KONU ve ÖZETİ: Pandemi süreci sonunda gelecek olan “YENİ DÜNYA DÜZENİ” tasviri: “ Marketlere gidiniz, her şeyi seyrediniz, karnınızı değil, gözünüz ve gönlünüz doysun, alışveriş yapmadan çıkınınız, evlerinize gidiniz ve açlıktan ölünüz!... Amin!... (!)...”
10.02.2021 08:07
650 okunma
YAŞARKEN TARİHE NOT DÜŞMEK
Süleyman Kocabaş

KONU  ve ÖZETİ: Pandemi süreci sonunda   gelecek olan “YENİ DÜNYA DÜZENİ” tasviri: “ Marketlere gidiniz, her şeyi  seyrediniz, karnınızı değil, gözünüz ve gönlünüz doysun, alışveriş yapmadan çıkınınız, evlerinize  gidiniz ve açlıktan ölünüz!...  Amin!... (!)...”

                   OLMUYOR BEYLER OLMUYOR YAPAMIYORSUNUZ!...
                  ÖNÜMÜZDEKİ “YENİ DÜNYA DÜZENİ” NEDİR?:  AÇLIK, SAVAŞ , GÖÇ, SÜRGÜN VE  ÖLÜM!...

                                                                                                                                 Süleyman KOCABAŞ
                                                                                                                                        Tarihçi Yazar

          Yaklaşık bir yıldır yaşadığımız “PARDEMİ SÜRECİ” sonucu  hep şu denilir: “Artık bundan böyle dünyamız ve ülkemiz  eskisi gibi olmayacak ‘YENİ BİR DÜNYA DÜZENİ’  kurulacak!... Herkes bu dünyada yerini alacak.”

          Evet! Dünya’yı bir kenara bırakalım, ülkemizde bu “ÜLKEMİZ YENİ DÜNYA DÜZENİ” nin nasıl olacağı şimdiden, erkenden açıklandı bile!... Ana hatları ile dili getirildiği üzere şöyle:  MARKELERE GİDİNİZ, BÜTÜN MALLARI SEYREDİNİZ, KARNINIZ DEĞİL GÖZÜNÜZ VE GÖNLÜNÜZ DOYSUN!... ALIŞVERİŞ YAPMADAN, PARANIZI HARÇAMADAN EVİNİZE DÖNÜNÜZ VE AÇLIKTAN ÖLÜNÜZ!”

        Malumunuz, bizim medya her şeyi iyi bilir ve her şeyi herkesten daha iyi tayin ettiği  için “milyonlarca tasmalı çekirge” si de onlara uyar maşallah!...

         Bizde zaten “yandaş” olmayan medya kalmadı. Çünkü onların ”yaşama şansı” yok. Ya iktidardan yana ya da muhalefetten yana “yandaş medya” olacaksın!... Ortası yok oğlu yok!... Zaten ben de bir tarihçi yazar olarak “ortasını bulamadığım” ve yazılarımı bunlara gönderemediğim için “ya tutarsa” kabilinden  her iki yandaş medyaya gönderdiğimden zaten bunlar da “bu isim bizden değildir” diyerek beni  “öteleştirdikleri, dışladıkları” için, “gökten ayı dünyaya indirecek fizik formülü bulsan”  bile ömürü billah bunu bile haber yapmayacaklarını  zaten biliyorum. Sizlerin okuyabileceğini düşünerek veya düşünmeyerek,  affınıza sığınarak sizin sitelerinize gönderiyor, sizleri çok meşgul ettiğim için de özür diliyorum vesselam…

        Yeniden “ÜLKEMİZİN YENİ DÜNYA DÜZENİ” ne dönelim!...

       “Çok şükür” bu dünyanın kuruluşunun açıklanması muhalefet yandaşı medyadan değil,  “Albayraklar Grubunun  medyasından” denilen iktidarın yandaşı medya organlarından biri “TAKVİM GAZETESİ” nden geldi ama, bu haberinden daha çok iktidar ve yanlıları rahatsız oldular. Muhalefet partileri ve yandaş medyaları ise “iktidarın açığı” nı bulduk kabilinden “bayram” etiler.  “Mal bulmuş Mağribi” gibi habere sevindiler ve sarıldılar. Hatta bu haber için “Bunu günlerce konuşacağız, tartışacağız” denilerek (Fox ve Halk tv. nin haberlerinden)  de “iktidarı yıkmak” için bunu kullanacaklarını ilan ettiler.

       “TAKVİM GAZETESİ” nin 9 Şubat 2021 tarihli “normal” değil “süper” manşetinden olarak “BU HABERİ OKUMADAN MARKETE GİRMEYİN! ÇIKARKEN ÜZÜLMEYİN!” başlığı ile verdiği haberinde, ülkemizde uyulması gereken “ÜLKEMİZ YENİ DÜNYA DÜZENİ”  şartları 6 madde ve bizden ilaveli 7  halinde şöyle açıklanıyor ve sıralanıyordu:  

       Madde 1: “Markete aç değil, tok gidiniz”. Açıklaması: Aç giden insan doymak için her şeye saldıracağı için para harcaması çok olur.

      Madde 2: “Yanınızda büyük market arabası ile dolaşmayın.” Açıklaması: Alışverişiniz sırasında büyük arabanın bir  köşesi boş kalacağından “burayı da dolduralım” düşüncesiyle fazla para harcarsınız. Yazık olur!..   

      Madde 3: “Yanınızda çocuklu  olarak gitmeyiniz, çocukları götürmeyiniz”: Açıklaması: Çocuklar “bilinçsiz ve çok meraklı” olduklarından,  her şeyi almak için her şeye saldıracaklarından ve almanızı temin için de “ağlayacaklarından” onları teskin etmek  için   bol para harcar kendinize yazık edersiniz!

       Madde 4: “Mallara dokunmayınız, dokunmadan alınız”. Açıklaması: Dokunmanız duyu  organlarınızı “tahrik” edeceğinden, almak istemeseniz bile   almak zorunda kalır, bol para harcarsınız.

      Madde 5: “Kokusu cazip ve çekici mallara yaklaşmayınız.” Açıklaması: Bu çekicilik ve cazibe sizleri “tahrik edeceği”, “iştahınızı kabartacağı” için onları da alarak kesenize  büyük zarar verirsiniz

     Madde 6:”Reklamı ve almasın için size ikram edilen tadımlık tanıtım mallarını tatmayınız. Bu teklifleri ret ediniz.”  Açıklaması: Dayanamaz veya “aldatılır” alırsınız bu da kesenizi boşaltır. (Kaynak: Takvim Gazetesi, 9 Şubat 2021. Tırnak içindekiler gazeteden. “Açıklaması” bizden.)

        YAZILAMAYAN  ZANINI VE KANAATİNDE OLDUĞUMUZ 7’İNCİ  MADDEYİ DE BİZ YAZALIM, İLAVE EDELİM:

      Madde7: “ EN İYİSİ MARKETTEN ALIŞ VERİP YAPMAYIN, EVİNİZE ÇEKİP GİDİN VE ACLIKTAN ÖLÜM!” Açıklaması: Ülkemizin “YENİ DÜNYA DÜZENİ “ ne böyle adapte ve dizayn olun!... Sizlerin şimdiye kadar ömür sürdüğü artık yeter! Ülkemizin ve dünyamızın nüfusu böyle azalsın ki, gelecek nesillere daha geniş imkanlı, iyi aşama ve geçinme şartları doğsun. Eğer o zamana kadar  bir nesil kalabilirse!... vesselam.

       Bilgilerinize, ilgilerinize ve gereğini de yerine getirmeniz  için  üzülerek ve dövünerek arz ve niyaz ederim NOKTA

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya