+A A -A

Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 2. Grup Müsabakaları Amasya’da Başladı.

-A A +A

AMASYA (AHG) Edib Ahmet CEYLAN

 Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 2. Grup müsabakaları öncesinde basına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Alatepe, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, Basın ve Halkla İlişkiler İl Müdürü A. Hamdi Yanık ve basın mensupları katıldı. 

Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Alatepe yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“ Büyük erkekler Türkiye ferdi boks şampiyonası 2. grup müsabakaları için Amasya’dayız.  Amacımız; bu müsabakaların Amasya ‘da yaparak, Boks ’un Anadolu’nun dört bir köşesine yayılmasını sağlamaktır. Bu nedenle gerek ulusal, gerekse uluslararası organizasyonları, İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerin dışında Anadolu illerimizde düzenliyoruz. Müsabakalara 30 ilden 111 sporcu ve 119 idarecimiz katılacaktır. Bu değerli organizasyonun Amasya’ya kazandırılmasında, emeği geçen başta Amasya Valimize Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, Boks Federasyon Başkanımıza, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz olmak üzere herkese teşekkür ediyor, mücadele dolu müsabakalar diliyorum.”  

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, ise; konuşmasında şunları kaydetti: “ Sporcularımız ve idarecilerimiz bu organizasyonda ilimizi tanıma fırsatı bulacaklardır. Grup müsabakalarının ikinci ayağı ilimizde yapılacak, daha sonra ise üçüncü ayağı yapılarak Türkiye şampiyonası, oradan da Milli Takımlara seçilecek gençlerimiz ortaya çıkacaktır. Öncelikle işin sportif yanı itibariyle, Amatör spor branşlarının ülkemizde giderek gelişmesinden duyduğumuz memnuniyeti belirtmek istiyorum. Son yıllarda tesisleşmede, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizin verdiği desteklerle, gerçekten amatör spor branşlarında niceliksel ve sayısal anlamda, başarı anlamında, devamlı artan bir gelişme görmekteyiz. Amasya özelinde, özellikle son dönemde Türkiye çapındaki müsabakaların, uluslararası müsabakaların ilimizde gerçekleştirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Hem Vilayet olarak,  hem de yerel yönetim olarak her türlü desteği sağlıyoruz. Bu organizasyonun, İlimizin tanıtımında ve ekonomik anlamda katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Bu müsabakaların ilimizde gerçekleştirilmesinde bizi layık gördüklerinden federasyon yetkililerine ve onun ekibine teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin buraya alınmasında özel bir çaba gösteren çalışma arkadaşımız Emniyet Müdürümüze, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze ve Belediyemize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca siz değerli basın mensuplarına da ilginiz ve katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”dedi

Daha sonra basın mensuplarının sorularının cevaplandırılmasıyla toplantı sona erdi.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 14.11.2017 - 13:16 -675-
Bu sayfayı paylaşın :