+A A -A

TSK: Toplam 1480 terörist etkisiz hale getirildi

-A A +A

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda, 22'nci gününde yaşanan çatışma ve helikopterin vurulmasının ardından şehit haberleri geldi. 22'inci günde 11 askerimiz şehit oldu. Harekat kapsamında 118'i bugün olmak üzere toplam 1480 terörist de etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

 Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, bugün Afrin'de devam eden operasyonlar esnasında 3 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.

 Harekat kapsamında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 terörist de etkisiz hale getirildi.

 TSK'DAN İKİNCİ AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin ikinci bir açıklama yaptı. TSK, Afrin'de devam eden operasyonlarda 11 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

 Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, harekat kapsamında, Afrin'de devam eden operasyonlarda 2 askerin şehit olduğu, 4 askerin yaralandığı belirtildi.

 Operasyonlarda, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 11 teröristin etkisiz hale getirildiğinin tespit edildiği aktarıldı.

 Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

 TSK: 13 TERÖRİSTİN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİĞİ BİLDİRİLDİ.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında Afrin'de devam eden operasyonlarda 4 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Söz konusu operasyonlarda TSK tarafından PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

TSK'DAN ÜÇÜNCÜ AÇIKLAMA

TSK, üçüncü yaptığı açıklamada 4 askerimizin şehit olduğunu, 2 askerimiz de yaralandığını açıkladı.

Aynı açıklamada 13 teröristin de etkisiz hale getirildiği açıklandı. AA/DHA

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 11.02.2018 - 08:53 -753-
Bu sayfayı paylaşın :