+A A -A

Trump'tan nükleer silahlarımız hazır mesajı

-A A +A

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile artan gerilimin ardından, resmi Twitter hesabı üzerinden sert bir çıkış yaptı.

Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Başkan olarak ilk emrim nükleer silahların yenilenmesi ve modernize edilmesi oldu. Şu anda daha önce hiç olmadığı kadar güçlü. Umarım bu gücü hiçbir zaman kullanmaya gerek olmayacak, ama asla dünyada en güçlü ulus olmadığımız bir zaman olmayacak" ifadelerini kullandı.

 

 

Trump, dün akşam Kuzey Kore'nin nükleer testleri sürdürmesi halinde 'ateş ve öfkeyle' yanıt vereceklerini canlı yayında ilan etmişti.

Trump'ın dün canlı yayında yaptığı açıklamaya Kuzey Kore'nin yanıtı daha da sert oldu. Kuzey Kore, Guam Adası'nı füzeyle vurmak için plan hazırladığını açıkladı.

Son olarak ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Washington'ın Kuzey Kore'nin anlayacağı dilden konuşacağını söyledi. Tillerson, "Trump, Kim Jong-un anlayabileceği bir dilde oldukça sert bir mesaj gönderiyor" ifadesini kullandı.

Kuzey Kore'nin tehdidi altından olan Guam'ın valisi Eddie Calvo "Burası ABD toprağıdır. sadece askeri bir üs değildir. Kuzey Kore'ni tehditlerine boyun eğmeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Savunma önlemlerinin alındığını söyleyen Calvo, "her türlü gelişmeye hazırız" dedi.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 09.08.2017 - 17:52 -1,331-
Bu sayfayı paylaşın :