Psikolojik savaş tekniğinin mühendislik ayağı olarak tarif edeceğimiz gelişmeleri salgın hastalık (pandemi) sürecinde daha aşikar görmemiz mümkün oldu, oluyor.
20.02.2022 03:38
265 okunma
Psikolojik Değişimi Yöneten Zam Terörizmi
Binnur Günay
Psikolojik savaş tekniğinin mühendislik ayağı olarak tarif edeceğimiz gelişmeleri salgın hastalık (pandemi) sürecinde daha aşikar görmemiz mümkün oldu, oluyor.
İlk ölçekte küresel kriz ana omurgasına oturtulan bu planın küresel sermaye güçlerinin planı dahilinde dünya genelinde kabulünün ardından lokal ölçekte bu mühendisliğin neticelerinin alındığını biliyoruz. 
Küresel sermaye güçlerinin neyi hedeflediği ve ülkemize dair planlarının neler olduğuna dair elbetteki hükümet kanadında hazırlıklar, karşı programlar ve planlar yapıldığını biliyorum. 
Misal olarak enerji sektöründeki arz ve talep dengeleri üzerine alınan bir dizi tedbirin buna numune teşkil edeceği kanaatindeyim.
İşte tam burada o mühendislik çalışmasının  toplumun hangi hassasiyeti üzerinde tesir edeceğine dair nokta atışı operasyonlar yaşıyoruz.
Enerji, gıda ve tüm sahaların aynı eşgüdümle hareket ettirilmesi bu planın ilk ayağını teşkil etmektedir.
Arz ve talep dengesindeki ölçünün maliyet kamuflajında topluma sunumunun doğurduğu tepkisellik elbetteki bu planı kurgulayan küresel  sermayenin kullanmak istediği bir araç olarak  belirginlik kazandı.
Bu araç kuşkusuz toplumla yöneticiler arasında olduğu gibi toplumu teşkil eden bireyler ve topluluklar arası koparmaya da dönük bir vasıta görevi görecektir. 
Toplumun psikolojik savunma mekanizmalarının her alanda harekete geçirilmesi ve bu hareketin yönlendirilip sevkedilmesi planın iç savaş ayağına uzanan kaosu hedeflemektedir.
Sahadaki bütün işbirlikçi vasıta ve aktörlerle hareket eden küresel sermaye güçlerinin yeni dünya düzeninde belirleyici rol üstlenecek  Türkiye için kurduğu tezgâhın deşifre olduğunu biliyorum.
Başkan Erdoğan'ın bu küresel saldırı odaklarının içerdeki işbirlikçileri için savunmadan ziyade 'yok etme' hamlesi ile karşılık vereceği kanaatindeyim.
Zira küresel şebeke güçlerinin kartel marketler sınıfında ve bir çok kademede üretim ve tedarik zinciri içinde kemikleşmiş bir yapıya dönüşmesi tezi üzerinden başlatacağı hamlenin "ağır sonuçları" olacak.
Fahiş fiyat artışlarının psikolojik ve sosyolojik bir şekillendirme aparatı olarak kullanılmasının aynı kararlılıkla bir karşılığı olduğunun gösterilmesi zarurettir. 
Caydırıcı ve planları bozucu bir hamle içerideki işbirlikçi yapıların deşifre edilmesi ve hatta nüfuz ettiği tüm ortamlardan sökülüp atılması gerekiyor. 
Bunu niçin söylüyorum?
Dikkat ederseniz Kılıçdaroğlu bir beyanatında "fatura ödemeyeceğim" çağrısında bulundu. 
Bunu kendi inisiyatifi ile söylemeyeceği oldukça açık. 
Küresel sermaye güçlerinin telkinini psikolojik ve sosyolojik harp silahı olarak kullanılması gerektiğinin en bariz işaret fişeği olarak kullanıldığını gördük. 
Bu işaret fişeği 2023'e giden süreçte yaşanacak dönüşüm kodlarıdır!
Bütün bu süreci işbirlikçi STK'lar, sermaye ve siyasi yapılar üzerinden okuduğunuzda hiçbir şeyin tesadüf olmadığını idrak etmek mümkündür. 
Toplumu psikolojik değişime zorlayan ve kontrol edilebilen zam terörizmine küresel işbirlikçilerle eşgüdümlü katkı veren her kim varsa vatan hainidir.
 
Binnur Günay
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya