+A A -A

PKK/YPG gerçeği itiraf etti: ABD bizi uzun süre piyon gibi kullandı

-A A +A

Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan terör örgütü terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG'li teröristler, ABD'nin bölgede kendilerini yalnız bırakmasından korktuklarını söyledi. AFP'ye konuşan 37 yaşındaki Rafea İsmail isimli terörist "ABD bizi uzun süre piyon gibi kullandı. Şimdi korkuyoruz. İşleri bitince bizi tamamen unutacaklar" diyor.

 

Terör örgütü PKK/YPG'nin, Rakka'yı geri almasından haftalar sonra ABD Suriye'de yaklaşık 2000 kişiden oluşan askeri gücünün bir bölümünü geri çekmişti. AFP'nin haberine göre ise terör örgütü PKK/YPG şu an ABD'nin bu ortaklıktan uzaklaşması sonucu bölgede elde ettiği siyasi kazanımlarını kaybetmekten kaygı duyuyor. 

"BİZİ PİYON GİBİ KULLANDILAR SONRA UNUTACAKLAR"

AFP'ye konuşan 37 yaşındaki Rafea İsmail isimli terörist ABD'nin PKK/YPG'yi bir süre sonra terk edeceğini düşünüyor. "ABD bizi uzun süre piyon gibi kullandı. Şimdi korkuyoruz. İşleri bitince bizi tamamen unutacaklar" diyor.

45 yaşındaki yabancı dil öğretmeni Naval Farzand ise Rakka'yı terör örgütü DEAŞ'tan YPG’nin kurtardığını, bu yüzden "ABD'nin onları terk edip Türkiye'ye yaklaşmaması gerektiğini" iddia ediyor. 

"SAVAŞ DEVAM EDİYOR"

Terör örgütü YPG'nin kadın birliği YPJ'den Nesrin Abdullah isimli terörist ise bölgede DEAŞ tehdidinin devam ettiğini ve savaşın süreceğini iddia etti. Abdullah, "Koalisyon güçlerinin burada kalarak güvenliği ve istikrarı sağlaması önemli. Çünkü DEAŞ tehdidi sürüyor" dedi. 

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 15.12.2017 - 11:46 -683-
Bu sayfayı paylaşın :