+A A -A

Uyanık Olalım Bu Oyuna Gelmeyelim!

-A A +A

           Türkiye büyük bir hesaplaşmaya doğru gidiyor. Rusya – Türkiye Irak bloğu dünyanın bütün değerlerini değiştirecek gibi gözüküyor. Ortadoğu da amansız bir mücadele var. Türkiye deki çatlama ve gelişme dünyada büyük gelişmelere yol açacak gibi gözüküyor.

           Türkiye de yaklaştığı görünen kanlı bir hesaplaşmanın bütün dünyayı yakması çok muhtemel bir gelişme gibidir. Türkiye deki çatlama dünyada büyük bir çatlamaya yol açabilir. Eğer üçüncü bir  dünya savaşı çıkacaksa bu çatışmadan çıkma ihtimali vardır.

          Çok büyük ve haince bir planla karşı karşıyayız. Bu plan 11 Eylül saldırısı ile birlikte başladı. Dünyadaki tüm Müslümanları yok edinceye kadar bu saldırılar devam edecek gibi. İç karışıkların amacı da bu zaten.  Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiler. Suriye’deki iç savaş bölgenin tamamını etkiliyor. Adı konulmayan bir mezhep çatışmalarıyla karşı karşıyayız. Oyunun büyüğü Türkiye üzerine oynanmak isteniyor. Türkiye yeni bir İstiklal Harbi ile karşı karşıyadır.

         Türk yetkilileri Barzani ile anlaşıyordu. Kuzey Irak petrolü 50 yıllığına Türkiye üzerinden akacak müthiş bir anlaşma imzalanacaktı. Emperyalist güçler buna izin vermedi. Aniden İŞİD diye bir terör örgütü ortaya çıktı, Irak da ve Suriye de Türkiye lehine gelişen bütün dengeleri değiştirdi. Suriye- Irak bölünmenin eşiğinde büyük bir iç savaşın dehşetini yaşıyor.

          Bugün ülkemiz başta olmak üzere bütün İslam ülkelerinde terör örgütlerini para, silah ve koruma olarak ABD ve Avrupa ülkeleri desteklemiyor mu? Bu ne anlama geliyor? İslam ülkeleri top yekun bir Haçlı saldırısı ile karşı karşıya. Bunu saklamaya gizlemeye gerek var mı?

         Ne yapılmalıya cevap verelim. Dünya dengeleri yeniden değişmeli, Türk ve İslam dünyasının arasındaki engeller kaldırılmalı. Ciddi bir Doğu bloğu kurulmalı ve ABD ye Avrupa birliğine karşı Doğu Bloğu gündeme gelmeli. Rusya ile olan ilişkilerimiz hızla iyileştirilmeli.

         Ülke olarak almamız gereken tedbirler de var. Her türlü tahriklere karşı uyanık olmak zorundayız. Çıkarılması düşünülen Türk- Kürt, ya da Alevi Sünni çatışmasına karşı tedbirli olmalıyız. Ülkemizi bölmeyi, karıştırmayı ve iç savaş çekmeyi hedefleyen her türlü hareket Türkiye düşmanı hainlerin oyunudur bu oyuna gelmeyeceğiz. Parti, mezhep, siyasi görüş fark etmez biz biriz, bütünüz bu tahriklere karşı devletin yanında dimdik ayakta durmalıyız. Bir olmalıyız, kardeş olmalıyız ve hainlerin oyununa gelmemeliyiz.

          Şu an Yozgat da gerçekleştirilen duyarlı bir birliktelik var. Dernekler, Sivil Toplum Örgütleri, Siyasi Partiler, Vakıflar ve Esnaf Oda Başkanları bir araya gelip birlikte hareket etmek üzere kararlar almaya başladılar. Asgari müştereklerde buluşma ve “ Teröre Karşı” hep birlikte hareket etme kararı alındı. Bu adım tüm illerde atılmalı ve ülke milli seferberlik ruhu ile  kaynaşıp kucaklaşmalıdır. Her türlü olaylara ve tahriklere karşı ortak tavır geliştirilmelidir. Bu amaçla tüm gelişmeleri değerlendirmek üzere Partiler üstü bir heyet oluşturulmuştur.

           Cumhurbaşkanının “ Milli Seferberlik “ ilan ediyorum çıkışı bizlere yeni görevler yüklemeli. Olağanüstü bir durum yaşıyoruz, buna karşı hep birlikte tedbir almalıyız. Terörü millet olarak hep birlikte alacağımız kararlarla durdurabiliriz. Terörist içimizde barınmamalı, içimizde gizlenmemeli, saklanacak zemin bulamamalı. Her türlü tehlikeyi, teröristi, şüpheli durumu ve kişileri devletin güvenlik birimlerine ihbar etmeliyiz. Devletin güvenlik birimlerine yardımcı olmalıyız.

            Terör olaylarına karşı yapılacak eylemlerde taşkınlığa meydan verilmemeli. Devlete, polise yardımcı olmak zorundayız. Sokağa çıkıp sağa sola saldırıp, kırıp dökmek birilerini ötekileştirmek yanlıştır.  Bu tür taşkınlıklar terörün ekmeğine yağ sürer ve ülkemize zarar verir. Şimdi uyanma, bir olma, duyarlı hareket etme, kardeş olma ve kucaklaşma zamanıdır.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 20.12.2016 - 19:23 -845-
Bu sayfayı paylaşın :