İlahiyat Fakültelerinde adlarını duyduklarımız kadar duymadıklarımız, düşünceleri tartışılır birçok hocaların varlığı bir gerçektir. Bunlar ancak ders verdikleri amfilerde zırvalarlarını kusarlar. Öğrenciler de dalgasına dinlermiş gözükürler.
15.08.2021 11:22
348 okunma
Bozuk Düşünceli İlahiyatçılar!
Kemal Cengiz
İlahiyat Fakültelerinde adlarını duyduklarımız kadar  duymadıklarımız,   düşünceleri tartışılır birçok  hocaların varlığı bir gerçektir. Bunlar ancak ders verdikleri  amfilerde zırvalarlarını kusarlar. Öğrenciler de dalgasına dinlermiş gözükürler.
Çürük besinleri toprak gübreye dönüştürdüğü gibi, müslüman toplumun nezih itikadı ile beslenen feraseti ve anlayışı da bunları gübreleştirir. 
Böyle olmasaydı şimdi sapıklık alıp yürümüştü. 
Yüce Allah kitabını (tabiattaki düzeninde olduğu gibi) böyle sosyal düzeni (sünnetullah) ile koruyor (Hicr, 9). Mikrop her bünyeye tesir etmez. Batıl da her kafayı bozamaz . Kalplerinde eğrilik olanlar sapıtır (A'li İmran, 7). Endişelenmemize gerek yok; Sağlamlar bize yetiyor.
 
Diyaneti ve İlahiyatçıları en çok eleştiren Prof. ŞİMŞİRGİL hocayı severim. Ama o da "nalına da mıhınada vuruyor".
Prof. GÖRMEZ hocanın Başkanlık'tan alınmasına sebep olan Şimşirgil hoca oldu.
Yakın dönemdeki Başkanlardan Görmez hocayı yakından tanırım. Fikri bozuk biri kesinlikle değildir. Diyanete "Kur'an Yolu, Hadislerle İslam ..." başta olmak üzere yüzlerce eseri Görmez hoca kazandırmıştır. Şimdi niçin yazılmıyor. Şu anki Başkan Prof. ERBAŞ hocamız de Görmez'in Daire başkanlarından biriydi.
Bürokrasi katarında baştaki şimendifer (lokomotif) yürümezse vagonlar hareket etmez.
Her göze bakmadığımız gibi, her sözü de dinlemeyelim.
Gözlerin de sözlerin de "efsunlusundan" Allah'a sığınalım.
14.08.2021
 
Kemal CENGİZ
Emekli Müftü
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kemal Cengiz
DİĞER YAZILARI

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

Memleketi olan Ankara/Çamlıdare Ahatlar köyünde 1951 yılında doğdu. İlköğrenimi yıllarında Hafızlık ve Medrese Usulü Arapça tahsili yaptı. 1974 yılında Ankara Merkez (Tevfik İleri) İmam-Hatip Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl girdiği İzmir Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1978'de BİRİNCİLİKLE mezun oldu.

Dini Yüksek Tahsilini yaparken aynı zamanda İmam-Hatip olarak göreve başladı. Mezuniyetini takiben yurdun çeşitli il ve ilçelerinde Vaiz, İlçe Müftüsü ve İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Toplam 43 yıl görevden sora 2016 yılında "yaş haddinden" emekli oldu.

KELÂM-I KEMÂL adıyla özlü sözlerini içeren bir kitabı yayımlandı. Dini, milli, ahlaki ve sosyal konularda çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda çıkan yazılarına devam etmektedir. Bu yazılarından aldığı derece ve ödülleri ile TAKDİR belgeleri bulunmaktadır. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye çapında açılan "Hutbe Yarışmasında" BİRİNCİLİK ödülü bulunmaktadır.

Dini Yüksek İhtisas Eğitimi (İstanbulh-Haseki) yanında Uzmanlık derecesinde Arapça, orta derecede İngilizce biraz Farsça, biraz da Almanca bilmektedir.

Evli, iki oğulu  ve beş torunu bulunmaktadır.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya