27.01.2018 16:23
166 okunma
Paylaş
Yakın Tarihimiz ve Cevabının Bulunması Gereken Sorular
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı KONYA Şubesi merkezinde Prf. Caner Arabacı ; “ Yakın tarihimiz ve cevabı bulunması gereken sorular” konulu konferasında Vakfın dostları ile buluştu.

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı KONYA Şubesi merkezinde  Prf. Caner Arabacı ; “ Yakın tarihimiz ve cevabı bulunması gereken sorular” konulu konferasında Vakfın dostları ile buluştu.

Güneydoğu sınırlarımızda devam eden “ZEYTİN DALI” harekatına tarihin derinliklerinden başlayarak, günümüzün olaylarına temel oluşturacak tarihi gerçeklere işaret edildi.

Prf. Caner Arabacı’nın değindiği önemli konulardan bazılarını aktarmak gerekirse:

-Türk Milleti tarihine bakıldığında, 150 civarında devlet kurulmuş, yıkılan devletlerin yerine süratle yeni devletler kurulmuştur. Dolayısı ile devletsizliğin ne demek olduğunu MİLLET olarak gayet iyi biliriz. Bizim genlerimizde var olan önemli bir duygudur.

-Tarihin büyüklüğü altında ezilen bir toplum haline geldik.Tarihimizden ne kadar uzak kalmaya, sorumluluktan uzak kalmaya çalışsak ta, “TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR”. Bu sese kulak vermek, gereğini yapmak bizim için önemli bir sorumluluktur.

-KUDÜS olayı, MEDİNE MÜDAFASI ve Medine Müdafası kahramanı FAHRETTİN Paşa İle ilgili iftiralar, BİZİ TARİHİ YOLCULUĞA çıkmayı mecburi hale getirdi.

-Ülkemize sığınan SURİYELİ kardeşlerimizi en iyi biz anlarız. Çünkü; vatansız ve devletsiz kalmanın ne demek olduğunu en iyi biz biliriz. Tarih bize bunu çok iyi öğretmiştir.

-Büyük Tarihi Bakiyeleri üzerinde yaşamak çok zordur. İslam alimi, Tarih Felsefesinin ve Sosyolojisinin kurucusu İBNİ HALDUNGeçmişler geleceğe, suyun suya benzediği kadar benzer” der.

-Bu anlayış göz önüne alındığında, tarihten iyi ders alınırsa, gelecek konusunda daha iyi bir değerlendirme ile yolumuzu çizer, mücadelemizi yaparız.

-Doğu ve Güneydoğu sınır olaylarını, ülkemizde meydana gelen 17-25 Aralık, 15 Temmuz olaylarını TERÖR anlayışında değerlendirmek eksik olacaktır.

-HAÇLI dünyasının İslamla savaşıdır. Savaşın şekli değişmiştir. Tarih seyrinde geçirilen savaşlarda Haçlı Orduları ve İslam Orduları karşı karşıya mücadele ederken, şimdi VEKALET SAVAŞLARI şeklinde olmaktadır.

-ABD’nin İslam dünyasına saldırısıdır. İslam Dünyasından seçilen insanlardan oluşturulan TERÖR ÖRGÜTLERİ vasıtası ile, Müslümanlar Müslümanlara kırdırılmaktadır. İşte bunun adı VEKALET SAVAŞLARIDIR.

-Tarih okuma ve değerlendirmelerinden şu acı gerçeği öğrendik. İslam ümmeti ; ÖNCE AYDINLARINI, SONRA TOPRAKLARINI KAYBEDER.

-Kuvvetli/güçlü olmanın yolu BİLMEKTEN geçer. Eğitimde, kültürde başarısız olmak, diğer başarıları yok eder.

-TÜRKİYE  1000 yıldan beri EHLİ SALİBİN cirit attığı bir coğrafyadır. Ülkemiz sınırlarında meydana gelen olaylar HAÇLI OPERASYONUDUR.

-Bu operasyonda kullanılan elemanlar, aramızdan devşirilip militanlaştırılan Müslüman evlatlarıdır.

-ABD  “İslamı İslamla Yok Etme Projesi” ni uygulamaktadır. FETO, PKK, PYD, DAEŞ, YPG ayni projenin ürünleridir.

-GENÇLİK; bütün bu olup bitenlerin farkında olmalıdır. Geleceğe iyi hazırlanmalı, donanımlı olabilmenin bütün gerekleri ne ise yerine getirmelidir.

-ALLAH’IN ÜSTÜN OLDUĞU unutulmadan, gençliğin hazır olması ve bu şuurda yetişmesi/yetiştirilmesi gerekir.

Hasan Mutluoğlu

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
Haber Akışı

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya