+A A -A

Savaş çıkacak! İsrail saldırdı! İran...

-A A +A
İsrailli Haaretz gazetesinin son dakika olarak bildirdiği habere göre, İsrail ordusu busabah, Suriye'den İsrail topraklarına geçen İran'a ait bir insansız hava aracı (İHA) 'nı yakaladığını söyledi. Ordu yaptığı açıklamada buna karşılık olarak İsrail Silahlı Kuvvetleri (IDF) 'nin Suriye'deki İran hedeflerine saldırdığını bildirdi.
 
Suriye'den atılan füzeler sırasında iki İsrail Hava Kuvvetleri pilotu savaş uçağından kendini fırlattı. F-16 kuzey İsrail'de düştü. İki pilotun hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Pilotlardan birinin durumu ciddi.
 
İsrail askeri sözcüsü Yarbay Jonathan Conricus, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı ordu güçlerinin, kontrol sistemi Suriye'de bulunan ve İran tarafından kontrol edilen bir İHA'yı hedef alan İsrail'e ait F-16 tipi savaş uçağını düşürdüklerini açıkladı.
 
 
YENİ BİR İSRAİL SALDIRGANLIĞI 
 
Suriye Devlet Televizyonu son dakikayı  "Hava savunma sistemimiz İsrail jetini düşürdü" şeklinde duyurdu.
 
Kimliği belirsiz bir askeri kaynak, "Şafak vakti düşman İsrail, merkezi bölgedeki askeri üslerden birine karşı yeni bir saldırıda bulundu. Hava savunmamız bunlara karşı koyarak birden fazla uçağı vurdu." şeklinde açıklama yaptı. 
 
Suriye Devlet Televizyonu SANA, "yeni İsrail saldırısına tepki verildiğini" bildirdi.
 
Devlet televizyonu ayrıca, Şam kırsalında İsrail saldırılarından kaynaklanan patlama seslerinin duyulduğunu söyledi.
 
 
SİRENLER DUYULDU
 
Suriye'den fırlatılan füzelerden dolayı, kırmızı alarm sirenleri, İsrail'in kuzeyindeki Beit She'an kasabasında ve Golan Tepelerinde duyuldu.
 
Yerel bölge sakinleri, geçen yarım saat içinde birçok patlamanın duyulduğunu ve İsrail'in Ürdün ve Suriye sınırına yakın bölgelerdeki hava faaliyetlerinin yoğun olduğunu bildirdi.
 
İKİNCİ KEZ ÇALDI
 
İsrail ordusu, Golan Tepeleri'ndeki yerleşimlerde ikinci kez roket sirenlerinin çaldığını açıkladı.

İsrail askeri sözcüsü Yarbay Jonathan Conricus, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı ordu güçlerinin, kontrol sistemi Suriye'de bulunan ve İran tarafından kontrol edilen bir İHA'yı hedef alan İsrail'e ait F-16 tipi savaş uçağını düşürdüklerini açıkladı.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 10.02.2018 - 11:39 -732-
Bu sayfayı paylaşın :