Bürokratik etki ajanları ve eğitim sistemi içerisinde yuvalandığı çok aşikar olan aktörlerin son hamlesi bu kez yine bizi şaşırtmadı.
26.03.2022 11:50
511 okunma
BURSA'DA 28 ŞUBAT PROVAKASYONU
Binnur Günay

Bürokratik etki ajanları ve eğitim sistemi içerisinde yuvalandığı çok aşikar olan aktörlerin son hamlesi bu kez yine bizi şaşırtmadı.

Temel hassasiyetlerimiz üzerinden toplumsal ayrışma ve kutuplaşmayı kullanarak devlet mekanizmasının itibarsızlaştırılmasını nihai hedef alan kumpas bu kez Bursa'da ortaya çıktı.

Osmangazi Mithatpaşa Ortaokulu'nda tertip edilen kumpasın kurbanı okul müdürüydü.

Haydar Akın'ın mevzuatta yer alan veli ve velilerin taleplerini dikkate alarak okul genelinde vuku bulan uygunsuz davranış ve tutumları engellemek adına aldığı inisiyatifi laikliğe aykırı bir eylem olarak servis ederek linç kampanyası düzenleyenlerin Mili Eğitim camiası içinde etki ajanlığı yapan aktörler olduğu çok net anlaşıldı.

Zira bu konuyla ilgili Haydar Akın'ın bilgilendirme yapması ve öğretmenlerin durumu makul görmeleri ve onayladıkları biliniyor. Bunun ardından bu uygulamadan "doğacak bir sıkıntı" olmaması adına yazılı bir beyanda bulunması isteniyor ve bu doğrultuda okul müdürünün yazılı beyan yaptığı görülüyor.

İşte tam burada operasyon başlatılıyor.

Mevzuyu kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda oturmaları ve eğitim görmeleri temelinde linç kampanyasına dönüştürmek ve aba altından sopa göstermek isteyen odakların asli misyonları elbette ki biliniyor.

Milli Eğitim camiası içinde özellikle örgütlenen  işbirlikçi ve etki ajanlarının medyatik uzantıları  vasıtasıyla laiklik sopası ile ayar vermek  istemesini anlamak mümkün. Meseleyi laiklik meselesi değil aksine operasyonun ilk kıvılcımı olarak görmek gerekir.

Asıl önemli olan Milli Eğitim okullarında eğitim  ve tedrisad gören evlatlarımıza rehberlik eden belirli etki ajanlarının manipülasyonlarına boyun eğen bürokratik kadroların algılar doğrultusunda hareket edip pasif kalması ve boyun eğilmesidir.

İşin hakikat cephesinde sol tandanslı ve işbirlikçi örgütlü yapılar içinde hareket eden ajanların deşifresi ve hukuki çerçevede gereken yaptırımların ivedilikle icraata alınmasında gözlemlenen savsaklamaya kim ya da kimlerin göz yumduğunu bulmak olmalı.

Bugün Haydar Akın, yarın bütün çocuklarımızı ipotek altına alan geleceklerini iyi görmek  gerekir.

Dikkat ederseniz organize bir furyanın ayağı Bursa olarak belirlenmiş.

Eş zamanlı bu tür haberlerin 28 Şubat benzeri operasyonlara dönüşmesi raslantı değil.

Binnur Günay

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya