+A A -A

Ordu Millet

-A A +A

MİLLETLER tarihin en kritik kırılma süreçlerinde kendi fizik sosyolojik ve de metafizik güçlerini MİLLİ SEFERBERLİK ilan edip ana hedef olan BEKA davasına odaklanıp topyekûn donatabilme cesaret ve kabiliyetini ortaya koyduklarında ZAFERLERLE hem bu günlerini ve hem de geleceklerini taçlandırdıklarını görebiliriz.

Üçüncü BİN yılın başlarında İSLAM coğrafyalarının merkezi bir üst ÜLKESİ olarak içinde bulunduğumuz bu kritik şartlar Müslüman TÜRK milletinin yeniden milli bir SEFERBERLİK ruhu içinde olmasını zorunlu hale getirmiş bulunmaktadır.

Bu ZORUNLULUK bir BEKA davası olarak görülmeli ve anlaşılmalıdır. Aksi takdirde gündelik menfaatlerin ve ideolojik boğuşmaların ve de aşırı partizanlığın GİRBABINA sürüklenmemiz AN meselesi olabilir. Böylesi bir GAFLET ve İHANET ALLAH korusun MİLLETİMİZİ geri dönülemez felaketlere duçar bırakabilir. 

İçerde ve bölgemizde yaşadığımız bu ÇETİN MÜCADELE 

TÜRKİYE Yİ tüm imkan ve kabiliyetleri ile yeniden bir MİLLİ MÜCADELE ruhu içinde içerde ve dışarda amansız bir KURTULUŞ mücadelesine itmiş bulunmaktadır.

Bu ana nedenledir ki MİLLET olarak işin şuurunda olup ilan edilen milli SEFERBERLİĞİN gerekliliğinin farkındalığını ortaya koyma zamanıdır demekteyiz.

MİLLETİMİZ nasıl tarih boyunca ORDU MİLLET bütünlüğünü bir hayat tarzı olarak ortaya koymuş ve bu ANADOLU toprakları üzerinde tüm badireleri atlatarak tüm handikapları aşarak BİN yıldır birlik ve dayanışma RUHU içinde yaşama cesaret ve kabiliyetini ortaya her zaman koyabilmiş ise, BU GÜNLER DE birlik ve dayanışma RUHUNU aynı cesaret ve kabiliyetleri ortaya koyarak yeniden gösterme zamanıdır demekteyiz. 

Böyle bir ÇAĞRIYI yaparken tüm maddi çıkar ideolojik taraftarlık ve aşırı partizanlık duygularını tamamen elimizin tersi ile iterek partiler üstü bir anlayışla aziz MİLLETİMİZE seslenmek istiyoruz.

ORDU MİLLET oluşumuzu ifade etmeye çalışırken de aynı duygu düşünce ve inançla bu DAVETİ milli bir SEFERBERLİK olarak kabul ve tasdik ediyoruz.

MİLLİ bir SEFERBERLİKTE

En büyük LOJİSTİK sadece sınırları çizili ve stokları da belli olan silahlı kuvvetlerin araç ve gereçleri değildir. En büyük LOJİSTİK MİLLETİN top yekün olarak sahip olduğu imkan ve kabiliyetlerini milli bir RUHLA ve dayanışma içinde seferber edebilmesidir.

Çünkü içinde olduğumuz bu MÜCADELE sürekli ve de uzun vadeli bir topyekûn SAVAŞI ifade etmektedir.

 İçinde bulunduğunuz vakıanın topyekûn bir savaş olduğunun farkındalığı ortaya koyabilmemiz ORDU MİLLET oluş vakıasının yeniden TEST edilmesi anlamına gelmektedir. Başta bu aziz milletin evlatları tüm asker güvenlik güçleri ve tüm STK ları olarak tüm muhacirlere şefkat ve merhameti ile göstermiştir. 

Bu hayati testi TÜRKİYE ve Türk MİLLETİ olarak Suriye ve Irak özelinde hem sahada olarak ve hem de masada bölgesel ittifaklarını sabırla tesis ederek, BARIŞ sürecinin merkezinde olarak ap açık ispatını ortaya koyabilmiştir. 

 Bu başarı öyküsünün sürekli ve de istikrarlı bir şekilde devam ettirilmesi BEKA davamızın da garantisidir. Aksi taktirde böyle bir birlik ve dayanışma RUHU ortaya konamadığı sürece gaflet ve de ihanet zincirlerinin de eklenmesi ile ALLAH korusun YENİLGİ kaçınılmaz olacaktır.  

Bu nedenlerle dir ki GÜN birlik ve dayanışma günüdür gün MİLLİ seferberlik günüdür Gün ORDU MİLLET olma günüdür.

Vesselam.

Şazeli ÇÜGEN

 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 31.12.2016 - 11:55 -838-
Bu sayfayı paylaşın :