LEADER Kırsal Kalkınma Toplantısı Amasyada Gerçekleştirildi
21.07.2019 13:23
1 yorum
546 okunma
Paylaş
LEADER Kırsal Kalkınma Toplantısı Amasyada Gerçekleştirildi
Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ALTER-TKV iş birliği içinde Ulusal LEADER Kırsal Kalkınma Toplantısı 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 10 da Amasya Esnaf Odaları Birliği Toplantı salonunda yapıldı.

           AMASYA (Ana Haber ) Edib Ahmet Ceylan

           Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ALTER-TKV iş birliği içinde Ulusal LEADER Kırsal Kalkınma Toplantısı 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 10 da Amasya Esnaf Odaları Birliği Toplantı salonunda yapıldı.

           Toplantıya; Amasya Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Cengiz Dikici, Taşova Yerel Eylem Gurubu Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Taşova yerel eylem gurubu derneği yönetim kurulu üyesi Ahmet Günaydın, Türkiye Kadınlar Birliği Amasya Şubesi Başkanı Hale Ertopçu Boztepe, Taşova Bal Üreticileri Derneği TABÜD Başkanı Yusuf Yücel, “GÜMÜŞAY” (Gümüşhacıköy Kalkındırma, Güzelleştirme ve Dayanışma)Derneği Başkanı Abdulkadir Mert ve dernek genel sekreteri Edib Ahmet CEYLAN, Amasya Orman Mühendisleri Odası adına Sami Bilgin, Ankara Veteriner Sağlık Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği VESTED Genel Saymanı Bekir Eskici, Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma Derneği TOKSOY Başkanı Kazım Özdemir, Amasya Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği Başkanı Özcan Sorhan, , Taşova Ankara Sosyoloji Derneği adına Nazar Bal, Taşova Samsun Kuzey Kültür Derneği adına İbrahim Hakkı Kurban, Suluova Taşovalılar Derneği adına Aydın Ergen, Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF adına Safinaz Makasoğlu, Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu uzmanları: Emrah Aydın ve Dilara Sezgin, TABÜD üyesi Kasım Yücel, yerel ve ulusal basın mensuplarının temsilcileri katıldılar.

           Toplantı: Sivil kırsal kalkınma platformu Karadeniz Bölgesi Sorumluluğunu Taşova Bal Üreticileri Derneği TABÜD’ün yaptığı, Türkiye Kalkınma Vakfı Başkanlığı önderliğinde Kırsal Turizm Derneği, Taşova Bal Üreticileri Derneği, AGRİDA ve Dört Mevsim Ekolojik Yaşam          

           Derneğinin Kurucular Kurulunu oluşturduğu Sivil Kırsal Kalkınma Platformu, Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği toplantı salonunda gerçekleşti.

           Türkiye Kalkınma Vakfının AB Komisyonu desteği ile Batı Balkan ülkelerinden 7 ortakla birlikte “Kırsal Alanların Ekonomik Kalkınması İçin Yerel Aktif Bölgeler Projesi” (ALTER) kapsamında yer alan bir faaliyet olan Sivil Kırsal Kalkınma Platformu 7. Karadeniz Çalıştayında bir konuşma yapan Türkiye Kalkınma Vakfı TKV Başkan Yardımcısı İbrahim Tuğrul;

           Slâyt gösteri eşliğinde LEADER ve ülkemizde 12 ilde faaliyet gösteren YEG Dernekleri ile bilgiler vererek,

           “Sivil Kırsal Kalkınma Platformu kuruluşu aşamasında 6 ilde toplantılar yaptık. Gelen istekler doğrultusunda bu platformu kurmaya karar verdik.” dedi.

           Sivil kırsal kalkınma platformu Karadeniz bölgesi sorumlu başkanı Yusuf Yücel ise platformun amacı, vizyonu, misyonu ve hedeflerini anlatan bir sunumun ardından, toplantıya katılan Amasya TKDK Kurumu yetkilileri ise Kırsal kalkınma yönündeki hibe destek programları hakkında bilgiler verdiler.

           Toplantıya katılan Katılımcılar birer selamlama konuşması yaparak bölgeleri ile ilgili çalışmaları anlattılar.

           Toplantı: hatıra fotoğrafları çektirilmesiyle sona erdi

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Teşekkür
TAŞOVA ORMAN KÖYLÜLERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ TOKSOY BAŞKANI OLARAK TOPLANTIYA KATILDIM.İLÇELERİMİZ İÇİN ÖNEM ARZEDEN ÇOK ÖNEMLİ KONULARI GÜNDEME GELDİ.TKDK KURUMU VE STK KURULUŞLARI OLARAK BİRLİKTE HAREKET EDEREK HALKIMIZ İÇİN FAYDALI OLAN PROJELERLE ORTAK AKIL VE DAYANIŞMA IÇİNDE YILMADAN DEVAM EDECEGIMİZE SÖZ VERDIK. BU TOPLANTININ TERTİP EDİLMESİNDE EMEĞI GECEN BASTA TABÜD DER. BŞK. YUSUF YÜCEL' E TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYORUM. İNANIYORUZ BAŞARACAGIZ...
Yorum Ekleyen: KAZİM ÖZDEMİR     21.7.2019 21:30:27
YAZARLAR
Haber Akışı

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Ahmet Revanlı