Tıp dilinde organizmaya olumsuz etki yapan birtakım nesnelere karşı bazı canlıların gösterdikleri hastalık derecesindeki tepkiye "alerji" deniyor.
15.01.2022 09:54
1 yorum
143 okunma
CHP'nin Müzmin Din Alerjisi
Kemal Cengiz
Tıp dilinde organizmaya olumsuz etki yapan birtakım nesnelere karşı bazı canlıların gösterdikleri hastalık derecesindeki tepkiye "alerji" deniyor.
Ne zaman sona ereceği belli olmayan anlamına gelen "müzmin" tabiri ise KRONİK kavramı ile ifade ediliyor. 
Tıp biliminin bu teşhis ve tespitleri de, siyasi hayatımızda tıpatıp CHP'de görülüyor. 
 
Cumhuriyet tarihimizin siyasi hayatında kurulan ilk parti olmasına rağmen; kurulduğu yıllardan bu yana bu partide dine karşı "alerjik" tepki, hiçbir düzelme göstermeden "müzminleşmiş" bir şekilde devam ediyor. Kronikleşmiş bu politik tutumu ile bu alerjik siyasetinin ne zaman düzeleceği de belli değil. 
Bu kronik siyasetin  en taze örneğine  dünkü haberlerde şâhit olduk :
CHP Kırıkkale İl Başkanlığı, aynı il müftülüğü'nün camilerde başlattığı ve yurt çapında bütün müftülüklerce de uygulanan "sabah namazları buluşması" ile KYK yurtlarında yürütülen Dini Bilgilendirme programlarının "anayasaya aykırı olduğu" gerekçesiyle mahkemeye başvurmuştur.
 
Nüfusunun yüzde doksan dokuzu (%99) "müslümandır" dediğimiz böyle bir ülkede siyaset yapacaksınız; buna rağmen dine karşı alerjik tepkinizi  devam ettireceksiniz. 
Bu müzminleşmiş siyasetle siz, "sittin / 60" sene değil, ömür boyu iktidar olamazsınız. Hoş, olamasanız da üzülecek değiliz !
Geçenlerde, Diyanet'in 4-6 yaş grubu Okul Öncesi Çocuklara verdiği "Kur'an ve Dini Bilgiler Derslerine" de karşı çıktınız ; 
birkaç gün önce Elazığ'da  Cemaat Yurdunda kalan bir tıp öğrencisinin intiharını istismara kalkıştınız. Şimdi de böyle bir "din karşıtlığı" ile mahkemeye gidiyorsunuz !
Müzminleşmiş bu siyasetiniz ile,  "sineğin pekmezciyi buluşu" gibi; ülkenin neresinde din aleyhtarlığına konu olabikecek istismara müsait bir durum  olsa orada hemen siz varsınız! 
Bir de Türk Tabipler Birliği, Barolar Birliği, Mimarlar ve Mühendisler Odası… gibi sizin arka bahçeniz olan STK'lar görülüyor.
 
Anlaşılan Allah'tan korkmuyorsunuz; bari oylarına muhtaç olduğunuz kullarından utanın !
Sizler utanıp kendinize çeki-düzen vermeyecekseniz, size oy veren ve siyasi kör inadı ile sizi destekleyen MÜSLÜMANLAR UTANSIN !
 
15.01.2022 KEMALCE
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Teşekkürler
Doğru söze ne denir
Yorum Ekleyen: Mustafa Yıldız     15.01.2022 16:36:14
Kemal Cengiz
DİĞER YAZILARI

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

Memleketi olan Ankara/Çamlıdare Ahatlar köyünde 1951 yılında doğdu. İlköğrenimi yıllarında Hafızlık ve Medrese Usulü Arapça tahsili yaptı. 1974 yılında Ankara Merkez (Tevfik İleri) İmam-Hatip Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl girdiği İzmir Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1978'de BİRİNCİLİKLE mezun oldu.

Dini Yüksek Tahsilini yaparken aynı zamanda İmam-Hatip olarak göreve başladı. Mezuniyetini takiben yurdun çeşitli il ve ilçelerinde Vaiz, İlçe Müftüsü ve İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Toplam 43 yıl görevden sora 2016 yılında "yaş haddinden" emekli oldu.

KELÂM-I KEMÂL adıyla özlü sözlerini içeren bir kitabı yayımlandı. Dini, milli, ahlaki ve sosyal konularda çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda çıkan yazılarına devam etmektedir. Bu yazılarından aldığı derece ve ödülleri ile TAKDİR belgeleri bulunmaktadır. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye çapında açılan "Hutbe Yarışmasında" BİRİNCİLİK ödülü bulunmaktadır.

Dini Yüksek İhtisas Eğitimi (İstanbul-Haseki 4. Dönem) yanında Uzmanlık derecesinde Arapça, orta derecede İngilizce biraz Farsça, biraz da Almanca bilmektedir.

Evli, iki oğulu  ve beş torunu bulunmaktadır.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya