+A A -A

PKK'nın iç yüzü

-A A +A

Tek çatı altında tek bir millet olarak yaşama azim ve iradesinde olan milletimizi, rahatsız eden ve istismara açık olan konular aklın, ilmin ve inanç değerlerimizin ışığı altında düzeltilmesi ile herkes rahat bir nefes almaya başlamıştı. Bütün bunlara rağmen ırkçı anlayışından vaz geçmeyen PKK ve uzantıları dış şer odaklarının desteğiyle kendi ırkından olan Kürt kardeşlerimize her türlü baskı, zulüm, eza ve cefayı reva görmektedir. Amaç edindiği bağımsız, inanç değerlerimizden yoksun hayali Kürt devletini kurmak için baskı ve zulme devam etmektedir. Hâkimiyeti altına aldığı kardeşlerimizi, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi makamlarına bile şikâyet edemeyecek hale getirdi. Şöyle ki öğretmen olarak çalıştığım Doğu illerindeki dostlarımın ancak yüz yüze kalındığında anlatabildikleri yürekler yakıyor.  İsmini veremeyeceğim bu dostumun bizzat yaşadığı olay ile örnek olarak verdiği diğer olaylar PKK’nın Doğunun bazı il ve ilçelerinde geldiği acı noktayı anlatmaktadır. Olay şu şekilde gerçekleşmektedir; Arkadaşımızın bir arsası bulunmaktadır, sözde dindar kimlikli bir müteahhide bu arsayı daire karşılığında verir. Gerekli sözleşmeleri ve yazışmaları da yaparlar. Müteahhit olan kişi arsa üzerine dairelerini yapar. İş devir teslime kalır. Arkadaş dairesini almaya gittiğinde Müteahhit “ Hayır, sana o daireyi vermeyeceğim”. Bunun üzerine iş mahkemeye intikal eder. Mahkeme günü arsa sahibi arkadaş mahkemeye gider, elindeki evrak ve belgeleri mahkemeye sunar. Mahkeme karar için başka bir gün ve tarih verir. Mahkemenin günü gelir. Dostumuz mahkeme duruşmasına girmek için mahkeme binasının önüne gelir. Mahkeme önünde özel giyimli sekiz on kişi “Sen filanca değil misin?” der. O da evet deyince, bu adamlar arkadaşa; “o daire bizim oldu, mahkeme salonuna gir de görelim “ derler. Arkadaş mal ve can emniyetinin olmadığını anlayınca mahkemeye girmekten vaz geçerek evine döner. Bir daha da mahkemeye gitmeye cesaret edemez.

            Arkadaşımız, aynı ilde cereyan eden bir olayı da şöyle anlatır. Benim de yakinen tanıdığım kardeşimizin zengin, varlıklı bir dünürü varmış. Dünürünün şehir merkezinde aylık yirmi- yirmi beş bin lira kira getiren iş yerleri varmış. PKK’lılar bu iş adamını dağa kaçırıp, “O iş yerlerini bize devredeceksin. Etmezsen şu anda elimizdesin, burada PKK’nın kanun ve kuralları geçer. Eğer cevabın hayır olursa şu anda seni öldüreceğiz. İş seninle de kalmayacak hanımın, çocuk ve torunların da aynı akıbete uğrayacaklardır.” Adam çaresiz kendine ayda yirmi- yirmi beş bin TL gelir getiren yerleri PKK ya karşılıksız devreder ve kurtulur.

            Yine benzeri bir olay basına yansıdı. Seçimden sonra AKP İlçe başkanlarından birini tehdit ederler. “Ak Parti İlçe Başkanısın, senden yirmi bin TL istiyoruz. Ya vereceksin ya da kendini çocuklarını düşün derler” O da onların isteklerini istemeden yerine getirir. Bunlar ve bunlara benzer yüzlerce örneği ile görüleceği gibi doğulu pek çok il ve ilçedeki kardeşlerimiz PKK’nın esiri haline gelmişlerdir. PKK’nın silah bırakmasını beklemek bir hayal olmuştur. PKK silah bırakmaz, bunun nedenleri vardır. Onlardan bir kısmı şunlardır;

·         PKK ırkçıdır.

·         İslam’a ve onun değerlerine karşıdır.

·         Marksist, Leninist ve ateist değerlere sahiptir.

·         Hâkim olduğu yerlerdeki insanların mal varlıklarına el koyarak çalışmadan para elde etmeyi meslek edinmiştir.

·         Hedefine silah, tehdit ve terörle ulaşacağına inanmıştır.

·         Beynelmilel, sömürgeci, şer, süper güçlerle ortak çalışmaktadır. Onlarla ahidleşme ve sözleşmesi bulunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı terör ve silahı bırakmak onların sonları olacaktır. Bu ve başka nedenlerden dolayı onların terör ve silahtan vaz geçmeleri mümkün değildir.

Netice olarak devletimizin yöneticileri bu gerçekleri görmektedir. Devletimizin, PKK ve uzantılarının zulüm, baskı ve işkencelerinden vatandaşlarımızı kurtarmaya çalışmaktadır. Kanun ve mevzuatlar doğrultusunda onlara onların anlayacağı dilden konuşarak birlik ve kardeşliğimizi sürdürmeye çalışacağına inanıyoruz. Bir sonraki yazımız çözüm nasıl olmalı? dır.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 08.09.2015 - 18:35 -830-
Bu sayfayı paylaşın :