16.03.2021 17:09
1 yorum
5.043 okunma
Paylaş
YOZGAT SEVDALILARI ŞAİRLER ANTOLOJİSİ- 2021 ÇIKTI
“Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi- 2021” kitabı yayınlandı. Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın’ın: “Yozgat Sevdasında Buluşalım” çağrısı üzerine 71 Şair ve yazarın katılımı ile edebiyatımıza yeni bir eser daha kazandırıldı. Bu çağrıya 39 Yozgat doğumlu yazarın yanı sıra, 34 de il dışından olmak üzere toplam da 71 şair- yazar katıldı.

          “Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi- 2021” kitabı yayınlandı. Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın’ın: “Yozgat Sevdasında Buluşalım” çağrısı üzerine 71 Şair ve yazarın katılımı ile edebiyatımıza yeni bir eser daha kazandırıldı. Bu çağrıya 39 Yozgat doğumlu yazarın yanı sıra, 34 de  il dışından olmak üzere toplam da 71 şair- yazar katıldı.  

         “Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisinde” yer alan Yozgat doğumlu yazarlar: Doğan Tufan- Almanya, Ali Karaca, Durak Turan Düz- Ankara, Ekrem Gürer, Ahmet Sargın, Emre Akdağ, Hakkı Yurtlu, Aşık İdris Gümüş, İdris Çetin, İsmail Koçak, İsmail Salman, Osman Yüksel, Songül Yurdagül, Kadir Adil- Yozgat, Mehmet Emin Acer- Manisa, Muzaffer Bulut- Kayseri, Kaşif Kani Ertürk- Sarıkaya, Semiha Arasbora, Leyla Çalışkan- Akdağmadeni, Murat Baha Erbil- İstanbul, Mehmet Rayman- İzmir, Mete Kapusuzoğlu, Muammer Turhan, Muhterem Şahin, Murat Duman- Ankara, Musa Yozgat-Almanya, Mustafa Kartal- Çayıralan, Muhsin Köktürk- Muğla, Nusret Özbay- Antalya, Neşet İçöz- Yerköy, Öz Ali Yılmaz- Balıkesir, Seyit Ahmet Polat- İstanbul, Özdemir Kılınç- Saraykent, Serap Demirtürk- Ankara, Şaban Kahraman- İzmir, Veysel Kars- Ankara, Yakup Tufan-Almanya, Yaşar Demir-Yerköy ve Yavuz Katrancı “Bozkırınoğlu”- Ankara... 

            Yozgat dışından katılan şair ve yazarlar: Ahmet Akif Yıldırım- Avusturalya, Ahmet Divriklioğlu- Zile, Aşık Turan Yıldırım, Süreyya Kaya, Birsen Anacak, Günver Korkmaz, Şaziye Çelikler- Bursa, Ayşe Paslanmaz- Nevşehir, Ayşe İzci Coşkuner- Antalya, Coşkun Arslan- Çorum, Eşref Azgın Türkeri- İskenderun, Fatma Çetin Kabadayı, Selma Türkyılmaz- Kayseri, Gündüz Aydın, Sedat Günay - Salihli, Halil Gülşen- Alaca, Hüseyin Tekinbaş- Almanya, İbrahim Yaman, Tarık Torun- Ankara, Mahmut Özkoca- Hatay, Mehmet Böke- Şanlıurfa, Melahat Özçoban- Isparta, Musa Doğruer- Niğde, Sezai Çiçek, Naciye Avcı- İstanbul, Seval Beyazgül- Samandağ-Hatay, Ozan Suzan Aydemir-Kars, Şerife Gündoğdu- Eskişehir, Şükrü Çakır- Kocaeli, Şükrü Öjsüz- Aydın... 

             Eseri yayına hazırlayıp, sunan Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın; eserle ilgili şu açıklamada bulundu:  

“Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi- 2021 isimli eserimize katılım ve destek sağlayan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyor, kutluyorum. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum... 

            “Ayrıca aramızdan ayrılan ve Allah’ın Rahmetine kavuşan, Yozgat dostu olduklarına şahit olduğumuz: Merhum hemşehrimiz: Yozgat Sevdalısı “Yozgat’ın Şah Kartalı” Memduh Şenol ve Yozgat dostu: İsmailoğlu Mustafa Yılmaz ağabeyi unutmak olmazdı; aramızda yaşamalarını istedik. Aramıza aldık, mekânları cennet, ruhları şad olsun! 

          “Eseri benim bizzat tek tek kontrol edip düzenleyişimizin yanı sıra; Eserin sayfa Editörlüğünü yapan Hilal Aydın’a, sayfa düzeni ile eseri yayına hazırlayan, dostumuz, arkadaşımız ve Ay Yayınları sahibi Gazeteci, şair, yazar Gündüz Aydın Hocama, önsöz yazılarıyla katılan Prof. Dr. Bayram Durbilmez’e, Eğitimci-yazar arkadaşlarımız İsmail Koçak ve Ekrem Gürer’e, destek ve katkılarıyla bize güç veren  İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz Hakkı Yurtlu’ya, Saraykent Tapu  Müdürü ve Sorgun Şehit Aileleri Dernek Başkanı Özdemir Kılınç beylere ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz. Eserin Yozgatımız’a ve Yozgat kültürüne hayırlı olmasını diliyoruz...” dedi. 

            Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisinde yer alan şairlerin fotoğrafları, özgeçmişleri, ve şiirlerinin yanı sıra;  Yozgat tarihi, Yozgat’ın turizm değerleri, Yozgat Sürmeli türkülerinden örnekler ve Yozgat şiirleri de yer alıyor.  Antolojinin” ilimiz edebiyatına hayırlı olmasını diliyor esere katkılarını esirgemeyen yazarlarımızı da teşekkür ediyoruz. 

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Haber İçin Teşekkür Ederiz
Güzel bir Haber Yapılmış, Arkadaşlarımıza Yönetici Kardeşlerimize Teşekkür Eder Hayırlı Yayınlar dileriz,,.Allahın selamı ile...Saygılarımızı Sunuyoruz,
Yorum Ekleyen: Ahmet Sargın     20.03.2021 16:45:27
 

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya