+A A -A

Meteorolojiden uyarı üstüne uyarı

-A A +A

Marmara Bölgesi'nin doğu kesimleri için gök gürültülü ve kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Marmara Bölgesi'nin doğu kesimlerinde bugün akşam saatlerinden sonra etkisini artıracağı tahmin edilen yağışların, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak, gök gürültülü sağanak şeklinde olmasının beklendiği belirtildi.

Meydana gelebilecek su baskını, ani sel, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulunuldu.

Kuvvetli yağış ve dolu uyarısı

Meteoroloji Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, son değerlendirmelere göre bugün Antalya ve batısı (Konyaaltı, Döşemealtı, Korkuteli ve Elmalı çevreleri) ile Burdur ve Isparta çevrelerinde, yerel olarak kuvvetli (21-50 milimetre) sağanak ve gök gürültülü sağanak ile kısa süreli dolu yağışı beklendiği bildirildi.

Açıklamada, yaşanabilecek su baskını, ani sel, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı da yapıldı.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 08.06.2017 - 16:27 -1,141-
Bu sayfayı paylaşın :