+A A -A

Rıza Sarraf'ın Amerika’ya gelişi öncesi CIA kendisiyle iki kez temas kurduğu ortaya çıktı

-A A +A
New York’taki Rıza Sarraf davasına ilişkin CIA detayına ulaşıldı. Olayın başrolünde yer alan sanıkken tanık sandalyesie oturan Rıza Sarraf'ın Amerika’ya gelişi öncesi CIA kendisiyle iki kez temas kurduğu ortaya çıktı.
 
İner inmez operasyon 
 
Akşam'ın haberine göre: İddialara göre Sarraf 2015 Ekim ayında özel uçağıyla Dubai’ye gittiği sırada basit bir gerekçeyle gözaltına alındı. CIA ajanlarının sorguladığı Sarraf’a “Herşeyi kabul et, emri Erdoğan’ın verdiğini söyle” baskısı yapıldı. Sarraf yakınındaki bir isme bu olayı anlatarak ‘Bunu kabul etmedim Türkiye’ye geri döndüm’ dedi. Ancak CIA peşini hiç bırakmadı.
 
TOPUZ DEVREDE 
 
CIA,Sarraf’a iddialara göre ABD’ye gitmeden önce ahlaksız teklifi sundu. CIA’in organize ettiği teklifte ‘casusluk’tan tutuklanan ABD Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz görev aldı. Sarraf’a İstanbul’da ‘ABD’ye gel, soruları yanıtla, tutuklama yok’ mesajı verildi. Sarraf 2016 Mart’ında Disneyland’a gitme bahanesiyle ABD yolunu tuttu. Bu sırada FBI devreye girerek Rıza Sarraf’ı Miami’de tutukladı.
 
PSİKİYATRİ İLACLARI KULLANIYOR
 
FBI tarafından 6 suçtan tutuklanan Sarraf’ın suçlarına yedinci olarak gardiyana rüşvet vermek eklendi. Suçunu itiraf eden Sarraf, gerekçe olarak, “İçeriye alkol, kadın istediğini” söyledi. Ancak bu suçlamanın aslında ABD makamlarınca örtbas edildiği ortaya çıktı. Sarraf’ın ağır psikolojik sorunlar yaşadığı ve bu nedenle alkol kılıfıyla içeriye psikiyatri ilaçları sokulduğu öğrenildi. Sarraf’ın psikiyatri ilaçları kullandığı ‘sözde tanıklığı’ tehlikeye girmesin diye gizlendi. Sarraf’ın bu ilaçları kullandığı ortaya çıkarsa mahkemedeki ifadeleri ‘akıl sağlığı yerinde değil’ denilerek itiraz konusu olacaktı.
 
Erdoğan’a iftira at özgürlüğüne kavuş!
 
FETÖ’cülerin, Sarraf’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atması karşılığında özgürlük teklif ettiği ortaya çıktı. Sarraf’a 17-25 Aralık kumpası sırasında FETÖ’cülerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atması karşılığında özgürlük teklif ettiği ortaya çıktı. Sarraf’ın bu şekilde ifade vermesi için ona baskı yapan kişi ise FETÖ’cü avukat Halil İbrahim Koca!
 
Gün yüzü göremezsin
 
Skandalla ilgili Sarraf’ın ifadesinde ilgili bölüm aynen şöyle: 17 Aralık 2013’te gözaltına alınınca avukat Halil İbrahim Koca emniyete gelerek “seninle ilgili dosyayı yürüten savcılar ve polisler benim abilerim. Arada kalıyorum. Bu nedenle bu aşamadan sonra senin avukatlığını yapamayacağım ben istifa ediyorum” dedi ve benim vekilliğimden istifa etti. Ben gözaltına alınırken avukat Koca da evimdeydi. Ancak emniyette istifa ettiğini söyledi.” “Metris Cezaevi’nde tutuklu iken Koca, yanımda bir avukat daha olduğu halde ziyarete geldi. Bana “Sen bir daha güneş yüzü göremezsin. Sen beni dinle ve Cumhuriyet Savcılında ek ifade vermek istiyorum de. İfaden de de şunları söyle: Senin bir tapende 1 numaralı kişiden bahsetmişsin. Bu bir numaralı kişi o dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, talimatları Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığını, onun her şeyden bilgisinin olduğunu söyle.
 
Rüşvet için bastır!
 
Ayrıca bakanlar benden zorla rüşvet aldı de. Seni adli kontrol ile serbest bıraktırayım. Bunları söylersen soruşturmayı yürüten savcı Celal Kara’yla görüşürüm. Koca daha sonra benim yanıma yine geldi. “Bu oda da böcek var. Bizi dinlemişler. Ben tekliflerimde ısrarcıyım. Yolumuza aynen devam ediyoruz” dedi ve beni ikna etmeye çalıştı.
 
Kaçma planları deşifre oldu!
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Rıza Sarraf’ın yanında çalışan ve ABD’deki davaya evrak yolladığı iddia edilen şüpheliler Sinem A, Regaip A. ve Mustafa H.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin dijital malzemelerinden ele geçirilen dokümanların incelendiği, bir şüphelinin telefonundan çıkan belgede, şüpheli Sarraf’ın Dubai’ye yerleşmek için araştırma yaptırdığına dair ifadelerin yer aldığı belirtildi.
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 05.12.2017 - 14:28 -538-
Bu sayfayı paylaşın :