencilerimize eğitim bursları verilmeye, Eyüp imaretinde sıcak yemek servisi yapılmaya devam etmektedir.

Amacımız, yüzlerce yıldır bizlere emanet bırakılmış ve bugün önemini daha da iyi idrak etmekte olduğumuz, yardımlaşma ve karşılık beklemeden iyilik yapma kavramlarının temsili bir mücevher gibi olan vakıf olgusunu oluşturan şuurun canlı tutulmasını sağlamaktır.

Vakıf Haftası'nın hayırlı olmasını temenni eder, benliğinde karşılık beklemeden iyilik yeşertmiş, şefkat ve merhamet duygularını ihtiyacı olana sunma isteği ile dolu vakıf yürekleri selamlar, saygılar sunar, bir dahaki Vakıf Haftası'nda bütün çalışanlarımız ve dostlarımızla sağlıkla yan yana ve birlikte olabilmeyi dilerim."

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
 

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya