+A A -A

Milli e posta geliyor

-A A +A

 

Kurumsal ve bireysel iletim sağlamak için kullanılan E-postalar, hayatımızın her alanında kullanılmaya başladı. Reklamlar, bildirimler, bilgilendirme faaliyetleri ve hatta kurumsal evraklar dahi günümüzde e- mail ortamından iletimi sağlanıyor.

Lakin kurumsal bilgilere kadar birçok resmi evrakın, mail ortamında iletilmesi güvenlik açığını beraberinde getiriyor. Serverlar üzerinde gezinen bu mailler, kötünü niyetli siber casuslarının eline geçebiliyor, hatta devletlerarası ciddi sorunlara dahi neden olabiliyor.

Önce kamu kurumlarında kullanılacak

Gelişmekte olan ülkemizde kullanılan mailler ise kendi sistemimiz olmadığı için yurt dışına çıkıyor ve ülkemize yani gönderilen kişiye geri geliyor. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın yaptığı açıklamaya göre ise yerli ve milli e posta sistemi posta sistemi tamda bu manada ülke güvenliğini üst seviyeye çıkarmak için geliyor. 2018 sonuna kadar bitirip öncelikle bütün kamu kurumlarının kullanımına sunulması beklenen yerli ve milli e posta, yakın zaman içerisinde vatandaşların kullanımına da sunulması bekleniyor.

 

 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 06.08.2017 - 18:15 -318-
Bu sayfayı paylaşın :