+A A -A

'Kardeşliğe Evet Yürüyüşü' 950'nci kilometreye ulaştı

-A A +A

 

 

 

Serüven Derneği Başkanı Salim Gören ve Başkan Yardımcısı Fatih  Sarıkaya, D-100 Karayolu boyunca 'Kardeşliğe Evet' pankartı açarak yürüdü. Kent  girişine kadar çevredeki vatandaşlarla fotoğraf çektiren ikili, yoğun ilgi gördü.

Kent girişinde gazetecilere açıklama yapan Gören, 10 şehri kapsayan  bin 71 kilometrelik yürüyüşün 37'üncü gününde EskişehirBursaYalovaİstanbul,  Kocaeli ve Sakarya'dan geçtiklerini, geri dönüş yolunda da 950 kilometreyi  katettiklerini söyledi.

Yolculukları boyunca motorlu ya da motorsuz hiçbir araç  kullanmadıklarını ifade eden Gören, "Yolculuğumuz sonunda, 8 Nisan günü  Kahramankazan'da olmayı planlıyoruz. Orada da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde  olduğu gibi şehit yakınları ve gazilerimizle buluşacağız. Referandumdan 5 gün  önce de başladığımız yer olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 16 Temmuz sabahı  Fetullahçı Terör Örgütü'ne ait asker kılıklı teröristlerin bomba bıraktığı yerde  tüm şehitlerimiz anısına karanfil bırakarak bu eylemimizi sona

Yürüyüşün birçok mesajı barındırdığına dikkati çeken Gören, "Kardeşlik  ve kardeşliğe evet dedik. Şuan referandum sürecindeyiz. Onun üzerinde  kardeşliğimizin olduğu ve hangi düşünceden olursak olalım, kardeşliğimize bir  gölge düşürülmemesi gerektiğini vurguluyoruz. Kim hangi tercihi yaparsa yapsın,  insanlar bizi kucaklıyor." ifadesini kullandı.

Daha önceki süreçler gibi referandum sürecinin de geçeceğini  vurgulayan Gören, şöyle devam etti:

 

"Bu referandum süreci bitecek, insanlar yine pazarda beraber  sepetlerini taşıyacaklar. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız 'hayır' çadırını  ziyaret etti, biz 'İşte budur' dedik. Biz 'evet' diyoruz, bunu baştan sona her  adımımızda vurguladık. Biz 'hayır'ı dinliyoruz, 'evet' i anlatıyoruz."erdireceğiz."  şeklinde konuştu.

 

 

  

 


Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 30.03.2017 - 08:51 -419-
Bu sayfayı paylaşın :