+A A -A

Milletimizin Kalbi Güvenlik Kuvvetlerimizle Atıyor.

-A A +A

         Amasya Valisi Salih Işık, PTT Genel Müdürlüğü ve Amasya PTT Başmüdürlüğünce düzenlenen “Tebrik Kartı Bizden Güvenlik Güçlerine Göndermek Sizden” adlı kampanyanın tanıtım etkinliğine katıldı.

         PTT Başmüdürlüğünde gerçekleşen programda ayrıca PTT Başmüdürü Cafer Bolat, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü A. Hamdi Yanık ve ilimizde faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Salih Işık kampanyaya ilişkin basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

  “Sözlerime başlarken dün İstanbul’daki terör eyleminde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyorum. Türkiye Cumhuriyetinin içeride ve dışarıda birtakım düşmanları var. Bunlar kanun ve nizam dinlemeden her türlü şer ve terör örgütleriyle iş birliği yaparak, bu ülkeye zarar vermeye çalışıyorlar. Ama Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Bunların üstesinden gelecektir. Moralimizi bozmayacağız. Çalışmalarımıza onlara inat devam edeceğiz. Bunu yaparken de en önemlisi milli birlik ve kardeşliğimizi güçlendireceğiz. Saflarımızı daha da sıklaştıracağız. İnşallah bu terör belasının da üstesinden geleceğiz. Türkiye Cumhuriyeti ne zaman gelişme gösterse bir üst akıl, uluslararası bir şebeke devreye girerek Türkiye Cumhuriyetinin ayağına çelme takmaya çalışıyor. Bunlar amaçlarına ulaşamayacaklar. Sözleri dost, gözleri düşman olanları biz artık tanıyoruz.

Bugün ki toplanma amacımız ise ‘Tebrik Kartı Bizden, Güvenlik Güçlerine Göndermek Sizden” kampanyası kapsamında 13 Vilayetimizdeki 127 polis ve jandarma karakolumuza ücretsiz bayram tebrik kartı göndermektir. Burada milli birlik ve kardeşliğe katkı sağlamak, güvenlik güçlerimizin moralini arttırmak ve kartpostal gönderme alışkanlığının kazandırılması hedefleniyor.

Bu kapsamda vatandaşlarımız 13 ilde (Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Giresun, Hakkâri, Mardin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van) bulunan 127 Polis ve Jandarma Karakoluna ücretsiz olarak tebrik kartı gönderebilecektir.

Bu önemli kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlarımızdan tebrik kartı ve posta ücreti alınmayacaktır. Bu anlamlı kampanyadan dolayı PTT Genel Müdürümüze ve PTT Baş Müdürümüze teşekkür ediyorum. Huzurlarınızda bu kampanyaya iştirak ediyorum. Tüm halkımızı da kampanyaya katılmaya davet ediyorum." Konuşmanın ardından Vali Işık 127 karakolda görev yapan güvenlik kuvvetlerimize hitaben yazarak imzaladığı tebrik kartlarını, gönderilmek üzere PTT görevlisine teslim etti.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 04.07.2016 - 01:05 -795-
Bu sayfayı paylaşın :