One minute (van minüt) çıkışıyla Ülkemiz’de ve mazlum milletlerin gönlünde taht kurdunuz! Dünya siyasetinde yeni bir çığır açtınız. Allah razı olsun.
26.04.2021 03:21
346 okunma
“KORKMAYINIZ, MAHZUN DA OLMAYINIZ
İNANIYORSANIZ ZAFER SİZİNDİR”
Mehmet Aktan

              Sn. Cumhurbaşkanım;

Sn. Dış İşleri Bakanım;

 

            One minute (van minüt)  çıkışıyla Ülkemizde ve mazlum milletlerin gönlünde taht kurdunuz! Dünya siyasetinde yeni bir çığır açtınız. Allah razı olsun.

            Pekâlâ, şu soykırım konusunda neden savunmadasınız? En güzel savunma taarruz değil midir?

            İkinci Dünya Harbi’nde 1945'de Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombaları atarak iki şehir halkını toptan yok eden kimdi?

            Amerika’nın asıl sahipleri Kızılderililerdi. Kızılderililer şimdi neredeler?

            Amerika’nın şimdiki hakimleri Amerika’ya Avrupa’dan geldiler, siyahiler de Afrika’dan geldiler. Şimdi Avrupa’dan gelenler neden birinci sınıf, Afrika’dan gelen siyahi insanlarsa neden ikinci sınıf insan durumunda?

            Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da, Suriye’de on binlerce insanın kanı hangi sebeple aktı, akıyor?

            On binlerce masumun katili P.K.K. kimin projesi, açık gizli destekçisi kim?

            A.B.D.nin gerçek müttefikleri olan İngiliz’in, Fransa’nın, İspanyol’un, Portekiz’in sömürgeleştirdiği ülkelerdeki mezalimi kim sahiplenip arka çıkıyor?

            Ruanda, Srebrenitsa, Cezayir, Libya, Tunus, Fas, Doğu Türkistan ve Myanmar’daki soykırım, katliam ve mezalim kimin gözleri önünde cereyan etti, ediyor? Hani A.B.D. dünyanın jandarmasıydı?

İstiklal Harbi’miz sırasında Yunan’ın Ege’deki katliam ve mezalimini görmezden gelen, S-300'leri alıp aktive eden Yunanistan’la stratejik ortaklık kurarken, parasını verdiğimiz, bir çok parçasını ürettiğimiz F-35 uçaklarını S-400'leri bahane ederek vermeyen A.B.D. değil mi?   

1915’te Ermenilerin Ruslar’a dayılanıp, onlarla birlikte Kars, Ardahan, Erzurum Bayburt vs. şehirlerimizdeki katliamlar, soykırımlar yaşanmadı da, bu asil Millet Ermenilere soykırım mı uyguladı? Azerbaycan’da Hocalı ve diğer yerlerdeki katliamlar, soykırımlar hikâye mi?

Rahmetli Babam 1915’te 13 yaşındayken Bayburt’tan muhacir olmuş. O anlatırdı. Ermenilerin ve Rusların, köyde kurşuna dizilmekten kaçan köy halkı ahıra sığınıp, ahır kapısının arkasını taş vs. ile kapatınca katledebilmek için, ahırın damını delip içeriye yağlı paçavralar yakarak attıklarını anlatırdı.

Rusların Birinci Dünya Harbi’nde kuzey doğu illerimize saldırdığında, Ermenilerce kurulmuş olan Hınçak ve Taşnak Partilerinin Devlet’e ihanet ederek Ruslarla birlik olup, halkı katletmesi karşısında, Devlet Ermeni halkı zorunlu tehcire tabi tutarak Suriye’ye göndermişti. Aynı zamanda güvenliklerini sağlamak için de müfrezeler görevlendirmiştir. Ancak, Ermenilerden katliam ve zulüm gören bir kısım insanımızın, intikam sevk-i tabiisiyle bir kısım Ermenileri öldürdüğü doğrudur. Bu, intikam ateşinin kontrolden çıkmasıdır. Devlet’in o dönemde bunu engellemeye yetecek gücü de kalmamıştı. Çünkü halkın maruz kaldığı soykırım ve mezalim çok büyük bir öfke ve intikam ateşine sebep olmuştu. Yoksa bu Asil Millet yüzlerce yıl birlikte yaşayıp Millet’i Sadıka olarak vasıflandırdığı bir topluluğa durup dururken kıyamda bulunmamıştır!

Türkiye, konuyla ilgili arşiv kayıtlarını incelemeye açtığı halde, Batı neden arşiv kayıtlarını merak etmiyor? Çünkü maksat üzüm yemek değil bekçi dövmektir!

Bu Aziz Millet, Mekke’nin fethinde müşriklere, İstanbul’un fethi’nde Ayasofya’ya doluşup, öldürülmemek için dua etmekte olan Hristiyanlara: “İnandığınız gibi yaşamakta serbestsiniz” diyen Yüce bir İnancın ve kültürün müntesibidir. İstanbul’da kiliseler ve havralar hala mevcudiyetlerini sürdürüyor. Ezan-ı Muhammedî nasıl okunuyorsa çanlar da öylece çalmaya devam ediyor. Aziz Milletimiz hiçbir zaman Devlet eliyle kimselere zulmetmedi, etmez!

Sivil halkı fırınlara doldurarak yakanlar, gaz odalarına hapsedip zehirleyerek katledenler, şehirler üzerine bombardıman uçaklarıyla bombalar yağdıranlar Aziz Millet’imiz miydi?

Biz de bir söz vardır; “Yavuz hırsız ev sahibini suçlu çıkarır!” diye.

Sn. Cumhurbaşkanım;

Sn. Dış İşleri Bakanım;

Haklı olduğumuzda hiçbir tereddüt yoktur!

Haklı olmak ise en büyük avantajdır!

Ne dış düşmanlar ve ne de içimizdeki işbirlikçi hain ve gafiller sizi endişelendirmesin! Milletimiz, alçak ve hain düşmandan hiçbir zaman korkmadı, korkmayacak!

Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayız! İnanıyoruz ki Siz’ler de korkmazsınız! O halde gerekeni yapınız! Aziz Milletimiz sonuna kadar yanınızdadır!

Şimdiye kadar küstürmekten, kızdırmaktan hayıflandığımız Batı’nın bize hiçbir yararı olmamıştır. Olmaz da! Çünkü Hak ve batıl her zaman açık ya da üstü örtülü mücadele halindedir. Hak, hak yoldan ayrılmazken, batıl, amacına ulaşmak için her yolu mubah görür!

Düşmandan fayda beklemek eşyanın tabiatına aykırıdır! Düşman düşmandır! Düşman tek millettir ve birbirlerini asla ısırmazlar!

Bize düşen Hak’kı haykırmaya, doğruyu söylemeye tereddütsüz devam etmektir!

Bizim T.B.M.M.'miz yok mu? T.B.M.M.'nde yukarıda saydığımız soykırım, katliamlar ve mezalimler kınanıp tel’in edilemez mi? Bunun önünde ne gibi bir engel var ki?

Belki hatıra gelmemiş olabilir. İçimizdeki hain ve gafillerin devamlı kafa karıştırmaları, fitne çıkarma gayretleri karşısında akla gelmemiş olabilir.

Bir vatandaş olarak hatırlatıyorum. Asil Milletimiz Hak’kın savunucusu, batılın hasmıdır. Gereğini saygılarımla arz ediyorum.

Hak gelecek, batıl ise zail olacaktır!

Allah yar ve yardımcınız, yardımcımızdır!

Allah’a emanet olunuz.       

Av. Mehmet AKTAN 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya