Doların "önlenemez" denilen aşırı yükselişi karşısında hükümetimizin aldığı...
25.12.2021 01:15
299 okunma
Ekonomide Hendek Savaşı!
Kemal Cengiz
Doların "önlenemez" denilen aşırı yükselişi karşısında hükümetimizin aldığı "Kur Korumalı Türk Lirası Mevduat Hesabı" tedbirlerinin, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandığı andan itibaren; piyasalarda doların "sert düşüşü" karşısında, muhâlefet ile birlikte paniğe kapılan dış borsalardaki para babaları ve ekonomideki kanaat  önderleri, değer kazanan Türk lirasının "hızını kesmek" için önüne HENDEK HATTI çekmeye başladılar. 
Bu amaçla; Türk lirasının dolar karşısındaki gerçek değerinin, 9,5 tl bandı olduğunu söyleyerek akıllarınca Türk liramızın önüne hendek kazarak hızını keseceklerini sanıyorlar.
 
Bilmiyorlar ki, halkın tepkisi de teveccühü de, gittikçe kabaran sele benzer; bir kere yükselirse önüne geçilmez. Açılan hendekleri kapatır,  çekilen sedleri de aşar geçer.
Türk milletinin savaşlardaki "yenilmez yeteneği", ekonomik savaşlara da yansımıştır; "ne yapacağı" bilinmez !
Ey Muhâlif Milletler,
en iyisi siz, Müslüman Türk Milleti ile oynamayı artık bırakın ! 
Onların Peygamberi, "Müslümanın ileriyi görüş ferasetinden sakının; çünkü o, Allah'ın nuru ile bakar" (Taberâni, M.Evsat, 312/3) buyuruyor.
İşte müslümanın ekonomiye "NASS" ile bakışı budur !
 
Kemal CENGİZ
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kemal Cengiz
DİĞER YAZILARI

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

Memleketi olan Ankara/Çamlıdare Ahatlar köyünde 1951 yılında doğdu. İlköğrenimi yıllarında Hafızlık ve Medrese Usulü Arapça tahsili yaptı. 1974 yılında Ankara Merkez (Tevfik İleri) İmam-Hatip Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl girdiği İzmir Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1978'de BİRİNCİLİKLE mezun oldu.

Dini Yüksek Tahsilini yaparken aynı zamanda İmam-Hatip olarak göreve başladı. Mezuniyetini takiben yurdun çeşitli il ve ilçelerinde Vaiz, İlçe Müftüsü ve İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Toplam 43 yıl görevden sora 2016 yılında "yaş haddinden" emekli oldu.

KELÂM-I KEMÂL adıyla özlü sözlerini içeren bir kitabı yayımlandı. Dini, milli, ahlaki ve sosyal konularda çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda çıkan yazılarına devam etmektedir. Bu yazılarından aldığı derece ve ödülleri ile TAKDİR belgeleri bulunmaktadır. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye çapında açılan "Hutbe Yarışmasında" BİRİNCİLİK ödülü bulunmaktadır.

Dini Yüksek İhtisas Eğitimi (İstanbul-Haseki 4. Dönem) yanında Uzmanlık derecesinde Arapça, orta derecede İngilizce biraz Farsça, biraz da Almanca bilmektedir.

Evli, iki oğulu  ve beş torunu bulunmaktadır.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya