+A A -A

Şairler Mehmetçiğe Destek Verdi

-A A +A

            Hayri İnal Konağı'ında Yozgat Belediyesi'nin de katkılarıyla Arabaşı Etkinliğinde bir araya gelen şair ve yazarlar Afrin Zeytin Dalı Harekatı'na destek verip Kahraman ordumuzu unutmadıklarını ve ülke güvenliği için bu Harekatın yanında olduklarını dile getirdiler. Okudukları Kahramanlık şiir ve türküleriyle Afrin Harekatı'na Katılan Mehmetçiğe selam gönderdiler. "Başkomutan emretsin : Afrin Harekatı'na biz de katılalım!" Dediler.

            Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Gazeteci- yazar Ahmet Sargın'ın davetiyle Hayri İnal Konağı'nda bir araya gelen şair ve yazarların "Arabaşı Etkinliği" ne Yozgat Vali Yardımcıları, Şükrü Çakır, Salih Altun, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz ve Il Kültür Turizm Müdürü Metin Halıcı da katıldı. Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İdris Çetin, Bozok Üniversite'si Öğretim Görevlisi Zakir Taş, Yozgat Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Saygı, Yozgat Kültür Turizm ve Kalkınma Derneği Başkanı Kelami Akdemir, Yozgat Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı İsmail Koçak, Sosyal Hizmetler Merkezi Psikolojik Danışmanı Hüseyin Aktaş, Muhasebeci Mali Müşavir Satı Sargın, Çapanoğlu Büyük Camii Derneği Başkanı Selim Nemli de katılımcılar arasındaydılar.

             Etkinliğe şair ve yazarların yanı sıra seçkin bir davetli topluluğu da katılarak Arabaşı Programını ilgiyle takip ettiler. Okunan Kahramanlık şiirlerine alkış tutup Şühedaya rahmet dilediler. Il Kültür Turizm Müdürü Metin Halıcı burada yaptığı konuşmada şair ve yazarların yanında olduklarını dile getirerek Yozgat için güzel- sürpriz projelerimiz var inşallah bu projeleri sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz dedi.

            Arabaşı Etkinliğinde konuşan Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın: Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Başkan Yardımcıları Talip Karslıoğlu, Serdar Açıkgöz, Hayri İnal Konağı Çalışanları Önder Yaşar ve emeği geçen tüm görevlilere teşekkür etti. Katılımcılara da teşekkür edip şehitlere rahmet diledi. Ordumuza, yurdumuza Mevla yardım eylesin şühedayı rahmetle yad ediyoruz dediler şiir ve türküleriyle Afrin Harekatı'na Katılan Mehmetçiğe selam gönderdiler. "Başkomutan emretsin : Afrin Harekatı'na biz de katılalım!" Dediler.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 05.02.2018 - 19:49 -672-
Bu sayfayı paylaşın :