21.05.2019 17:08
480 okunma
Paylaş
Vakıf Gençliği VI. Kocatepe Gençlik Fuarı'nda
Mazisi 1960'lı yıllara dayanan, Milli Mücadele, Bayrak ve Çınar gibi dergilerde vatan, millet, İslam gibi düşüncelerin hür sesi olan ve ortak çizgi üzerinde hareket eden gençlerin 1990'da kurmuş olduğu Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı bu sene 6.'sı düzenlenen Kocatepe Gençlik Fuarı'na 5. kez katılarak yine kendinden söz ettirdi.
Mazisi 1960'lı yıllara dayanan, Milli Mücadele, Bayrak ve Çınar gibi dergilerde vatan, millet, İslam gibi düşüncelerin hür sesi olan ve ortak çizgi üzerinde hareket eden gençlerin 1990'da kurmuş olduğu Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı bu sene 6.'sı düzenlenen Kocatepe Gençlik Fuarı'na 5. kez katılarak yine kendinden söz ettirdi.
 
Vakfımızın gençlik kolları uzun bir süre boyunca milli şuur, kimlik ve istikamet başlıkları üzerinde fuara hazırlık yapıp 2-5 Mayıs 2019 tarihlerinde fuarda etkin bir şekilde bulundu.
 
Gençlerimiz ziyaretçilerimize vakfımızı tanıtmakla beraber bu seneki konferansları, paneli ve tiyatroları da anlatıp vakfımıza davet etmeyi ihmal etmedi. Kurulduğumuz yıldan bu yana takip ettiğimiz hür akıl ve milli bilince sahip oluşumuzu, Anadolu'nun çeşitli yerlerinde şubelerimizi, eğitim alanındaki sempozyum, konferans ve toplantılarımızı, çeşitli bakanlıklara sunduğumuz raporları, kültür alanında hazırlanan medeniyet serisini, yedi sayı çıkarttığımız Genç Nokta ve basılı hayata geçen ve iki aylık dergimiz olan Ayizi'ni tanıtıp hediyelerde bulundu. Ayrıca standımızda sürekli bilgi yarışması yapıldı ve 5 sorudan en az 4'ünü bilene kitap ve dergi armağan edildi.
 
Bilgi yarışmamız kadar misafirlerimizin dikkatini çeken yoğurtlu lokumumuz ve Osmanlı kahvemiz de fuarda bizimle hemhal olup adımızı duyurup yeni dostluklara vesile oldu. Geçtiğimiz yıllarda lokum ile bizi tanıyanlar bu yıl da yarışmalarımız ve dergilerimiz ile bizi tanımaya ve takip etmeye devam ettiler.
 
Fuar boyunca gençlerimiz sadece kendi stantlarıyla uğraşmayıp çeşitli STK'leri ziyaret edip onlar hakkında bilgi aldı, kimi topluluklarla ortak etkinlikler yapma düşüncesine vardı. Fuar boyunca genç misafirlerimiz 12 Mayıs 2019'da gerçekleştirilecek iftara davet edildi.
 
Fuarın ilk iki günü hocalarımız konferanslar verdiler. İlk gün yani 02 Mayıs 2019'da Doç. Dr. Mehmet Kamil Coşkun Hoca'mızın Ayasofya Salonu'nda "Modern Müslüman Öznenin Kendisiyle Savaşı" isimli konferansı oldu. Hz. Muhammed'i (sav) rol model kabul edip moderniteye karşı nasıl ayakta kalabileceğimizi, kimliğimizi yabancı unsurlara karşı nasıl koruyabileceğimizi, nasıl doğru yolda olabileceğimizi anlatıp bizlere tavsiyelerini söyledi. Konferans esnasında farklı makamlardan farklı ezgilerle ruhumuzu da besledi. Gençlerimiz bu güzel sohbeti için hocamıza teşekkür edip kendilerini vakfımıza da davet etti. İkinci gün yani 03 Mayıs 2019'da Süleymaniye Salonu'nda Prof. Dr. Mevlüt Uyanık Hoca'mızın konuşması oldu. Konuşma konusu "Gençlerin Kimlik Oluşturmasında Peygamber Efendimizin Rol Model Olarak Alınması" oldu. Peygamber Efendimizin devri ile bugünü ve bizim nasıl olacağımızı, kendimizi nasıl yetiştireceğimizi, neyi nasıl sorgulayacağımızı gençlere anlattı.  Yine fuar alanı Anayasa Mahkemesi Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Dr. Osman Arslan da ziyaret ederek gençlerle sohbet ederek fuarımıza ve gençlere neşe kattı.
 
Gençlerimiz kendileri yarışmalar düzenledikleri gibi çeşitli yarışmalarda ödül alıp hem kendilerini gösterip hem de vakfımızı tanıttılar. Dolu dolu geçen 6. Kocatepe Gençlik Fuarı'ndan sonraya kazanılmış binlerce gönül ve nice dostluklar kaldı. Yeni bir fuarda bir fincan kahve ve yoğurtlu lokum ile sizleri karşılamak dileklerimizle...
 
Haber
 
Ayşe Buluç
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
 

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya