+A A -A

PKK'nın dağ kadrosunda yakını olan memurlar için karar!

-A A +A

DBP'li Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın'ın 8 Aralık'ta yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanıp görevden alınmasından sonra yerine kayyum olarak atanan Kaymakam Mustafa Kılıç, makamında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kaymakam Kılıç, önceki yönetimce Belediyeye ait Mahalle evleri ve Eğitim Destek evlerinde çocuk ve gençlere Marksizim, Zerdüşlük ve cinsel içerikli eğitimler verildiğini belirterek, söz konusu ev ve merkezlerde bulunan kitapları basın mensuplarına gösterdi.

MARKSİZM VE ZERDÜŞTLÜK KİTAPLARI VAR

Kılıç, söz konusu yerlerde yaptıkları aramalarda terör örgütü PKK'ya ait örgütsel dokümanlarında çıktığını belirterek şunları söyledi:

Bu toprakların kültürüyle, ahlakıyla, değer yapısıyla alakası olmayan materyallerle çocuklarımıza eğitim vermişler. Bakınız, marksizim, zerdüşlük, PKK'nın örgütsel dökümanları, dağdaki insanların yaşam alanları, PKK'nın örgütsel dokümaların tamamına yakını burada var. Bu kitaplar üzerinden çocuklarımıza eğitim veriyorlardı.

PKK'LILARIN AİLELERİNİN KOD ADI: DEĞER AİLESİ

Belediye Başkan Vekili Mustafa Kılıç, söz konusu yerlerde çalışan öğretmenlerin işlerine de son verdiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

Burada faaliyette bulunan öğretmenleri vardı tespit ettiğimiz yaklaşık 20 kişi. 20'si de onların değer ailesi dedikleri, dağda akrabası olan veya güvenlik güçlerimiz tarafından etkisiz hale getirilen insanların akrabaları ve yakınları. Özellikle bu evleri kullanarak ikna evleri veya adam kazanma evleri gibi kullanarak, tespitlerimizi yaptık ortaya koyduk.

ÇOCUKLAR NORMAL EĞİTİM ALMAYA DEVAM EDECEK

Zarokistan'da 120 çocuğumuz eğitim görüyor. Orada görev yapan öğretmenleri tamamı da aynı şekilde yine bu yapıya mensup insanlar. Onlarında işine son verdik. Başta Cigerxwin Kültür merkezi olmak üzere Bilgi Evlerinde Milli Eğitim müfredatını uygulayacağız. Gelen çocuklarımız bizim kendi milli eğitim müfredatına planına göre eğitim alacak. Dediler ki kayyum Kürtçe eğitime karşı. Alakası yok. Bizim kendi açmış olduğumuz Kürtçe kurslar var. Bu kurslarımız devam ediyor.

DAĞDA AKRABASI OLANLAR KOVULDU

Bugün yine birçok kişinin iş akdini feshediyorum. Sebebi de şu. Tespit ettiğimiz yaklaşık 390 kişi var. Bunlarını tamamı istisnasız dağdaki kişilerin yakınları veya güvenlik güçlerimizce etkisiz hale getirilen insanların yakınları. Belediyenin her birimine sızmışlar. Her birimin en kritik yerine 20-30 tane adam yerleştirmişler. Bunlar üzerinden faaliyet göstermişler. Bunlarla ilgili de bir çalışma başlattık.

Kategori: 
Etiketler: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 28.02.2017 - 08:47 -309-
Bu sayfayı paylaşın :