+A A -A

YPG bir maymuncuk gibidir

-A A +A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin kentinde yuvalanan teröristlere yönelik olarak başarılı bir şekilde sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nın hedefindeki terör örgütü YPG'nin Esed'le işbirliği yaptığı iddiasına yönelik olarak, 'YPG bir maymuncuk gibidir. Bunu herkes kullanabilir.' diye cevap verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vatikan ve Roma'daki temasları sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Terör örgütü YPG'nin Esed ile işbirliği yaptığı, bu durumun, Rusya'nın Afrin'e yönelik olarak gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na bakışını değiştirebileceği iddialarına yönelik olarak açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YPG bir maymuncuk gibidir, nerede ne yapacakları belli olmaz. Bunu herkes kullanabilir. Türkiye'nin böyle bir maymuncuğa ya da böyle bir maşaya ihtiyacı yok. YPG bir terör örgütüdür." dedi.

ABD'nin bir terör örgütüne karşı bir başka terör örgütüyle mücadeleye yönelmiş olduğu ortamda bizim Türkiye olarak neler yapabileceğimize odaklanmamız gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğna, "Rusya'nın ya da İran'ın dediğiniz türden bir hareket tarzı benimseyeceklerine ihtimal vermek istemiyorum." ifadelerini kullandı.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 07.02.2018 - 13:57 -880-
Bu sayfayı paylaşın :