+A A -A

“Kiracı” Adlı Oyun Seyircisi ile Buluştu.

-A A +A

          AMASYA (Ana Haber Gazete) Edib Ahmet CEYLAN

Amasya Merkez Halk Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi tarafından hazırlanan “Kiracı” isimli tek perdelik tiyatro oyunu, Saraydüzü Kışla Binası’nda seyircisiyle buluştu.

Oyuna Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal POLAT, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa ARSLAN, SGK İl Müdürü Nurcan Yurt ŞENEL Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin ARSLAN, Amasya Merkez Halk Eğitim Merkezi A.S.O Müdürü Alaattin TURNA, Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa DEMİRYARAR, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve vatandaşlarımız, katıldılar.

Oyun Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitlerimizin anısına düzenlenen saygı duruşu ve akabinde söylenen İstiklal Marşı ile başladı. 

Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin ARSLAN yaptığı açılış konuşmasında; “Engelli bireylerin birlikte olunduğunda başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını ve toplumdaki birçok bireyin aksine daha çok azimli ve gayretli olduklarına” dikkat çekti. 

Ünver ORAL’ın yazdığı, Orhan BOL’un yönettiği tiyatro oyununda Amasya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurcan YURT ŞENEL ile birliktFatma GÜN, Mustafa ASLAN, Taner METİN, Oğuzcan TURNA, Uğur Albayrak ve Semih KILIÇ oyunculuk sergiledi. Gösteri izleyiciler tarafından büyük bir beğeniyle izlenildi.

Amasya Valisi oyunun yönetmeni Orhan BOL’u tebrik ederek kendisine plaket, taktim ederek ardından oyuncuların her birine çiçek verdi. Program toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

OyunKiracı

Yönetmen: Orhan BOL 

Oyuncular:

1) Nurcan Yurt ŞENEL

2) Taner METİN

3) Fatma GÜN

4) Mustafa ASLAN

5) Oğuzcan TURNA

6) Uğur ALBAYRAK

7) Semih KILIÇ

https://word-edit.officeapps.live.com/we/GetImage.ashx?&WOPIsrc=https%3A..." style="border-width: initial; border-style: none; width: 660px; height: 381px;" unselectable="on">

 

 

https://word-edit.officeapps.live.com/we/GetImage.ashx?&WOPIsrc=https%3A..." style="border-width: initial; border-style: none; width: 662px; height: 416px;" unselectable="on">

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 20.05.2018 - 12:48 -264-
Bu sayfayı paylaşın :