+A A -A

İsimlerini sayarsak uluslararası kriz çıkar

-A A +A

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 1'inci yılı nedeniyle Ulus'taki Birinci Meclis binası önünden TBMM'ye kadar süren "Milli Birlik Yürüyüşü" düzenlendi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından anma töreni başladı. 15 Temmuz şehitleri adına Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, dua okudu. Hainlerin Meclis'e attığı bombalar canlandırıldı, tüm şehitlerin fotoğrafları TBMM'ye yansıtıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Şehitlerimizin emaneti kardeşlerim, gazi kardeşlerim ve bu anlamlı geceyi bizlerle paylaşan değerli misafirlerimiz. 15 Temmuz'un 1. yıldönümünde başkentimizin dört bir yanından Meclisimizin bahçesine gelen kıymetli misafirlerimiz hepinizi hasretle muhabbetle selamlıyorum.

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her yerinde darbecilerin karşısına dikilerek bu büyük ihanete geçit vermeyen milletimin her bir ferdine şahsım ve milletim adına teşekkür ederim.

15 TEMMUZ, KÜLLERİMİZİN ALTINDA KOR BİR ATEŞİN OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Türk milleti 15 Temmuz'a herhangi bir topluluk değil kelimenin tam anlamı ile millet olduğunu hem de nasıl bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Yaşadığı ülke mensubu olduğu millet özellikle de gençler konusunda ümitsizliğe düşmüş olanlar vardı. 15 Temmuz gecesi hep beraber gördük ki küllerin altında kor bir ateş yanıyor. O kor ateş görüldü ki yeri geldiğinde istiklale ve istikbale el uzatan karşısında dev bir aleve dönüşüyor.

MİLLETİN İMANI İHANETİ YENDİ 

Tarihimize yeni bir zaferi nakşettik. Savaşlar ordular arasında olur. Türk milleti 15 Temmuz'da ordulaşmış bir ihanet çetesi karşısında çıplak elleri ve yüreğindeki imanı ile bir mücadele verdi. Benim milletimin elinde silah mı vardı? Benim milletim o alçaklara hainlere karşı silahla mı yürüdü? Elindeki bayrağı ve yüreğindeki imanı ile yürüdü. 

TANKI YUMRUKLA DURDURAN, UÇAĞI HELİKOPTERİ DURDURMAK İÇİN HAMLE YAPAN BAŞKA BİR MİLLET YOKTUR 

Tankı yumruğuyla durduran başka bir millet daha yoktur. Tankın egzoz borusuna tişörtünü atletini sıkıştırarak durduran başka bir zeka da yok. Uçağı helikopteri yakalamak için hamle yapan başka bir millet yoktur. Ölümün üzerine böylesine giden başka bir millet yoktur.  Böyle bir milletin ferdi evladı olduğu için Rabbime hamd ediyorum.

Ülke ve millet olarak şimdi yine tunçtan bir kalkan gibi hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Şu anda önünde bulunduğumuz TBMM bizim bağımsızlığımızın ve demokrasimizin sembolüdür. Bu Meclis Kurtuluş Savaşı'nı bizzat idare etmiştir. Polatlı'ya kadar yaklaşan düşmanla yapılan savaşta top sesleri duyulurken dahil Meclis'imiz görevini sürdürmüştür. Cumhuriyet tarihimiz boyunca pek çok badire yaşandı ama hiç kimse bu kutlu çatıya el uzatmayı düşünmemiştir.

İDAM MECLİS'TEN GEÇERSE ONAYLARIM 

Ben fikrimi söyledim. Parlamentodan geçerse ben onaylarım. 250 şehidimizin ve 2 bin 193 gazimizin ahı var. Hans ne der George ne der ben buna bakmam. Ahmet Mehmet Hasan Hüseyin, Hatice ne der ona bakarım.

Arkadaşlarımız darbe girişiminin ardından TBMM'de bir araya geldiler. Kimse Pensilvanya'daki Feto'nun kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaktan çekinmesin. Ne biliyorsa söylesin. Adını anmaktan çekinmesin çünkü biz Müslümanlar olarak iki kişi konuşuyorsak üçüncüye hainlerin kim olduğunu anlatmalıyız öğretmeliyiz. İşte saat 23:15, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda on binler vardı. Ama orada bir de siyasetçi vardı.

KONTROLLÜ DARBE DEMEK NASİPSİZLİKTİR 

Bu olaya kontrollü darbe demek nasipsizliğin ötesinde vurdum duymazlıktır. Siz bu milleti ne zannediyorsunuz? Nasıl kalkar da buna kontrollü darbe dersiniz? Yoksa siz bu sürecin böyle devam mı etmesini istiyorsunuz? Kusura bakma. OHAL pazartesi günü MGK'da gündeme gelecek ve hükümetimize tavsiye kararı alacağız.

MGK'DA OHAL'İ UZATMA KARARI ALACAĞIZ 

Bu olaya kontrollü darbe demek nasipsizliğin ötesinde vurdum duymazlıktır. Siz bu milleti ne zannediyorsunuz? Nasıl kalkar da buna kontrollü darbe dersiniz? Yoksa siz bu sürecin böyle devam mı etmesini istiyorsunuz? Kusura bakma. OHAL pazartesi günü MGK'da gündeme gelecek ve hükümetimize tavsiye kararı alacağız.

Bizim ülkemizde devletimizde karşı devletimizi yıkma operasyonu yapılıyor 250 vatandaşımız şehit oluyor 2 bin 193 vatandaşımız gazi oluyor hala kontrollü darbeden bahsediliyor. Yazıklar olsun başka ne diyelim.

BU MİLLETE NASIL KIYDINIZ NASIL PARÇALADINIZ! EY FETO SENİN GİDECEĞİN YER VAR MI? 

Buradan TBMM'nin tüm mensupları özellikle de o gece Meclis'te bulunan 106 milletvekilimizi ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Darbeciler Meclis'i bombalarken ne kadar alçaldılarsa o gece Meclis'te olup milletimizi yücelten vekillerimiz de o derece yükseldiler yüceldiler. Böyle millete böyle meclis yakışır. İnsan olan vatanını satar mı? Suyunu içip ekmeğini yediniz. Beyler bu vatana nasıl kıydınız? Günü gelir çark düzüne çevrilir günü gelir hesabınız görülür günü gelir sualiniz sorulur beyler bu vatana nasıl kıydınız?  Bu millete nasıl kıydınız? Ey Feto senin gideceğin yer var mı? Şimdi Pensilvanya'da 400 dönüm yer sana tahsis ettiler oradan dünyayı idare ediyorsun. Darbe hesabı yapanlar Allah'ın hesabının üzerinde bir hesap olmadığını unuttukları için kafayı duvara değil ama milletimizin iradesine vurdular. 

2023 HEDEFLERİMİZE ULAŞINCAYA KADAR DURMAK YOK 

Pensilvanya'daki şarlatanın emri ile vatanı 1 dolara satan şarlatanlar zindanlarda çürürken bu Meclis görevini yapmaya devam edecek. Tüm resmi ve özel kurumlarımızla birlikte ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak ve 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacağız. Bu sözümüzü yerine getirinceye kadar durmak yok.

MESELE EZAN BAYRAK VE VATAN OLUNCA KİMSE BU MİLLETİ ESİR EDEMEZ 

Bir gazimiz kaybettiği uzvunu umursamazcasına kaybetseydik bunu gelecek nesillerimize nasıl anlatırdık. Bacaksız kolsuz yaşayabilirim ama vatansız yaşayamam diyor. Ezan, bayrak, vatan aşkının en uysal kişiyi bile mitolojik bir kahramana çevirdiği bu ruh bu heyecan bu cesaret olduğu sürece Allah'ın izniyle kimse bu devleti yıkamaz bu milleti esir edemez.

BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIR OLSUNLAR O GÜN YAKINDIR 

Türk milleti mücadeleye alışkındır. Tarih boyunca bedelini ödemediğimiz hiçbir kazancımız olmamıştır. Zayıf düştüğümüzü sanarak bir sırtlan gibi üzerimize saldıran ama hala bu aslanın dimdik ayakta durduğunu görünce geri çekilenler de yaptıklarının bedelini ödemeye hazır olsunlar. Atalarımızın dediği gibi keser döner sap döner gün olur hesap döner. İnşallah o gün de yakındır.

 15 TEMMUZ GECESİ DOSTU DA DÜŞMANI DA GÖRDÜK 

Hiçbir vatandaşımızın olmadığı yerlerde dahi büyükelçiliklerimizin ülkemizle irtibatlandırılan herhangi bir kuruluşa gidip tavrını ortaya koyan dostlarımız vardı. Savaş uçaklarının gürültülerinin altında samimiyetlerini bildirenler de günler sonra riyakarlıkla güya üzüntülerini dile getirenler de oldu.  İsimlerini söylemiyoruz ama hepsini de biliyoruz.

Biz dostumuzu da biliyoruz düşmanımızı da biliyoruz. Daha önemlisi kim olduğumuzu nereden geldiğimizi nereye gittiğimizi biliyoruz. Adeta kurtlar sofrası olan bu coğrafyada ayakta kalan sadece bununla yetinmeyip her zaman en önde olan bir millet olduk.

Allah bir daha bu millete 15 Temmuz gibi ihanetler göstermesin. Bu duygularla şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. 15 Temmuz'un yıl dönümünü ruhen gönülden yaşayan tüm siyasi hareketlerimize huzurunuzda şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. STK'larımıza teşekkür ediyorum.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 16.07.2017 - 12:13 -104-
Bu sayfayı paylaşın :