+A A -A

Rahip Brunson meselesinin arkasına saklanan oyun

-A A +A

Amerika’nın Türkiye gibi uzun yıllara dayanan müttefikine karşı tavrını, sadece Rahip Brunson’un ev hapsi konusu ile sınırlandırmayacak kadar doğru yerden bakıyoruz. Bir taraftan Trump’ın sadece kendine ait olmayan adımları, O’nu seçimlerde başarıya götüren evanjelist ve siyonist gruplar, diğer taraftan Amerikan Devleti’nin Suriye konusundaki pozisyonuna hizmet edecek Trump’ın uç kararları tabii ki bir kaç parametreden analiz edilmelidir. 

Gördüğümüz şu ki casusluk faaliyeti yapan, buna dair kanıtların olduğunu kamuoyuna yansıyan haberlerle bildiğimiz veya tahmin ettiğimiz rahibin tutuklandığında değil de, ev hapsine çıktığındaki bu Amerikan yaygarası, bize olayların gerçeğini farklı yerlerde aramamız gerektiğini işaret etti. 

Amerika’da ne kadar farklı yapılar olduğunu da göz önünde bulundurursak, mesele şöyle gözükmekte. 

Trump yeniden seçimlerde aday olmak istiyor ve bunun için onu başkan yapan ekiplere verdiği sözü tutmalı! Kendinin zikzaklı adımları tabii ki ne siyasete, ne devlet adamı kriterlerine uymamakta. İşadamı mantalitesi ile olaya bakan Trump için, 1) O’nu başkanlığa taşıyanları memnun etmek, 2) bu yeni siyasi iş projesinden karlı çıkmak. Bunu yaparken Amerika’nın gelmiş geçmiş en kötü başkanlarından biri olarak tarihe geçeceğini tahmin edecek yapısının da olmadığını görmekteyiz. 

Bu durumda Trump yönetimindeki, daha doğrusu evanjelist ve siyonist ekiplerin yönetimindeki Amerikan iktidarı İsrail’i Orta Doğu’da tek müttefik olarak dizayn etmekte. Niye mi? Çünkü dünya ve şartları değişiyor. Ve verilere baktığımızda Amerika’nın önümüzdeki 100 yıldaki “tek güç” profili cidden hızla değişecektir. 

İki dünya savaşı ortamının kurulmasında, siyonist aklın oynadığı rolü hepimiz biliyoruz. Ve bu aklı, İngiliz İmparatorluğu’nun kullandığı Osmanlı gibi cihan devletinin çöküşünün ardından çıkan olaylarla, neyin tasarlandığını net gördük. İkinci Dünya Savaşı sonrası yeni gücün ABD’nin devreye sokulmasını, bir “İngiliz aklı” olarak yorumlarsak, yeni içinde bulunduğumuz savaş ortamını iyi irdelememiz lazım. Bu sefer hedef; küresel değişimin kodu olan Asya’ya, yani doğuya kayan ticaret hatları ve paradır. Bu durumda, İsrail’in neden beslendiğini, neden tüm oyunlarına destek verildiğini, neden terör örgütlerinden vazgeçilmediğini anlamaktayız. 

Devamı için tıklayınız...

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 06.08.2018 - 17:26 -118-
Bu sayfayı paylaşın :