+A A -A

Şiir Kitabı “Kayıp Düşler Sığınağı” Okuyucusuyla Buluştu.

-A A +A

         AMASYA  (AHG) Edib Ahmet CEYLAN

         Sultanbeyli Belediyesi tarafından ‘Göç’ temasıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivaline Amasya’dan şairimiz Bilen Alpat katıldı.

             Şairimiz Bilen Alpat ’tan aldığımız bilgilere göre; Sultanbeyli Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede 15 ülkeden 38 şair şiirlerini okudu.    

           Festivalin gecesine Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yanı sıra sanat ve siyaset dünyasından birçok ünlü isimler katıldı.
            Festival gecesinde konuşma yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, şunları kaydetti:  

            “Güzel ülkemizde ve dünyanın diğer ülkelerinde bugün burada misafirimiz olan kıymetli şairlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Daha önce söylediğim gibi bu festivalin beni en fazla heyecanlandıran yanı olan şairlerimizi okullarda öğrencilerimizle buluşturmaya bugün itibariyle başladık yarın da devam edeceğiz” dedi.
           Başkan Keskin, konuşmasının devamında ise; “Bugün okulda şairlerimizin Azerbaycan’dan gelen şairimizin öğrencilerimizin özellikle okuduğu şiir, diğer taraftan Somali’den gelen şairlerimizin kendi yöresel dansı ile birlikte öğrencilerimizi de olayın içine katarak şiirini okuması gerçekten bizleri mutlu etmiştir. Sonunda kıymetli şairlerimize siz şiir sever dostlarımıza tekrar teşekkür ediyorum” şeklide konuştu.

Amasyalı şairimiz Bilen Alpat ’ın “Kayıp Düşler Sığınağı” şiir kitabı 104 Sayfa orta boy olarak “Armoni Nüans Görsel Sanatlar Ajansı” tarafından yayınlanan kitabını 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivalinde tanıttı.

Şairlerin okuduğu şiirlerle renklenen program; hatıra fotoğrafları çekilmesiyle sona erdi.

 


 

 

 

 

 

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 04.06.2016 - 19:37 -1,274-
Bu sayfayı paylaşın :