15.07.2022 19:35
115 okunma
Paylaş
15 Temmuz iyi aydınlatılmalı
15 Temmuz’un birçok yönüyle tam aydınlanmadığını düşünen Çiçek, “15 Temmuz hiç hafife alınacak bir olay değil. Çok yönlü oturup üzerinde kafa yorulması gerektiği kanaatindeyim... Devletin işleyişi açısından birçok problemi getirdi. Halen bu problemlerin önemli bir kısmı devam ediyor” diyor.

 

15 Temmuz’un birçok yönüyle tam aydınlanmadığını düşünen Çiçek, “15 Temmuz hiç hafife alınacak bir olay değil. Çok yönlü oturup üzerinde kafa yorulması gerektiği kanaatindeyim... Devletin işleyişi açısından birçok problemi getirdi. Halen bu problemlerin önemli bir kısmı devam ediyor” diyor.

15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıldönümü. 15 Temmuz unutulmamalı ve unutturulmamalı.

Milletin desteğiyle o gece uçurumun kenarından dönüldü, destan yazıldı.

15 Temmuz’un arkasında ne var? Tam aydınlandı mı? Soru işaretleri bitti mi? Dış destek oldu mu? Hâlâ FETÖ kurumlarda var mı? Bu gibi soruları Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi ve eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile konuştuk

Çiçek, “15 Temmuz olayı hiç hafife alınacak bir olay değil. Çok yönlü oturup üzerinde kafa yorulması gerektiği kanaatindeyim. Halen birçok yönleriyle o işin aydınlandığını düşünmüyorum. Devletin işleyişi açısından birçok problemi getirdi. Halen bu problemlerin önemli bir kısmı devam ediyor. Bunlardan gerekli dersi çıkarıp politikaların yeni baştan gözden geçirilmesi, mevzuatın bu manada yeni baştan gözden geçirilmesi gerekiyor” diyor.

15 Temmuz’un arkasında dış güçlerin olduğunu belirten Çiçek, “İşin içerisinde gırtlağına kadar müttefikimiz olan devlet var. Ciddi bir Amerikan planlamasıdır bu. Onun için de iade etmiyorlar foyaları meydana çıkmasın diye. Batı da beraberdir. Bizim geçmiş darbelerin arkasında her zaman olmuştur. Yunanistan’ın tekrar NATO’ya dönmesini vs. hesaba kattığımızda 12 Eylül’ün hemen ilk günlerinde yapılan işlemlerdir bunlar. Sanki darbe bunun için yapılmış gibi bir sonuç çıkıyor ortaya. Onun için en üst düzeyde bir kurmay planlamasıdır bu. Arkası var” vurgusu yaptı. Çiçek Milliyet’e 15 Temmuz ile ilgili şunları söyledi:

BÜYÜK TRAVMA YAŞANDI: 15 Temmuz yakın siyasi tarihimizdeki çok önemli kırılmalardan bir tanesidir. Hem devlet olarak hem de toplum olarak çok büyük bir travma yaşadık. Halen bu travma devam ediyor. Çünkü darbeye teşebbüs eden örgüt ve arkasındaki planlayıcıları, ki çok büyük kurmay zekasıyla bu planlamalar yapılabilir, sıradan bir cemaatin yapabileceği bir organizasyon değil. Bu travmayı halen yaşıyoruz daha da yaşamaya devam edeceğiz. Çünkü bu FETÖ olayı sadece bir ceza hukuku olayı değil. Elbette işin böyle bir boyutu var. Bunu zaten yargı eksiğiyle fazlasıyla çözmeye çalışıyor.

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
 

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya