+A A -A

Zengin Deneyim ve Tecrübeyle Yeni Nesil Dinamizminin Buluştuğu Güzel Bir Toplantı...

-A A +A
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı 30 Nisan 2016 günü 26. Yaş gününde 51. Genel Kurulunu (Mütevelli Toplantısını) yaptı. Yarım asrı geçen tarih diliminde, her onlu yıllarda yaşanmış acıların, sıkıntıların tecrübesini, gencecik yaşlarından itibaren bir dava adamı asalet ve olgunluğu ile yaşamış, bu gün artık ak saçlılar topluluğu olarak tecrübesini yeni nesillere aktarmak üzere sonraki kuşaklarla buluştuğu güzel bir toplantı oldu.  
 
Bu gün hala ilk günkü dava heyecanının sönmediği; hasretle özlem yüklü kucaklaşmalardan, mesaj yüklü konuşmalardan, gözlerinde parıldayan ışıktan anlaşılıyordu. 
 
Şimdiye kadar sadece Mütevelli Üyeleri ile yapılan Genel Kurul toplantısı bu yıl, Şube ve Temsilcilik Yöneticileri ve vakıf gönüllüsü dostların katılımı ile gerçekleşti. 
 
Bu gönül hareketi bir ilki yeniden yaşadı. Buluştu, kucaklaştı. Özlemiştik bu kucaklaşmaları, özlem giderildi, heyecan tazelendi, kendi potansiyelinin farkına varıldı. 
 
Mütevelli Toplantısı öncesi Adana, Trabzon, Erzurum bölge toplantılarındaki buluşmalarda küllenmiş dava ateşinin hala kor gibi yandığı görülmüştü. Genel kurul toplantısı bu meş’alenin elden ele, gönülden gönüle taşınması için bir dönüm noktası oldu inşallah… 
 
Yaşanan atmosferi yazılı metinlerle anlatabilmek mümkün değil, ama konuşmacılardan belli anekdotları aşağıda bulacaksınız. 
 
Toplantıyı yöneten Divan Başkanı Kerem ALTUN, toplantının açılışında: 
 

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 11.05.2016 - 11:52 -1,326-
Bu sayfayı paylaşın :