Bizleri, bin yıldır yüreğinde barındıran, cömertçe besleyen, hem bedenimizi, hem ruhumuzu maddî ve manevî güzelliklerle görünür eyleyen bu coğrafya; ilim ehlinin, sanatkârlar, veliler ve komutanların, devlet adamlarının, gönül insanlarının harmanıdır.
03.01.2022 08:50
469 okunma
Bu Coğrafya
Durdu Şahin

Bizleri, bin yıldır yüreğinde barındıran, cömertçe besleyen, hem bedenimizi, hem ruhumuzu maddî ve manevî güzelliklerle görünür eyleyen bu coğrafya; ilim ehlinin, sanatkârlar, veliler ve komutanların, devlet adamlarının, gönül insanlarının harmanıdır.

Bu coğrafya; yurt, millet, devlet ve insanlık yaşasın diye şahlanıp maveraya ulaşan, cennete kavuşan şühedanın yatağı, ilim adamlarının mektebi, gönül erlerinin dergâhı, sanatkârların ocağı, nice nice cengâverlerin otağıdır.

Mazlumlar, masumlar, zayıflar, bu coğrafyada mutlu, Kur’an, ezan, okul, cami, kışla bu coğrafyada kutlu, fakirler, hastalar, kimsesizler bu coğrafyada her daim umutludurlar.

Bu coğrafyanın devleti, bayrağı, ordusu şanlı, milleti necip, insanı kâmil, idarecileri adildir.

Bu coğrafya; tarih, kültür, medeniyet, özgürlük, inanç, fedakârlık, vefakârlık, hoşgörü, namus, ilim, irfan ve ahlak abidesidir. Hak, hukuk ve adaletin en temiz membaıdır. Sabır, sadakat, sadelik ve samimiyetin eskimez ve pörsümez güzelliğidir. Gençlik, dirlik, erlik, birlik ve dayanışma demektir.

İman, ahlak, karakter, cesaret, mertlik, yiğitlik ve sadece Allah’a kulluk; bu coğrafyanın mayasıdır.

Bu coğrafyanın zirvesinde; Allah, Peygamber, Kur’an, yurt, bayrak, devlet, millet ve insanlık sevgisi vardır.

Bu coğrafyada masumlar, mazlumlar, haklılar her daim korunur, yerli ve millî tavır ve davranışlar, ilkeler, ülküler sürekli harlanır. Dostuna tam dost, düşmanına çetindir, bu coğrafya.

Helal rızıkla doyulur, dinin, ilmin, erdemin, insanlığın sesi en sahih şekliyle duyulur, bu coğrafyada.

İslamî ve insanî, değerlerin, hakka ve hakikate uygun işlerin, doğru ve faydalı düşünüşlerin tescillenmiş adıdır, bu coğrafya.

Özetle, bu coğrafya; en kıymetli sermayesi şanla, şerefle, imanla özgür, kuvvetli ve dürüst yaşamak olan necip milletimizin özü, kıyamete kadar söyleyeceği, koruyacağı sözüdür.

Allah varlığını daim eylesin.

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya