Şu yazılanlara bir bakınız hele: “Divan-ı Hümayun yazarlarından Hafız Ahmet Çelebi, 1499 yılında yazdığı bir şiirinde ‘Baban da olsa Türkü öldür’ nakaratını kullanmakta, üstelik bu sözün Hz. Muhammed’e ait olduğunu iddia etmektedir:
06.05.2021 11:33
102 okunma
“ŞÜYUU HAKİKATİNDEN BETERDİR”
BİR YAZARI PROTESTOM
Süleyman Kocabaş

           Şu yazılanlara bir bakınız hele: “Divan-ı Hümayun yazarlarından Hafız Ahmet Çelebi, 1499 yılında yazdığı bir şiirinde ‘Baban da olsa Türkü öldür’ nakaratını kullanmakta, üstelik bu sözün  Hz. Muhammed’e ait olduğunu iddia etmektedir: “Sakın Türk’ü insan sanma / Bir an bile olsa Türk’le birlikte olma / Türk’ün elinde şeker olsa zehirdir o şeker zehir olur / Türk’ün başını keserken sakın gam yeme / Baban da olsa Türk’ü öldür…” ( Ümit Zileli, Osmanoğulları ve Türkler, Korkusuz Gazetesi, 6 Mayıs 2021)

       Yazarımız Zileli, “Türkçülük” yapayım derken, hem Türk’e hem de onun “asli kimlik unsurları”dan olan İslam’a kötülük ettiğinin hiç farkında değildir herhalde!... Veya şuur altında olanı böyle ifade etmek istiyor sanki. Burada “iddia ediliyor” yazması da kendisine iyi BİR puan kazandırmaz. Bütün yaptıkları, “kaş yapayım derken göz çıkartmak” ata sözümüze daha uygundur. Ve bir uygunluk da eskilerin sık sık dili getirdikleri üzere, “Şüyuu hakikatinden daha  beterdir” veya yeni dilimizle “yalanı, söylentisi gerçeğinden daha kötüdür” demektir. 

     Kendisi gibi cahil midir değil midir diyebileceğimiz bir yapılandırmaya da başvurulacak olunursa, Ahmet Çelebi’nin kendisinin neyin nesi olduğu tam kestirilemeyen, altı deşelenirse altından “Çapanoğlu” çıkacak birisinin, üstelik de “Kur’an’da “Alemlere rahmet olarak gönderdiğimiz” denilen Peygamberimizim, bir ırkın, hem de tarih boyunca “İslam’ın kılıcı, muhafızı olmuş” Türk milletini suçlamaya yönelik sözde görüşleri, hiç bir gerçeği adı üzerinde yansıtmamaktadır.

      Üstelik de Peygamberimizin Veda Hutbesi’nde “Acemin Araba, Arabın Aceme, Siyahın Beyaza, Beyazın Siyaha üstünlüğü yoktur, üstünlük, İslamiyet’in  güzelliklerini yaşamada  yarış edenler ve kazananlarındır” dediği halde, bütün ırkların iyiliği ve onları dine kazandırmak için gönderilmiş Onu, “Türklerin düşmanı” olarak göstermek, ne akla, ne mantığa, ne ilme ne dine ve ne de tarihi gerçeklere sığar.

      Ayrıca Peygamberimiz Hz. Muhammed, Türk’leri  iyi vasıfları ve gelecekte İslam dünyasının liderleri olacakları yönünde  övmüş, Kur’an’ da da zaten ırkların, kavimlerin varlığı inkar edilmeyerek  “ırkların bir realite olduğu” gerçeği ayetlerle dile getirilmiştir. Bunlar, Prof. Dr. Zekeriya Kitapçı, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz ve Prof. Dr. Ahmet  Taşagıl, Arap Seyyahı E-Cahiz ve İsmail Hami Danişment’in kitaplarında belgelere dayalı olarak açık açık yazılmıştır.

      Yazarımız Zileli, bu kitapları okumamışa benziyor veya “at gözlüğü takmış” gibi, etrafına bakınmadan burnunun dikine gidiyor sanki. Okusa idi, 1499 yılının bir cahilinin “iddia” da olsa sözlerini yazmaz, yazsa bile adı geçen yazarlarımızın yazdıklarından cevaplar vererek onu çürütür, bununla hem Türk’ün hem İslam’ın ve hem de kendisinin saygınlığını  kurtarırdı.

      Bu yanlış ve hatalı tutumlarından ve üstelik de genç nesiller yazdıklarını okurlarsa, bu yalanlara inananlar çıkabileceğinden bu da tarihimize vurulan en büyük darbe olacak, gençliğin önce “deist” ve sonra “ateist” olmasına katkıda bulunacaktır. Şuur altında yatan bu ise, kendisini daha büyük boyutlarda protesto ediyor, Türk milleti ve İslam dünyasından özür dilemeye yönelik bir “düzeltme yazısı” yazmasını, şu mübarek Ramazan günleri kendisinden acilen istiyor ve bekliyorum.   6 Mayıs 2021

Süleyman KOCABAŞ
Tarihçi  Yazar
kocabassuleyman@gmail.com

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya